Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

клаксон за Фелиция 96 набор


dian

Recommended Posts

Скапа ми се клаксона на Фелицията и се оказа, че не мога да намеря друг с такава букса. Имат на Сточна гара такъв, ала 20лв ми се виждат много за 1 клаксон.

Ако някой е имал подобен проблем, моля за съвет. Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , ще трябва да те разочаровам ... на баба е 15 годишен и свирука , тъй че възрастта не е критерий ... ако всичко работи по волана и около него вземи си един истински и си подсвирквай , щот гаранция по бавно ще се скапе от китайците на битака или менте комплект ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остарял е и не работи -все пак е 12годишен :)

Има едно болче на него за регулиране на звука, въртях го ала продължава да мълчи.

това от болта не се регулира силата на звука ,а тоналността.ако не работи виж си масата често проблема е там,или пък от релето ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в клаксона :)

След като го демонтирах, го свързах с 2 кабела директно към акумулатора и пак нищо.

Явно ще трябва да си взема оригинален...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е въпроса на 120-ката ми е на 21 год. и баца :P

 

Мога да ти продам клаксон ЧИСТО НОВ за уникалната цена от 5лв. :D Не се майтапя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти снимка, ако разбираш нещо:

004190921.jpg

Мисля, че се свързва с обувки, има и някакво реле с него( неразбирам от токове - направо ми е като в мъгла доооста гъста мъгла :oops: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми върши работа твоя клаксон...

На Фелата кабела, който млиза в клаксона е с правоъгълна букса с два мъжки накрайника.

Явно ще си взема оригинален клаксон :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми върши работа твоя клаксон...

На Фелата кабела, който млиза в клаксона е с правоъгълна букса с два мъжки накрайника.

Явно ще си взема оригинален клаксон :)

ами вземи и смени кабелните обувки-не е голяма философия ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и струват стотинки в близкия електро магазин. А 20-тина или повечко левчета за ориг клаксон :? незнам пари са си :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ходих до една автоморга и си свалих един клаксон от Golf 3 -оказа се, че е абсолютно същия като на Фелицията. Сега си свиркам и си карам с оригинален клаксон за 5лв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Ето тук - viewtopic.php?f=16&t=9358&start=0

Избираш отляво Литература, Фелиция 1994 и 7мия файл е цялата ел. схема на Фелицията. 17ти бушон е наистина за клаксона, но не само. Към него ти е и вентилатора на охлаждането и светлинния сигнал. Т.е. при изгорял бушон би трябвало и другите да не работят.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, бушонът е номер 17, 25А, през него минават вентилаторът на радиатора, звуковият и т.нар. светлинен клаксон. В "Литературата", в книжката на Цедрих (файл "Felicia, Favorit, Forman, Pick-up - Rykovodstvo obsluzvane i remont - Cedrih - BG.pdf") го пише на стр.391. Само някой да чете ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.