Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

сваляне на кората на вратата


radko1981

Recommended Posts

някой може ли да ми каже как да си смъкна кората на врата на ФАБИЯ?

все си мисял че ще е доста трудно!!!

ако някой има PDF - чета за ФАБИЯ ще кайе ли от каде и аз да си истегля?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Октавия мога да ти кажа. Ако ще ти помогне пиши. Няма никаква опасност нещо да се счупи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам опит и мога да ти кажа ако се наложи;)

Погледни тази тема : http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewt ... A%EA%EB%EE

Виж документа от цитата на asso.

И прочети тези два цитата на колегите от същата тема - ако има нещо за изясняване - питай.

Аз за първи път следвайки тези указания не счупих щипка, но след това за норматив я разглабях и по тъмно - и с две назад:)

 

Ето тука има как се разглабия, но е на руски http://www.free.bol.bg/lit/temp/fab_body_rus.pdf (стр57-1), кати цяло трябва да отвориш и дръжката на вратата(първо изкарваш панела с бутоните нагоре, после другия панел го буташ към предния прозорец и той ще се освободи), после цялата дръжка е вързана с три големи винта, долните винчета явно си ги намерил. и оставя дръжката за отварянето на вратата(там горе) той е малко по сложен , мисля че трябваше да се махне едно капаче първо и после да се откачи жилото и накрая са винчетата, но може да греша нещо. На последно място остават ципките които са хванати по краищата на кората, няма нищо особено при тях, обаче върху всяка щипка има една шайбичка от някакъв материал като гума, хубаво е тия нещица да не се губят, че после трака повечко.

Ако има нещо питай допълнително

 

стана какта ми каза ето и малко по-точна описание как се прави за другите които имат подобен проблем.

 

1. изкарваш панела с бутоните нагоре има 3 щипки с тънка отверка става лесно

2. другия панел го буташ към предния прозорец и той ще се освободи

3. има 3 болта

4. маха се капачката където е копчето за задните огледала пак с тънка отверка от към страната на дръжката за отваряне се натиска на горе

5. под капачето има още един болт

6. в долния край на кората има още 3 болта

7. дърпаш от долния ляв и десен ъгъл към теб има щипки 3 от лявата и 3 от дясната страна които държат кората

8. после да се откачи жилото което е за отваряне на вратата

9. и последно кората се вдига на горе да се освободи горната страна която влиза там където е стъклото.

 

поздрави на всички....

 

Поздрави

 

Едит: combata, такива щипки за вратите, предлагат ли се по принцип при вас?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е за задна врата така като гледам на схемата на ок3.

Все пак не си казал и с ел. пакет ли си - може да има разлика - не знам.

Иначе неговата схема е много добра, с изключение на:

- най отдолу не е щипка, а са 3 болта

- на дръжката има още един болт

- вместо на отварянето, има болт зад капачето на ел. огледалата

 

Изключенията пак пояснявам са за предна врата с ел. пакет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ГОЛЯМА опасност нещо да се счупи,най-вече тези щипки на самата кора,а и ако се налага на махаш и тон колонката още повече,така че ако ще го правиш ти го прави бавно и внимателно! :D

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.