Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia 1.4 16v - вентилатор на парното


stenly

Recommended Posts

Здравейте момчета, имам проблем с вентилатора на парното на едната Фабия. Когато е на втора степен и на горе, започва да шуми (бучи) и се усещат леки вибрации. Сменен е поленовия филтър :roll: Мисля си за варианта да е влязло някакво листо в моторчето или нещо такова :roll: Някой има ли опит с подобен проблем :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През филтъра листо не може да мине.

Ако под нагоре имаш предвид да духа съм челното стъкло, най - вероятно е влезнало нещо "отгоре" в дюзите към стъклото, нещо като лист хартия или друго боклуче.

Общо взето кофти работа, намирисва ми на разглобяване на табло, което било доста трудно.

Бръмчи ти на "втора" защото тогава въпросното нещо изпада в резонанс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо е влязло във вентилатора. На Октавията е във формата на чаша, т.е. перките са вътре. Като се махне поленовия филтър отпред може да се бръкне във вентилатора. Дано при теб се реши лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при Фабия не е така

разглобява се кората под чистачките

там е клапата и под нея е вентилатора

при мен се беше случило нещо подобно

след пръскане с WD40 се оправи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това WD-40 къде се продава.Само в Шкода или го има и по другите магазини?

 

В кварталната железария ще го намериш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при Фабия не е така

разглобява се кората под чистачките

там е клапата и под нея е вентилатора

при мен се беше случило нещо подобно

след пръскане с WD40 се оправи

 

A къде точно пръскаш с WD-40?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.