Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

свиха колата на съседa


vloo

Recommended Posts

дам колеги още се крадат коли и то яко...нямаше да ви занимавам ако съответната кола не беше шкода октавия 1...колата беше много добра дизелова машинка...с маслено зелен цвет или поне така мисля,че се води..

сутринта докато се мъчих по мойта неапетитна за джамбази колица дойдоха цивилните фуражки и ме караха да се подписвам,че са били на оглед...едва ли тази кола щше се намери пък и ако да после става една сложна...на един съсед му свиха мерцедеса от старите намериха го...обаче от съда му дават някви документи а в кат му казват тези документи не стигат за да се вкара в движение...и от съда пак казват е толкова от нас толкова повече няма...и така колата ен върви...

от друга страна в нашия блок пък живее бившия началник на отдела за автокражбите и ако ен друго поне може да се задейства с някой връзка по-удачни действия...

и така октавиите в блока станаха с една по-малко или просто само 1...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пу майка им деба! Крадливо долно племе! А карай нова кола де?!

Трябва да се вземат по крути мерки. Ако чакаш на полиция и застрахователи... абе не е за приказване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се вземат по крути мерки.

 

Алоооо??? В коя държава живееш бе колега? Кой да вземе тези мерки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се вземат по крути мерки.

 

Алоооо??? В коя държава живееш бе колега? Кой да вземе тези мерки?

 

Абе ако сам не се погрижиш няма как да стане работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм я тая октавийка, добре изглеждаше - ама какво да прави човека, като няма гаражи в или близо до блока - да ходи всяка сутрин половин км до най-близкия платен паркинг да си я взима? или както в моя случай в гараж по наем, ама мен не ме устройва - за да закарам малкия до яслите да ходя почти токлова пеша в дъжд или студ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не плащаш застраховка - свиват ти колата.

Плащаш застраховка - свиват ти колата.

Плащаш застраховка + оставяш колата на паркинг - пак я свиват.

 

Ами то тогава всяка вечер трябва сваляш акумулатора(+ чистачките) и 4-те гуми, че и да си имаш някакъв скрит бутон за блокиране запалването.

Ама и това май не е много сигурно, ако те хванат на мушка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не плащаш застраховка - свиват ти колата.

Плащаш застраховка - свиват ти колата.

Плащаш застраховка + оставяш колата на паркинг - пак я свиват.

 

Ами то тогава всяка вечер трябва сваляш акумулатора(+ чистачките) и 4-те гуми, че и да си имаш някакъв скрит бутон за блокиране запалването.

Ама и това май не е много сигурно, ако те хванат на мушка

 

Прави ми впечатление, че си доста краен в мненията си :roll: . Въпроса вече не е там дали плащаш застраховка, отдавна мина този период, когато ако си застраховал колата в Булинс няма да ти я откраднат или, ако не си си платил застраховката ти вдигат колата и ти се обаждат - "Плати си застраховката и ти я връщаме!". Ако са те нарочили спасение няма, ако трябва дори и с репатрак ще я вдигнат (всъщност на вече на двама мои познати им задигат колите по този начин).

 

П.П. Бутона за прекъсване на запалването е добра идея, но само ако някой пишман крадец реши да я пали. Както казах, вече ги вдигат с репатраци и на спокойствие после им разчовъркват електрониките :| .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано колата е била застрахована!Ако е имала каско,според мен кахърите падат,вече ми е все едно,нали за това е все пак тази застраховка каско!Верно,има процедура докато ти изплатят даденото обещетение,ама кво ти пука!Ако си изряден с всичко мисля че няма да има никакви проблеми!Дано всичко свърши в полза на собственика на шкодичката!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е ако не намерят колицата дали застрахователя ще плати всичко както е по автокаското или ще измисли някакви клаузи за да плати по-малка сума :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плаща се всичко!Разбира се има процент овехтяване и се съобразява цената на колата към момента на пазара,но на едно 90%-95% се плаща всичко както си е записано в полицата.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Па ако за зла врага я намерят някъде разчастена гориш от всякъде. Обезщетение йок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам дали зняета обаче роцедурата по изплащане на открадната кола е адски дълга...първо трябва от полицията да прекратят търсенето поради простата причина,че не могат да я открият/..това е едно 3 месеца ако има късмет и не стане нещо изключително...после не е лесно обаче работата се нарежда...колата е била застрахована...и това го знам от застрахователите това са му казали и на него...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече не смея да изкажа своето възмущение от крадци, полиция и застрахователи , щото GOGATA пак ще ми направи забележка , че не гледам позитивно на нещата :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не намерят колата до седмица,според мен, вече положително са я разглобили и/или изнесли зад граница. :?

 

Jordan68, не си падам по забележките. Просто съм непоправим оптимист (сигурно е от възрастта :mrgreen:). Надявам се, не си приел като нападка онова за позитивните неща! Ако пък е така - извинявай! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не намерят колата до седмица,според мен, вече положително са я разглобили и/или изнесли зад граница. :?

 

Jordan68, не си падам по забележките. Просто съм непоправим оптимист (сигурно е от възрастта :mrgreen:). Надявам се, не си приел като нападка онова за позитивните неща! Ако пък е така - извинявай! smile159

 

:D Няма проблеми GOGA, аз не съм песимист но ме е яд на някои неща в тая България. Така, че smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как стоят нещата :

1. Застрахователя НЕ плаща:

-ако има наличие на факти от типа:не предоставя ключове за мпс-то колкото е обявил в началото,няма рег. талон,не е уведомил за това в необходимия период и т.н.

-не плаща когато мпс-то е открито с блокирал двигател,без масло,просто е недоказуемо кой я е свършил тая беля-застрахования или крадеца/дали го има въобще/;

-не плаща липсващи детайли при намирането-недоказуемо е кой ги откраднал,като в по-горната точка;

2. застрахователят плаща:

-когато липсващите детайли са над 40%,тогава се води кражба на мпс-то :!: ,т.е. като липсват малко детайли,по-добре е да се ошушка още преди да извикате полицията :mrgreen: ;

-когато има вандализъм при намирането,повредите се плащат;

изложеното по-горе е 100% така в ДЗИ,за другите незнам..

Уточнявам ,че вече не е като едно време,т.е много малко са вариантите , в които застрахователя ще ви подлее вода ,ако все пак всичко е наред...все пак отварям скоба,че на пазара има застрахователни компании,които по-скоро са част от групировки и т.н....т..е за тях не важи всичко това :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.