Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Поредната спекулация с горивата


Mishelle

Recommended Posts

Накратко - сравняваме 95 с дизел. Това са цените които се сравняват и извън Бг!

 

Че кой кара с А95?Той е А92.Като сипеш от него и не можеш да откъснеш.Такъв лош бензин има само в България.Не случайно искат да го спират и да остане само А98 и А100.Съвременните мотори искат А98.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    12

  • Mishelle

    11

  • ikonoma

    6

  • Forman 135

    5

Най-много писали в темата

Живеем в пазарна икономика,всеки може да прави каквото си иска,е почти де!Наиситина това което става с горивата е ненормално,но какво да се прави...... Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накратко - сравняваме 95 с дизел. Това са цените които се сравняват и извън Бг!

 

Че кой кара с А95?Той е А92.Като сипеш от него и не можеш да откъснеш.Такъв лош бензин има само в България.Не случайно искат да го спират и да остане само А98 и А100.Съвременните мотори искат А98.

 

Аз карам с 95! Защо да наливам по-високо октанов бензин на кола, която е правена за 95? Или си от тези, които си мислят, че с по-високооктанов бензин колата върви повече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВАЗ 2103 1500, 75 hp, 07.1974

Прав си.Това МПС не е за А98.Аз имах предвид по съвременни автомобили.

За сведение баба Лада скоро не е помирисвала бензин. :mrgreen:

 

Октавията карам с 95. Даже се допуска употреба и на 91!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Ша ви замолА да спазватИ добрия тонЪ :mrgreen:

Нека всеки защитава мнението си без да напада останалите. Иначе ще има smile121

 

Поздрави

 

PS: Не се стърпях и позачистих съвсем лекичко. Личните нападки и класификаций са ми слабост :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВАЗ 2103 1500, 75 hp, 07.1974

Прав си.Това МПС не е за А98.Аз имах предвид по съвременни автомобили.

 

Октавията карам с 95. Даже се допуска употреба и на 91!

 

Точно така, то в Ръководството за Експолатация на Румстъра пише същото. Дори пише, че тези двигатели за които се изисква 98 може да карат и с 95, че дори и с 91 безоловен, като при първа възможност трябва да сипят 98(евентуално 95). Разбира се мощноста няма да е същата, но не е фатално, което е добрата новина в цялата работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Че кой кара с А95? ... Не случайно искат да го спират и да остане само А98 и А100.Съвременните мотори искат А98.

Явно скоро не си се оглеждал, като идеш да сипваш гориво. Защото щеше да видиш, че МАСОВО се налива 95. Пък и новините не следиш. Когато става въпрос за МАСОВ бензин, винаги се говори за 95. Това, че ти имаш предпочитания към 98 е частен случай и си е лично твое виждане.

 

Дай официален линк, да видим кой и защо иска да спира 95 и да останат само 98 и 100. Ще намериш ли? Или може би ще покажеш само 1-2 статиики по въпроса, които нямат нищо общо с едно официално становище?

 

Кои съвременни мотори искат 98? Спортните или клонящите към тях - да, съгласен съм. Но масовите съвременни бензинки по книжка си искат 95. Мога да те зарина с авто брошури и технически спецификации.

 

Темата не е за да разглежда твоя частен случай, а е ориентирана към масовия потребител. Не виждам в заглавието да има въпрос "Кой с какво гориво кара?"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвам , че най-възмутените от цената на нафтата са хората които карат дизелови автомобили :mrgreen: .Няма логика в това бензина и дизела да са с една цена ама това е положението.В крайна сметка дизелите поне по-малко горят :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, дизелите го забелязват, защото сипват нафта. Но има и един друг момент - бензинките не е хубаво да си траят, защото всички ядем свинско, пилешко, пък и пресния хлебец ни се услажда. А всичко това се доставя с дизел :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук вече се делим на бензин срещу дизел ... темата става все по обективна и полезна :(

 

Кои съвременни мотори искат 98? Спортните или клонящите към тях - да, съгласен съм. Но масовите съвременни бензинки по книжка си искат 95.

 

Ти смяташ ли, че в България бензин 98 е 98 октана и 95 е 95 октана ?

 

Мойто лично мнение, е че кола за която пише че трябва да се кара с бензин с минимално октаново число 95 - да се кара с 98 ... ако пише минимално октаново число 90 - 92 ... тогава и 95 става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се делим на дизел и бензин. Просто вметнах, че шофьорите на дизела забелязват веднага поскъпването на горивото, докато всичко останали го забелязват едва в магазина :) Такъв е отговора ми към колегата Jordan68 ;)

И пак да вметна - темата е за разликата в цените на дизел и бензин, а не колко и дали ни е хубаво горивото, по която тема мога всъщност доста да изпиша, но не му е мястото тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто лично мнение, е че кола за която пише че трябва да се кара с бензин с минимално октаново число 95 - да се кара с 98 ... ако пише минимално октаново число 90 - 92 ... тогава и 95 става.

Ако не ти чука аванса няма смисъл да се налива по-високооктанов бензин. Останалото си е набутване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти чука аванса няма смисъл да се налива по-високооктанов бензин. Останалото си е набутване.

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да споделя аз какво дочух и по темата. Предполагам, че това е "бета версия на демо версията" :mrgreen: на нещата, но сигурно има известна доза истина. ЛукОйл имал някакви проблеми с обмитяването и "оакцизяването"(не е така думичката, ама нейсе :oops:) на горивата, които внася.

П.П. Оставете, бензина. Прави ми впечатление, че сиренето вече е едва ли не по-скъпо от месото. Милата ни държавица откача нещо :roll: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На инжекционите аванса не чука. Имат си детонационен датчик, който компенсира по-ниското октаново число. Но пък по-зле ускорява с по-нискооктаново гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Оставете, бензина. Прави ми впечатление, че сиренето вече е едва ли не по-скъпо от месото. Милата ни държавица откача нещо :roll: .

Гога, както сиренето, така и кашкавала ВЕЧЕ са по-скъпи от месото :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gogata написа:

...Оставете, бензина. Прави ми впечатление, че сиренето вече е едва ли не по-скъпо от месото. Милата ни държавица откача нещо .

 

Гога, както сиренето, така и кашкавала ВЕЧЕ са по-скъпи от месото

 

 

Ура, ще ядем вече само месо :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти смяташ ли, че в България бензин 98 е 98 октана и 95 е 95 октана ?

 

 

Ей това имах предвид , но Иконома защитава А95 все едно че той го произвежда.Няма как да чука аванса на инжекцион.Значи като казах А98 имах предвид съвременни двигатели - пълни инжекциони.Това че могат да движат и с 91 че и 83 е ясно , но не е това най -оптималния режим на двигателя.Тоест повече се износва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gogata написа:

...Оставете, бензина. Прави ми впечатление, че сиренето вече е едва ли не по-скъпо от месото. Милата ни държавица откача нещо .

 

Гога, както сиренето, така и кашкавала ВЕЧЕ са по-скъпи от месото

 

 

Ура, ще ядем вече само месо :mrgreen:

 

 

То не се знае и месото колко е читаво - я тоалетна хартия с кокали в някой салам, я 20 годишно телешко smile122 . Не случайно имаше и реклама "...кремвиршите от месо..." - все едно другите не са от месо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че в скоро време цената на нафтата ще падне спрямо бензина.

При положение, обаче че остане по-висока, каква ми е файдата да си купя дизелов автомобил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, обаче че остане по-висока, каква ми е файдата да си купя дизелов автомобил?

 

Файдата, е че ще харчи по-малко ... ама дайте да не зачекваме пак тая тема, щото ще отидат 10 страници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно цените на горивата в ЕС и лекото спорче между някой колеги, прилагам снимка от днескашният брой на 24 часа, от статията "Само в България дизелът е по-скъп от бензина".

 

Снимката е на таблица която показва цените на горивата в ЕС, по данни на Международния съюз за автомобилен транспрот към 08.10.2007 г.

 

И както се казва: "Когато цифрите говорят и боговете мълчат" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

http://www.skodaclub-bg.org/gallery/dis ... 0095&pos=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че в скоро време цената на нафтата ще падне спрямо бензина.

...

 

А аз прогнозирам че цената на бензина(95Н) и дизела ще продължи да е почти еднаква с 5% разлика на моменти в полза на бензина, а на моменти на дизела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.