Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Първи сервиз на 15к за Октавия


NightSpirit

Recommended Posts

От 5 месеца се радвам да съм член на Шкода Клуб и да карам Октавията и вече гоня километрите за първи сервиз. Сега съм на 11к и предполагам, че до месец-два (до Новата година) живот и здраве ще направя 14к. Мисля към 14к и нещо да звъня в сервиза да си запазвам дата, да не стане докато чакам да ми дойде реда да мина 15-те хиляди и да пищат нещо за гаранцията.

 

Ииии след каткия увод да си задам въпроса:

 

Какво се сменя при първото сервизиране на колата и най-вече колко пари се дават?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменят ти маслото, питат дали има някакви проблеми и ако не си носиш сервизната книжка ти взимат около 35 лв за труд. Ако си запазиш час за 9 сутринта ,отиди поне 20 мин. по-рано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъъъ :-k как 35лв. Аз мислех, че към 300 се дават. Нали и самото масло струва пари най-малкото? И само масло ли се сменя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъъъ :-k как 35лв. Аз мислех, че към 300 се дават. Нали и самото масло струва пари най-малкото? И само масло ли се сменя?

 

Фактурата беше за около 140 лв., в т.ч. към 35 лв. труд (за мойто возило, преди 2 м.) Съмнявам се за бензинка да е 2 пъти по-скъпо. До колкото знам за първата смяна на масло не се плаща труд, но не си носех сервизната книжка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или аз нещо не схващам, или в ЕТ има нещо нередно!Във всеки уважаващ себе си сервиз, когато маслото го купуваш от тях, смяната е безплатна :!:

Какво значение има дали колата ти е гаранционна или не, и дали си носиш сервизната книжка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мими, на час взимат в ЕТ. Колегата ПъРъРъ :mrgreen: беше пуснал някъде една фактура от смяна на масло и там имаше калкулирано еди колко си време за смяната. За жалост не мога да я намеря сега къде беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи 140-50 лвва и се сменя само маслото. Няма друго при първия сервиз. Аз не знам защо 300 бях решил, че е ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих сменил масло, маслен филтър, въздушен филтър и прахов филтър ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменят ти маслото, питат дали има някакви проблеми и ако не си носиш сервизната книжка ти взимат около 35 лв за труд. Ако си запазиш час за 9 сутринта ,отиди поне 20 мин. по-рано.

 

След като колата е нова-е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да си попълниш сервизната книжка.Това не го разбрах,ако ен я носиш ти взимат 35лв за труд.

Нещата ще ти излязат около 150лв на 1ва смяна.

Има си сервизна книжка-има си сервизен план.За бога хора-отворете я тая книжка и прочетете-там си пише на какви километри,какви неща се сменят.

 

На 1ва смяна се сменя масово-масло,маслен филтър,въздушен филтър,горивен филтър.Поленовия се сменя на 30хилки,но ако желаеш и на 15 ще ти го сменят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата ще ти излязат около 150лв на 1ва смяна.

Има си сервизна книжка-има си сервизен план.

 

На 1ва смяна се сменя масово-масло,маслен филтър,въздушен филтър,горивен филтър.Поленовия се сменя на 30хилки,но ако желаеш и на 15 ще ти го сменят!

 

Това ме интерсуваше! Най-вече цената. Иначе какво трябва да се сменя мисля, че е работа на ЕТ, аз не знам и не ми е работа да знам. Все пак уж разчитаме на тяхната компетентност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменят ти маслото, питат дали има някакви проблеми и ако не си носиш сервизната книжка ти взимат около 35 лв за труд. Ако си запазиш час за 9 сутринта ,отиди поне 20 мин. по-рано.

 

След като колата е нова-е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да си попълниш сервизната книжка.Това не го разбрах,ако ен я носиш ти взимат 35лв за труд.

Нещата ще ти излязат около 150лв на 1ва смяна.

Има си сервизна книжка-има си сервизен план.За бога хора-отворете я тая книжка и прочетете-там си пише на какви километри,какви неща се сменят.

 

На 1ва смяна се сменя масово-масло,маслен филтър,въздушен филтър,горивен филтър.Поленовия се сменя на 30хилки,но ако желаеш и на 15 ще ти го сменят!

 

Въпроса, който зададох индиректно е: заплаща ли се за труд при първа смяна на масло и маслен ф-р в ЕТ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравей. Виж ТУК. Това е за трета смяна, но тя е точно като първата. Там има прикачена снимка на фактурата с това какво и за колко е сменено. Само да спомена, че според ЕТ въздушния филтър се сменя на 30к и затова изрично си поисках смяна на 15к! Съветвам те и ти да направиш същото.

BTW има и теми "Първа смяна...." и "Втора смяна..." :mrgreen:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених маслото миналата седмица, защото колата стана на 1 година и 3700 километра.Общо взето съм доволен. Нямаше забавяне - отиде около 1 час. С масло Кастрол и гаранционен преглед отидоха 203 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR, въздушен филтър филтъра на климатика ли означава или са различни неща? Сигурно задавам глупави въпроси, но не съм много наясно. Защо ме съветваш да го сменям сега? Ако поискам дали ще го сменят ако те не смятат за нужно и колко $ допълнително ще ми излезе?

 

pepi. давай и повече газ на твоята хубавица. 3700 за една година? То не е важно да се навъртат само килотетри, ама как си се сдържал за една година на нова кола само толкова. Аз не слизам от моята :D А защо Кастрол масло? Нали уж Skoda recommends Shell? Гледам и разлика в цената ина. PRR казва 170, ти казваш над 200...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоята е бензинка и все ще има някаква разлика в цената от дизела. А въздушен филтър е филтъра на двигателя. Другия на купето се казва поленов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А въздушен филтър е филтъра на двигателя. Другия на купето се казва поленов.

 

:smt017 Разбрах!

 

Аз разлика в цената ако има се надявам да е надолу за мен :D Ама тя и на pepi е бензинова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nightspirit, избрах Кастрол, защото го предпочитам пред Шел.

Освен това трябва да отидеш с новата полица за Каско на Искърско шосе 12 за смяна на "Алфа марк" стикерите (на предните стъкла).

Няма лъжа, няма измама 203 лева отидоха за смяна на масло и гаранционен преглед

Обаче не съм сигурен дали са ми сменили въздушен и горивен филтър.

Довечера ще прочета фактурата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nightspirit, избрах Кастрол, защото го предпочитам пред Шел.

Освен това трябва да отидеш с новата полица за Каско за Искърско шосе 12 за смяна на "Алфа марк" стикерите (на предните стъкла).

 

 

Ако си на лизинг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята Хеленка (фабия комби 1,4 TDI -PD) първата смяна излезе около 160 лв. Смениха само масло и маслен филтър. Маслото беше Шел, даже намерих в багажника тубичка от 1л. с останалото в нея за доливане. Това в ЕТ Пловдив.

Адски много ме подразни обаче, че приемчика и диагностика съшо си бяха написали труд във фактирата, приемчика цели 30 мин. Излиза че за една смяна на масло и диагностика през компа плагих на трима човека и то близа час и нешо работа. Кожодерска история. Маслото май беше към 95 камъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nightspirit, избрах Кастрол, защото го предпочитам пред Шел.

Освен това трябва да отидеш с новата полица за Каско за Искърско шосе 12 за смяна на "Алфа марк" стикерите (на предните стъкла).

 

 

Ако си на лизинг

 

Аз съм лизинг, ама защо да хода за стикери за каското, тя колата е застрахована май месец. На 5 месеца е, какво каско?? Аз ще ходя на сервиз, защото навъртам километрите, а не защото е минала 1 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.