Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

разход на масло - фаворит 93 ??


joeless

Recommended Posts

Какъв е горе долу нормалния раход на масло на един фаворитов двигател? Преди близо 3000 километра смених маслото, вчера доливах - сметката ми излиза към 1 литър и нещо... или по 400 грама на 1000 км... това е при доста юркане, каране с по 120-140 редовно... Струва ми се много... Така ли е наистина?

 

Определено не тече от никъде... Огледах го много обстойно, многократно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

300гр/1000км , но при този гърч , който му налагаш може да е и нормално ... можеш да опиташ да менкаш гумичките на клапаните ако не са сменяни и може да слезеш до 200/1000 пак при същите условия :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де , защо като има гумички - пак гори масло :-k На 120-ката като и правих ремонт и набихме нови водачи и както всички знаят този модел няма фабрично гумички и ми харчи някъде от порядъка на около 200мл. / 1000км. а фаворита толко харчи с гумички :roll:

Правя съпоставка с Фелицията , на която смених гумичките още веднага преди да съм я карал- до тук имам 7 000км. навъртяни маслото не е попнато и капка :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 120 ките без гумички им давад доста повече от 200грама на 1000

 

мотае ми се в главата 700 но сега нямам книга да го проверя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 120 ките без гумички им давад доста повече от 200грама на 1000

 

мотае ми се в главата 700 но сега нямам книга да го проверя

 

Колега в зелената книга пише 800 до 1200мл. за 1000 км пробег, при нормално разработен двигател :) Аз моята я карам с дизелово масло -умишлено ( по-гъсто е :)) за това ми харчи по-малко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе само моя фаворит ли гори малко масло. от смяна до смяна което е 10000км не доливам и грам! маслото преди да го сменя, на щеката е с макс 1-1,5мм по ниско от това което съм налял. Първоначално като взех колата го следих постоянно, а сега само ако тръгна на дълъг път което ще рече до Варна...

Много ми е странно това 200-300гр на 1000км - явно има проблем с двигателя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

за 4000км 1но кило масло в софийско каране и като я възседна я шпора здраво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.