Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

AGR 1.9 TDI 4х4 - разход, задвижване, поддъжка...


The Red Guy

Recommended Posts

на какви км се сменят ролки и ремъци на чисто нова..,Октавия AGR мотор, 1.9 ТДИ? На 90 к ли? Това 4х4 постоянно ли е или може исамо предното да върти?

 

Модовете да ме извиняват за двете теми! Просто едната тръгна, а това мое питане възникна днес :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще те извинят модовете, но може и да ти оправят заглавието, щот не 2, а 3 въпроса преброих :mrgreen:

Разхода требе да е нормален за тоя мотор, тъй като 4х4 се включва само при нужда, а не е постоянно! Демек караш постоянно на предно - т.е. нормален автомобил от любимата марка!

Ролки и ремъци - поглеждаш сервизната книжка и си разбрал! Принципно - на 60К, като сменяш задължително всичко! Оптягаща ролка + паразитни ролки! Следващата смяна зависи от това, какъв ремък си избрал. Има такива, които се сменят на 60К, 90К или дори 100-120К.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ПОСЛЕДНАТА СТРАНИЦА

от книжката на човека, последното му посещение е трябвало да бъде преди няколко месеца, ама не е ходил - решил да я продава. Прави ми впечатление, че много често са сменяли тази спирачна течност - защо така? Някой има ли идея? Досега като не са сменяни ролките и ремъците, значи аз трявба да ги сменя сега, не на 90 к, така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ПОСЛЕДНАТА СТРАНИЦА

от книжката на човека, последното му посещение е трябвало да бъде преди няколко месеца, ама не е ходил - решил да я продава. Прави ми впечатление, че много често са сменяли тази спирачна течност - защо така? Някой има ли идея? Досега като не са сменяни ролките и ремъците, значи аз трявба да ги сменя сега, не на 90 к, така ли?

 

От снимката се вижда, че последното ходене е 11.2005г. От тук следва, че ако не мине 15К /колкото е по книжка/ трябва да се облсужи след 1г. - т.е. 11.2006г. Сега сме почти година по-късно! Идеята на това ми писане е специално за маслото, което се сменя на даден пробег или веднъж годишно - закъснял си с цяла година /ако не си го сменил де/. За спирачната течност - погледни в самата книжка - там е отбелязано на какви периоди /км. и години/, какво точно се сменя! Спирачната течност може да е сменяна допълнително поради някакъв ремонт по спирачките в твоя случай. Колкото до ролките... Сменяш ремък, сменяш и ролки! Някои сервизи подменят само обтягащата ролка /уж спестяват пари на клиента от нещо безобидно/, което обаче мен не ме задоволява и за собственно спокойствие - сменям всичко, както си го пише в книгата! Относно момента на първата смяна на ремъка... В завода, на автомобила се слага ремък със сериен номер, който изисква смяна на 60К! При смяната, можеш да избереш друг вид ремък, позволяващ удължаване на периода преди смяна. Той е с различен сериен номер от поставения в завода. Ако се разтърсиш из форума, някъде имаше тема дори с номерата на ремъците /бях ги изнамерил и ги написах/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.