Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как се тълкува минаване на жълто,но преди светване на зелено


The Best Forman

Recommended Posts

Интересно ми е т.к. ме спряха преди малко на светофара пред блока ми , а аз от там минавам поне по 6 -7 пъти дневно и понеже не съм виждал таксаджия да тръгва на време позаобиколих колона от три таксита и хоп кварталните с палки ... а изненада ... питаха ме на какъв светофар минах и аз естествено знам , че точно след мен е светнало зелено им обясних и те ми провериха документите и там принадлежностите към колата , писаха у някаква тетрадка и се разделихме по живо по здраво , но ме гложди това нарушение ли е или не е :oops:

 

П.П. Не се оплаквам , че се разминах , но така за обща култура да си го знам :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2. едновременно светещи червена и жълта светлина - означава "Преминаването е

забранено". Този сигнал предупреждава водачите, че предстои подаване на сигнал със

зелена светлина;

 

4. жълта светлина - означава "Внимание, спри!". Това не се отнася само за онези от

водачите, които в момента на подаването на този сигнал, след като им е било разрешено

преминаването, са толкова близо до светофара, че не могат да спрат, без да създадат

опасност за движението. При подаване на този сигнал на кръстовище водачите, които

навлизат или се намират в кръстовището, са длъжни да го освободят.

 

С две думи - чисто нарушение;)

 

Едит: 4 го написах за информация - имаше и такъв случай - там може да се по оспорва, но в твоя .... си се разминал по една или друга причина - незнам защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом са те записали в тетрадката значи са те спрели само да отчетат дейност. Не се притеснявай.

Преди много години в моя квартал също ме спряха като минах на десен завой на жълто преди зеленото и твърдеше полицая че съм минал на червено. Да, ама аз имах 4 свидетели в колата и в крайна сметка ме пусна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да колегата е прав ,че са те пуснали на мен редовно като ми проверят документите и всичко е ОК ,записват кого са проверили в тетрадката ,за да отчитат че са били на работа ;)

така че споко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2. едновременно светещи червена и жълта светлина - означава "Преминаването е

забранено". Този сигнал предупреждава водачите, че предстои подаване на сигнал със

зелена светлина;

 

4. жълта светлина - означава "Внимание, спри!". Това не се отнася само за онези от

водачите, които в момента на подаването на този сигнал, след като им е било разрешено

преминаването, са толкова близо до светофара, че не могат да спрат, без да създадат

опасност за движението. При подаване на този сигнал на кръстовище водачите, които

навлизат или се намират в кръстовището, са длъжни да го освободят.

 

С две думи - чисто нарушение;)

 

Едит: 4 го написах за информация - имаше и такъв случай - там може да се по оспорва, но в твоя .... си се разминал по една или друга причина - незнам защо.

 

Колегата hamsia е точен! smile162

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Добре а полицайте от коя страна на светофара бяха и как видя от твойта страна какво свете ???????? Те да не са баба Ванга ама и това няма да им помогне в съда. Полицая няма пряка видимост на ТВОЯ светофар след като седи от другата му страна и не може да си позволява да предполага ти на какво си минал. Влез в съда и да видим кой ще спечели като толкоз умни тия. Много от светофарите се нагласят така че примерно да имат някаква разлика от страната на по натоварения трафик с което да се улесни движението така че никой и по никакъв начин след като е нямал пряка видимост не може да докаже на какво си минал. Малко логика да вкараме а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "The Best Forman" - В чисто нарушение си, Колега, защото ТВОЕТО жълто, преди зелено, е нечие жълто, преди червено и ако е имало кола в кръстовището, то тя по закон трябва да го напусне, уж преди ТЕБ :)

 

До "warfather" - Личи си, че не си ходил на Съд! Даже и зад светофара, органите на "КАТ", знаят кога, къде и какво свети! То се знае кой светофар след кой светва, по колко държи между отделните светлини и така нататък! Полицая казва, че си минал на червено, и после? За доказателства, надявам се - се сещаш, че не може да говорим. Тоест, ТИ не можеш да докажеш, че не си минал на червено. ТОЙ също не може да докаже, че си минал, но думата, на органа на реда, е по-тежка от НАШАТА :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На жълто си виновен. То винаги си виновен, но това е друга тема .... Според закона (по памет) на жълто имаш право САМО да се изнесеш от кръстовището. Нямаш право да навлизаш независимо дали е от зелено към червено или обратното...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди десетина години ме спря един ченгерас - направих десен завой, като потеглих на жълто, сфетофара беше доста по-назад от ъгъла на кръстовището, така че пренинах реално на зелено, та оня като почна да ме обвинява, че съм минал на червено, и искаше акт да ми пише, но аз имах вече един, но и 4 свидетели в колата, които потвърдиха, че съм тръгнал на жълто вече, и съм преминал на зелено. И оня дудна известно време и накрая ме пусна. Ако беше ми съставил акт щях да ходя на съд със сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тунигмания много ми е интересно полицая с хронометър ли е снабден че засича кой светофар кога и какво светва ? има даже подобна тема във форума а и някъде другаде бях чел както точно по тази логика е отпаднало наказателно постановление. Ти може да тръгнеш на 0.001 сек от светването на светофара и полицая пак да каже че си минал на другата светлина но когато той я вижда а те ако са били от другата страна интересно как са видели какво е станало. Ами то тогава няма да има нужда да те дебнат полицайте по добре направо да идват на седмицата един път при тебе и да ти казват че си направил някакво си нарушение някъде си щото разбираш ли те така предполагали. Друг пример. Вървиш си по улицата и чуваш зад гърба си че нещо се блъска обръщаш се и виждаш две коли които са се ударили според тебе ти можеш ли да си свидетел на произшествието и какво що кажеш в съда?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "warfather" - Добре де - как ще докажеш, че си минал на зелено? Ако отговориш на този въпрос, половин България ще ТИ е Благодарна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно да доказваш, че си минал на зелено. Полицая трябва да докаже, че не си минал на зелено. И във връзка с това не виждам особен смисъл от горния спор. Това, че полицая седи след светофара, не мисля, че ще ви помогне, дори и в съда. Ако той реши да се занимава, каквото всъщност му е задължението, винаги може да докаже, че сте минали на червено, без значение къде точно е седял той. Нека не забравяме, че полицаите са двама. Седейки след светофара, те следят друг светофар от кръстовището и по него знаят вашият какво е светнал в даден момент. Това дори е нещо, което всички ние като шофьори правим, често дори и машинално, когато минаваме по познати маршрути - дебнем противоположния светофар, следм пешеходния и т.н. - все фактори, които ни подсказват кога ще ни светне на нас зелено. Та в този ред на мисли - отивате с единия полицаи до "вашия" светофар, на който сте нарушили. Другият полицай ви казва до кога ви е червено позовавайки се на останалите уредби. Ще се убедите, че са прави. Всъщност вие си го знаете. И в такъв случай, след тази проверка, да кажете отново на черното бяло е въпрос на лична преценка, на желание да минете между капките и т.н. Не мисля, че на някой ще му се занимава, но една експертно последващо засичане на светофарната уредба отново няма да е във ваша полза. Мисълта ми от всичко това е - старайте се да спазвате закона, не се старайте да го заобикаляте. По лесно е да се съобразите с него, от колкото в последствие да сучете локуми и да вадите вода от 9 кладенеца. Лично мнение ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.