Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

клапа на въздушния филтър


todor_velikov

Recommended Posts

знае ли някой колко трябва да е оторена клапата на въздушния филтър на фаворита?и дали е нормално например ако е отворена 1/4 да се връща сама и да затваря притока на въздух ,т.е. има луфт?

и последен въпрос,понеже разбрах че оттам ми е проблема (на бензин и на газ особено не можеше да се нагласят оборотите и непрекъснато прекъсваше и не вървеше) сега съм махнал тази част от системата и съм полузапушил притока на въздух и всичко е ОК,може ли без нея?

Каква роля играе всъщност?

Благодаря ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам , че става дума за клапата определяща потока на въздуха на входа на филтъра ... та таз клапа пуска топъл въздух към мотора докато е студен и след като загрее би трябвало да затвори входа откъм изпускателния колектор и да отвори студения въздух ... аз понеже не вярвам на разните му термо простотий още със слагането на газова уредба оворих таз клапа и я блокирах за да не може да отваря притока от към топлия въздух и сега двигателя смуче само студен ... освен че определя какъв въздух да смуче двигателя тоз ръкав игре роля и на шумозаглушител ... може и без него , но всичката прах и мизерий витещи във въздуха ще се набиват във филтъра .

Поздрави!

 

П.П. В момента твоита е с един вид спортен филтър тип домашен тунинг ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.