Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колко масло събират Октавиите


werz

Recommended Posts

Случайно се натъкнах на тази полезна информация-

Октавиа 2:

2.0 TDI - 3,8 литра

1,9 TDI - 4,3 литра

2.0 TFSI - 4,5 литра

2.0 FSI - 3,2 литра

1.8 TFSI - 4,5 литра

1,6 FSI - 3,2 литра

1,6 MPI - 4,5 литра

1,4 MPI - 3,2 литра

 

Октавиа 1:

1.6 (75kW) - 4,7 литра

2.0 (85kW) - 3,8 литра

1.8T (110kW) - 4,0 литра

1,9 TDI PD (74kW) - 4,5 литра

1,9 TDI PD (96kW) - 4,5 литра

 

Информацията е от едно набиране на моторно масло,а именно Aral Super Tronic LongLife III 5W-30,масло покриващо ФВ 507(покрива или надвишава предписанията за абсолютно всички модели на ФАГ с платформен принцип)-брат близнак на новите лонглайф масла на Кастрол.Още по интересното е цената на маслото-7,25еу/л-за справка СЛХ,с които ползват една и съща база, в Бг струва в същата разфасовка 37-39 лева.

Лично аз ползвам за служебни автомобили,трактори и комбайни масло Адинол,от което съм доста доволен и препоръчвам.Ето и техния комплексен продукт- http://www.addinol-bg.com/products/file ... 5%20BG.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеми кожодери са тия продавачи smile150 .Обаче то май трябва да свикваме -в тази антидържава всичко е по-скъпо отколкото в белите страни :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VW 505 01 Specification Oils for the VAG PD engine - Kindly Produced by Denis

The VAG Pumpe Duse engine requires a very specific grade of oil which must meet or exceed the specifications detailed by VAG. Below is a list of those oils which are known to be suitable for use in the Pumpe Duse diesel engine.

 

VAG-branded 505 01 505 00 High Lubricity Engine Oil 5W-40 - G 052 167 A2 - (Part No: ZGB 115 QLB 00 462 - RRP £32.90 inc VAT for 5 litres)

 

BP Special Visco V 5W-40 (Fully Synthetic)

 

Castrol GTD 505 01 5W-40

 

Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40

 

DEA Ultec Diesel SAE 5W-40

 

Delphi Prestige Diesel Plus 5W-40 (Synthetic Based)

 

Esso 505 01 5W-40

 

Fuchs Titan Supersyn SL PD SAE 5W-40 (Fully Synthetic)

 

Granville Topaz Diesel 5W-40 (Semi Synthetic)

 

Madit 505 01

 

Migrol Special S-Plus

 

Millers XFE-PD SAE 5W-40 (Semi Synthetic)

 

Motul 6100 5W-40

 

OMV syn com diesel

 

Q8 Formula Excel 5w40 (Fully Synthetic)

 

Shell Helix Diesel Plus VA 5W-40 (Semi Synthetic)

 

Valvoline DuraBlend Diesel SAE 5W-40 (Semi Synthetic)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ok3

Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40 has been developed to meet VW & Audi Diesel specifications (VW 505 01). It is especially designed for use in VW TDI engines using Electronic Unit Injectors (Pumpe Duse).

 

This product should not be used in PD models on VW LongLife extended service intervals (indicated by letters QG1 on the VIN plate - see handbook for details) as Castrol EDGE 5W-30 covers the specifications for these vehicles (504 00, 507 00).

 

Also suitable for other modern turbo diesel engines requiring a A3/B3/B4 5W-40 specification oil

505 е доста разтеглива норма и единственото и предимство пред 507 е по-ниската цена.За справка в Ет не предлагат масло с 507 норма и затова

VW LongLife extended service intervals не са постижими.505 нормата се характеризира с леко по-висок визкозитет от 504/507(говорим ако се сравняват Кастролите от една серия) и съществуването и се дължи главно на Р5 и В10 ПД моторите,нямащи вариант за удължени сервизни интервали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайдe кажете ми за Октавия І 1,9 TDI, като ми сипаха 4 литра, защо маслото ми е над нивото на пръчката, а съм минал вече 5000 км. И това опасно ли е да бъде надвишено нивото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайдe кажете ми за Октавия І 1,9 TDI, като ми сипаха 4 литра, защо маслото ми е над нивото на пръчката, а съм минал вече 5000 км. И това опасно ли е да бъде надвишено нивото?

 

Да може да си скапеш катализатора. Зависи колко над максимума е де, 1-2 мм не фатално, въпроса е да не е много повече. Но, щом за 5000 км не си имал проблеми, надали такива ще се появят. Ако нивото те притеснява твърде много, мини през някой сервиз да изтеглят малко масло със сонда. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавия 1 - 1.8Т събира 4.5 л :D

Мда още един глас че 1.8Т е повече от 4 литра, затова си взимам винаги 5 литра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв вид масло се сипва в резервоара едновременно с нафтата, за да "маже"? И в каква пропорция?

никакво, това е дизелов двигател ,а не двутактов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам, защото има цяла тема за добавките и доста от колегите разправят, че сипват в резервоара и малко масло. И затова питам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А че слагат слагат съседа слагаше понякога по половин един литър на 1 резервоар. Ама това на 86година дизелово ауди 1,6д. Аз на моито дизелово пежо 89г. не съм слагал никога ама това са двигатели които носят на всякакви извращения - примерно няколко резервоара нафта за печки и т.н. Но на новите дизели предполагам може и да им е малко противопоказно особено помпа дюза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв вид масло се сипва в резервоара едновременно с нафтата, за да "маже"? И в каква пропорция?

никакво, това е дизелов двигател ,а не двутактов

Има и двутактов дизел. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайдe кажете ми за Октавия І 1,9 TDI, като ми сипаха 4 литра, защо маслото ми е над нивото на пръчката, а съм минал вече 5000 км. И това опасно ли е да бъде надвишено нивото?

 

Сигурен ли си, че са ти ливнали 4 литра? Щот на моята всеки път се наливат 4.5 литра и никога не е над нивото!!! Да не са ти наляли 4.5 и да не са сменили филтъра?

 

Питам, защото има цяла тема за добавките и доста от колегите разправят, че сипват в резервоара и малко масло. И затова питам!

 

Относно маслото - бухам каквото и да е. Най-често 15W40 - около 200 мл. на резервоар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам! Като получих фактурата бяха фактурирали 5л. масло, вкл. и филтър, а един литър масло ми беше оставен в багажника неразпечатан.

Да са спестили филтъра? - не вярвам, те не са някои измислени - Технопарт - на Симеоновско шосе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.