Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия -2.0 TDI - СТРАНЕН ШУМ (Проблем)


RRR

Recommended Posts

Здравете,

 

предварително се извинявам, ако се повтаря темата. Доста четох по форума и не видях някои със същия проблем като моя.

Всъшност какъв е случая:

 

Когато е студена колата при преминаване по неравности (легнал полицай) издава много странен силен шум все едно стърже ламарина (чува се някаде от двигателя) с пластмаса или нещо подобно.След като загрее този шум затихва, но пак се чува. Лятото когато е много топло шума изчезва напълно все едно не го е имало въобще. Сега обаче сутрин когато е към 12-15 градуса пак се чува и е доста дразнещо. Колата е още гаранционна и ходих до ЕУРАТЕК, но след преглед казват че няма проблем, но стърженето ясно се чува.

МОЛЯ ако някои е имал същия проблем нека сподели, защото от сервиза ме гледат доста странно (ходих 3 пъти) и все не се разбира какво е.

 

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

качвах един монтьор и той каза че е от стабилизиращата щанга.

След преглед се оказа че не е това (леко объркване било станало).

Проблем е че докато стигна до сервиза и тя загрее и не се чува толкова ясно. Като мина през някоя по голяма дупка се чува.

Не знам вече...щом жена ми, без никакви техн. познания го чува нещо не е наред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво тропане, пукане и скърцане става дума при Октавия :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както съм писал по-горе, когато колата е студена и има леки неравности по пътя или така наречените легнали полицай се чува остро пристъргване все едно влачиш кашон по асвалта или пластмаса чегърта някъде. Като позагрее двигателя шума остава но е по приглушен. И последното нещо което се случи съвсем скоро, след 120-130 км/ч нещо започва да тропа горе до централната конзола (но се чува вътре от двигат.) но не е от самич двигател защото при тази скорост като пусна по инерция тропането продъжава. Почва да ми идва много нанагорно от всички глупости които ми се случват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледаха щангата и казаха че е ок. Тампоните също са прегледани.

Днес сутринта беше около 12 градуса и стържеше непоносимо.като стигнах до центъра вече се приглуши. НО СЕ ЧУВА, ма....му

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво тропане, пукане и скърцане става дума при Октавия :roll:

 

Привет!

Аз съм напълно съгласен със Stenly - моята кола досега не ме е притеснила с никакви шумове (всеки ден минавам и по Цар Борис както и по малки, пълни с дупки квартални улички)

Единствената забележка е към десния колан, когато съм сам в колата и бавно се клатушкам из уличките (мисля, че му намерих цаката и ще пробвам уикенд-а)

 

...Когато е студена колата при преминаване по неравности (легнал полицай) издава много странен силен шум все едно стърже ламарина...

 

RRR, според мен проблема идва от предните амортисьори - когато са още студени първите няколко дупки (или легнали полицаи) ги карат да изпълнят целия си ход и така... сега като се замисля, май и при мен се е случвало няколко пъти, но чак дразнещо не ми се е сторило.

Като стана въпрос за скърцане - същото е и при мен сутрин - като стана и ми изпукват всички стави... :D:D:D

 

Според мен всичко и е ОК на колата, карай внимателно и както беше казал един колега - ако пуши, значи си е добре... като спре да пуши, значи не е добре... :D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е от тампоните.Тампона изглежда здрав ,но понеже са се набилили песачинки и когато е студено тампона се свива и те стържат,съответно след малко каране се зарява (или пък при топло време) и тогава изчезва .Плюс това го прави при големи неравностти,т.е. когато е максимално натоварен.Можеш да пробваш да ги напръскаш обилно с WD40 ,почти безплатно е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствената забележка е към десния колан, когато съм сам в колата и бавно се клатушкам из уличките (мисля, че му намерих цаката и ще пробвам уикенд-а)

сори за smile188

и аз мислех нещо по въпроса и ми хареса на вектрата как са го измислили с магнит и даже си намерих един и щях да го залепя за колоната с двойнозалепващо но открих ,че когато закопчалката е възможно най-горе ,до процепа и няма проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за коментарите. Но от сервиза са гледали и щангата и тампоните, даже единия е сменен че леко потропваше (вече не тропа след смяната) и всичко е ок. Не мога да си обясня този случай. Интересно е че шума се чува посредата на двигателя някъде откъм пода и стърженето е като на пластмаса или ламарина. Вече наистина не знам какво да правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сменявах стабилизиращата щанга заедно с втулките които я държат. беше се отпрала една метална шаиба на самата щанга и тя мърда наляво надясно и се 4уваше едно притропване. Бая зор беше докато я хвана гадината...:))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iwanst

 

Ей дано и при мен да е такъв проблема. Като ходя в сервиза ще им подскажа че може и това да проблема.

 

Благодаря

 

Това с щангата ще го проверя отново, но шума след 13-140 км/ч който се чува все едно от парното пак не мога да си го обясня.

Надявам се поне този път в ЕТ да оправят всичко веднъж завинаги. Иначе ще я продавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

наскоро ми надраскаха колата (октавия -2 дизел) на задния калник. В ЕТ ми я боядисаха и какво се получи....след 80 - 90 км започна да се чува странно свистене на въздуха някъде откъм задната колонка и страничния прозорец на задната врата. Някой може ли да ми обясни как да си сваля кората на вратата и да си уплътня въпросните процепи които са се появили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RRR наистина ти съчувствам за шумовете, но или ти се е паднала някаква тотално дефектна шкода, или имаш свръхчувствителен слух, или ти е много слаба музиката :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно шума-от амортисьорите е,само при студено време се появява и то първите 10км.И аз го имам-фабричен дефект(маслото е трудноподвижно).Относно качеството на автотенекеджийските услуги и аз патя от некадърно изпълнение и скоро ще се занимавам пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз бих те посъветвал да оставиш колата вечерта в ЕТ и те да я пробват студена на следващата сутрин. Тогава е по-вероятно да чуят шума.

А и изглежда не слушаш радио докато се возиш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Един приятел има рено гранд сценик, и има същия странен шум. ходил в рено сервиз и му казали че е от маслото на амортесьорите. Мислите ли че си заслужаша да се разправям в ЕТ и дали е проблем да я карам така. Ако ги сменя с газови, или не е добра идея. Моля дайте съвет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел има рено гранд сценик, и има същия странен шум. ходил в рено сервиз и му казали че е от маслото на амортесьорите. Мислите ли че си заслужаша да се разправям в ЕТ и дали е проблем да я карам така. Ако ги сменя с газови, или не е добра идея. Моля дайте съвет

 

Едва ли има по-ползотворно занимание от една разправия в ЕТ, :D НО преди това (сериозно) мини през някой друг сервиз за да си прецизираш претенциите. Аз лично от амортисьорите и като цяло от стабилността на колата съм доволен(да не ме чуе рогатия). На старата ми тойота бяха масленогазови, може и на окти да са такива...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.