Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лагер или не


vasilisa

Recommended Posts

Здравейте на всички, карам Октавия 1 и от известно време чувам леко виене при скорост над 100км/ч. в завои. Прилича на лагер, ама при никакво друго положение не се чува. Мисля, че може да е начален стадии на лагер, или нещо свързано с помпата на хидравликата, но по-интересно ми е вие какво мислите. И още - на Октавия 1 хидравличната помпа електрическа ли е? Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааа, не бъди толкова убеден :mrgreen: При мен е с ел.мотор! Зависи от двигателя, преди/след фейслифта и т.н. и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би проблемът да е с ремакът на хидравличната помпа?Аз също имам едни виене често и не мога да го установя все още от какво е?!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да провериш лагерите на главините - вдигаш на крик колата и колелото завърташ силно с ръце, ако тогава вие - имаш проблем с лагера (имай пред вид, че може да се чува леко стържене, но това е от накладките и е нормално).

 

Друг вариант е, ако караш със зимни гуми - те доста вият по принцип на асфалта и звука може да те заблуди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да провериш лагерите на главините - вдигаш на крик колата и колелото завърташ силно с ръце, ако тогава вие - имаш проблем с лагера (имай пред вид, че може да се чува леко стържене, но това е от накладките и е нормално).

 

Това ще се чува ако лагера е доста зле. А както обяснява колегата ми се струва че тепърва ще се усилва виенето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васе - бягай за смяна на лагер, че с това често ходене до къщата скоро шума ще се засили ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли , от доста време се каня да те питам дали случайно в нета няма Eomticon - шаман галещ кристална топка или правещ заклинания ... така и така в общия случай тва дет го правим е фърляне на боб и кокакли .

А конкретно за случая преди няколко месеца пътувах на дълго и понеже беше топло и прозорците бяха отворени и ми направи впечатление , че по завоите и по конкретно левите се появи присвирване ... оказа се , че пружинките на накладките омекнали и от центробежната сила скърцат в диска и след смяната няма и помен от отва скрибуцане ... колега , още нещо , което може да те успокои е , че лагер тръгне ли то шума не се появява по завои , а е непрекъснат и с увеличаване на скороста се усилва ;)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, ама ако ти кажа колко кинти си изкарват някои хора в днешно време с хвърляне на бобец :mrgreen:

А по темата - продължавам да си мисля, че проблема е в лагер. Може наистина нещо някъде да опира, ма аз си знам моето :) Всъщност Васето кат' иде на майстор ще азберем всички от какво е било :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само мога да ти кажа, че помпата е механична - задвижва се от пистовия ремък.
Последно да гледам или Е механична?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само мога да ти кажа, че помпата е механична - задвижва се от пистовия ремък.
Последно да гледам или Е механична?

Погледни. Не съм знаел, че слагат и от двата вида.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.