Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Задната пръскачка на Октавия 1,9 ТДИ 2001 г. комби


ognjano

Recommended Posts

Извинявам се за темата, виждам, че е коментирана но за Фабия, пък и не прочетох за ситуацията, в която аз съм изпаднал.

 

И така, когато бутна лостчето за чистачките напред до края, има някакъв момент от 2-3 секунди, и вместо да започне да пръска на задното стъкло, започва да пръска на предното.

 

Тъй като не съм запознат със системата, имам няколко въпроса/според мен противоречащи си/, но по добре да ги разнищим.

 

1. Дали има друго резервоарче и моторче за задните чистачки? Според мен едва ли, защото не би следвало в такъв случай да се бъгва и пръска отпред!

 

2. Ако резервоара и моторчето са едни за предното и задното стъкло, то механизма на насочване на течността към едното или другото стъкло къде се намира и как се управлява, може би с някакви електро-магнитни бутала, които ако имат някакви наслагвания може би няма да се затварят или отварят.

 

 

Много Ви моля нека изкоментираме темата, преди да отида в някой сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, като се загледах от помпата на резервоара излизат 2 бр. маркучета. Ако разсъждаваме се предполага, че единя извод е за пръскане на предното стъкло, съответно другият за задното!

 

Въпроса е на какъв принцип се насочва течността към единя отвор или другият, като в помпата влизат само два кабела за захранването.

 

Ако работи на принципа на реверсията то означава, че отвора за задните чистачки е запушен и от нагнетяването избива след известно време към предните. За съжаление мога да го разбера, когато го разглобя.

 

Вие какво мислите - дайте мнение по въпроса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , според ЕТОС а би трябвало да имаш казанче някъде из джобовете на комбито т.к. според мен илюстрацийте не са еднакви на предните и задната чистачки ... ако ли не тогаз на моторчето има клапан , който затаваря в едната посока / реверсивна помпа / и пръска на съответното стъкло както е при Опел примерно , но там клапана е външен , а тук може да е вграден в моторчето. Разгледай книжката там със сигурност ще е опоменато къде се сипва вода за задната чистачка.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля , че казанчето за вода е едно. Що не вземеш да звъннеш един телефон до ЕТ поне това да разбереш.И ако е така значи има проблем в помпата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих във http://www.vagcat.com и наистина казанчето е едно. В моторчето влизат два кабела, което най-вероятно е реверсивно с обръщане на плюсовете и минуса, така че не е изгоряло, но най вероятно имам запушване някъде, защото както писах горе, когато включвам задната пръскачка, изглежда не може да пробие и избива през пръскачките за предното стъкло.

 

Казаха ми да разкача маркуча максимално най-отзад и оттам с помпа да пробвам да продухам. По схемата не се виждат възвратни клапани!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Здравейте, малко късно но реших проблема - с ново моторче на казанчето, т.к към него са прикачени и двата клапана - за предното и задното стъкло - единя като отиде на кино, срещу 40 лв. се сменя моторчето и проблема е отстранен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.