Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сменяйте си водните помпи!


tuningmania

Recommended Posts

Здравейте,

 

Преди седмица-две съвсем случайно ми се счупи водната помпа. Добре, че бях в града та успях да чуя и видя за кратко (пушека), че ако бях на някоя магистрала си чупех двигателя като нищо. Колата е "Skoda Octavia Combi SLX 1.9 TDI" '99 набор, на 110 000км. и за ВСИЧКО е гледкана (през ключалката изглежда) в "Еура Тек" в жк. Надежда. Та исках само да ВИ предупредя да си сменяте навреме този чарк, че не ми се мисли какво ли може да се случи на престъпно незащитения двигател. Май ще стане: "Буталото излезе през капака да види кой кара". Интересното е, че "Audi" и "Volkswagen", като "братя" на "Skoda" имат изискване този детайл да се сменя на определени колометри, заедно с втория ремък и ролки, например. Е да но "Skoda" няма такова изискване. Горкия ми Баща доста се ядосва с този факт. Преди с Приятелката ми да купим колата, тя бе служебна на Баща ми и никога парите не са били проблем за нея, и когато на 60 000км. от "Еура Тек" са проявили желание да сменят всички ремъци, ролки и всички там съпровождащи неща, Бащата е мислил, че водната помпа задължително трябва да са я сменили, но не :( В "Еура Тек" ми се чудеха как ми се е счупила, едва на 110 000км., като видиш ли при тях идвали коли на по 200 000км., та даже и 300 000км. без проблем с този агрегат. Та.. знам ли.. малко под 300 лева е водната помпа.. и не си струва да се спестява смяната й. Имам в предвид да не чакате някой да ВИ подсети..

 

Дано съм спестил нечии главоболия..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ssl" - Имаше симптоми, да! От Румънското Посолство чух някакво странно стържене.. реших да стигна до широкото пред зала Универсиада, та ако аварирам да не преча.. и пред залата ми "изтекоха водите" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма глупост от страна на ЕТ!

Иначе добре, че си имал късмет да се запази двигателя. И аз съм аварирал с водна помпа и е много гадно. За щастие тогава и аз се разминах без да се скапе мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.