Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Телоподаващо


SeVo

Recommended Posts

Може ли някой да ми препоръча какво и откъде да си купя телоподаващо /СО2 апарат/ . Че на бащата таралясника е за правене, а сигурно и на мойта 120 ще и дойде времето...:( , а пък тия "мастори" дерат кожи!!!???

не си търся нещо професионално, просто за някоя и друга кола и един път в месеца да капна по нещо...съответно ме интересува качество на не много висока цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази цел еинхелите от метро вършат идеална работа

на промоция е 402 лева и има и редуцир вентил в комплекта. По хубавите апарати почват от 700 800 лева на горе.

Аз такова си купих и си изкърпих субаруто, като му хванеш някой и друг чалъм и не го юркаш много няма проблем. Аз си мислех че ще прегрява и т.н. но праговете си ги заварих с цял шев, което ще реще че правя шев от метър и половина (не капка по акпка ами на порции по 2 см за да избегна деформациите) и не е прегряло и няма никакви проблеми. По-евтин вариант от този не се сещам. Ако те интересува повече инфо за тази машинка питай, мога да ти разкажа и повече впечатления за чалъмите му ако искаш.

 

Ето линк където може да му видиш параметрите:

http://www.einhell.com/englisch/englisch.aspx?file=car

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси. то аз по-евтин вариант не си търся, ама не ми се дават 1000лв...и затова търсех "впечатления" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също бях и все още съм решил да си купя именно Ейнхел! Устройват ме отношението цена/качество! Също съм чувал от други места че са доволни от тях!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкодата дето е на аватара я кърпих с такова, и когато дойде ред на Субаруто прост отидох и си купих от метро :)

 

Ето на този сайт има много полезни съвети за начинаещи, аз когато се хванах за първи път го изчетох, после си поиграх с настройките и няколко парчета ламарина и му хванах цаката :).

 

За Ейнхелчето за ламарина 1мм или 0,8мм каквато е по колите се ползва на MIN 1 настройка с 2,2 нъкуде за скоростта на телта. Налягането на газа от редуцира повече от 1 атм. няма смисъл да е.

 

Единственото което не ми хареса в комплекта беше маската. ПО тази причина си взех от кварталната железария маска за глава - в смисъл не е с дръжка ми си седи на главата и се повдига на горе и се пуска :) струваше 5 - 6 лева, та на тази маска сложих стъклата от комплекта на ейнхела и стана супер :)

 

Задължително като заварявате ползвайте маска, пъкавици дълги ръкави и крачоли, да няма открити места - получават се МНОГО ЛОШИ ИЗГАРЯНИЯ ОТ ИНТЕНЗИВНОТО ЛЪЧЕНИЕ.

 

За бутилка може да се ползва пожарогасител с СО2 - то си е съд под налягане - сменя се кранчето и готово :) ние намерихме на старо от един човек който преди е пълнил газирани нпитки и от него купихме бутилката, за водна проба, кранче и пълнене към 50 лева отидоха.

 

От комплекта приятната изненада беше че има редуцир вентил вътре - отделно струват по 120 лева :( - за хоби приложение е идеална машинката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на скоро и аз мях изправен пред подобна дилема - избранника е "струна диктатор "- 260 ампера дава , заварява алуминий , инокс и разбира се стомана . цената е 2500 лв апарата без бутилка и редуктор , с 16 квадрата шланг и джза за нитоване . 130 лв редуктор , бутилки си имах (една за цо2 , една за аргон ) , 290 лв за шланг за 260 ампера , жило за алуминий - 25 лв , консумативи - 45 лв макара стоманен тел 0,8 ; 44 лв макара стоманен тел 1,2 мм , стоманената тел е по 15 кг ; алуминиевата тел е по 35 лв ролката - 2 кг , инокса беше 150 лв . апарата работи много добре , има си високочестотно палене , плавен реглаж на тока , прави провар на 6 мм в стомана , не успях да му сработя защитата колкото и да се опитвах - (все пак кърпя камиони с него)алуминиевото заваряване е малко трудна работа - в един момент всичко потича !!! трябва да се пипа много внимателно .

масата е около 70 - 80 кг без телта и бутилката - трудно се мести защото колелцата му са малки :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) това са истинските машини - дето викат с тях може да се заварява и чайник и релса :D проблемът е в цената, ако ще изкарваш пари с машината - подкрепам, но за хоби приложения е малко много.

 

За стоманената тел - на ЖИТИ е 15 лева за 5кг. ролка, чуха се някакви слухове че ще затваря завода но за сега си работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние пък взехме по-малка Струна - май към 750 лева излизаше без ДДС-то. Но искам да кажа, че и на РЕДКО апаратите не са лоши.

 

Einhel-a е идеален, ако човек иска да си капне тук-там някоя кръпчица по колата, но за сериозни неща не става. И аз съм съгласен с колегите по-горе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда навремето така запалих трансформатора на едно телоподаващо ку4е марка така си изпуши големия траф вътре че не е истина. Та после пренавиване иии какво ми тои толко си е изчислен пак изгоря та друг траф от електрожен за същото напрежение - 60 волта маи беше и никво регулиране и тва е... Та незнам евтините дали си струват ако гори на всяка кола по един...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то аз съм се ориентирал към по-евтин вариант...само се чудя дали да е Einhell или някой български за горе-долу същата сума... сега ще се поослушам за бутилка, че без газ - за куде ;)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.