Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Идейка за зимата.


Odin

Recommended Posts

Преди малко разглеждах едно повредено UPSче и си мисля....

идва зима..пак студ ще насвие..как да си направя подгряващи седалки за без пари?

1. Модифицираме повредения ЮПС - махаме му защитите. Т.е. правим си трансформатор 12-220V. (0 лв.) Може и да се купи от магазина - доста по културно решение, но и доста по-скъпо. В нета са около 150 лв.

2. Купуваме си едно или две електрически одеала. Български са по 30 лв. Дават ги 60 или 90W. Други характеристики не пише.

3. Разполагаме одеалото или одеалата около седалките и отгоре си слагаме една калъвка за естетика.

 

Това е.

Сега въпросите - аз на практика такова одеало никога не съм виждал.

Не знам колко е дебело, и колко топли. Въобще има ли смисъл?

Колко ще издеяни акумолатора?

Също колко време е необходимо на тва нещо да загрее? Ако е повече от 10 мин няма смисъл. То после парното си се стартира.

Очаквам мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се ли продават такива подгряващи... не точно одеала, не знам как се наричат, които са специално предназначени за кола и са направени да работят на 12 волта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля че се продават готови за кола на 12V!

Инъче по ме блазни идейката за дистанционно палене ;) :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе продават се ама са доста скъпи по 150лв бройката в Практикер. Въпроса е до колко са ефективни.

Иначе за дистанционното палене:

Получих в работата една оферта от Вивател за устройство което те предлагат. Работи със симкарта.

Като му звъннеш изпълнява определена операция (реле се включва или изключва) Имаше предложения за отваряне на врата на гараж, за проверка на алармена инсталация... 100% процента може да се направи и за дистанционно палене. Определено е готина идеята да си звъннеш на колата да се запали 10 мин преди да слезеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жорка , кат си толко ентусиаст за тез седалки иди си вземи от битака два руски поялника на 12В заври ги в по една тухла от печка и действай :mrgreen:

Няма да е по - лесно , но със сигурност е по - евтино ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тухлата не е удачна, понеже е извънредно ръмбава .

 

Дистанционното палене на 120-ка се състои от няколко елемента. Основен компонент е средно големия таласъм, скрит под задния капак, който преди стартиране помпа бензин на помпата. След това посредством три канапа и една щипка за пране системета издърпва смукача. Втори специално обучен таласъм подскача върху педала на газта, докато малък рогат караконджул задейства стартера. Таласъмът и караконджулът действат в синхрон. И така - автомобилът запалва дистанционно :D. Всичките същества са приучени в случай на неуспешно палене да произнасят вълшебното заклинание за майката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм го гледал и съм мислил това нещо, даже и за такава седалка(поселка за седалката) която масажира. Цената и беше към 80 лв в технополис или техномаркет. След 2 часа смятане на консумация на ток, вложени пари и ефекта разбрах че имам доста свободно време.

ИЗВОД: не се занимавай с глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако правилно съм разбрал идеята ти ,искаш да сложиш ел одяло от тези домашните с по 220 волта като транвформираш от 12 на 220....е ако не се бъркам представи си това одяло след като ще седиш на него в момента в който се прецака..(чувал съм за подобни случаи) и те жагне приятен ток примерно през капсите на дънките...е вярвам тогава ще се загрееш прилично...иначе идеята е много хитра...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един друг вариант:

Купуваш от моргата седалки с нагревател!!! И ако си намериш някои по-гъзардки.... ;)

 

А вместо тухлата може да изчоплиш една дупка в дунапрена на седалката, слагаш пясък + поялниците и готово- няма да ти ръмби :mrgreen: :lol: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тухлата не е удачна, понеже е извънредно ръмбава .

 

Дистанционното палене на 120-ка се състои от няколко елемента. Основен компонент е средно големия таласъм, скрит под задния капак, който преди стартиране помпа бензин на помпата. След това посредством три канапа и една щипка за пране системета издърпва смукача. Втори специално обучен таласъм подскача върху педала на газта, докато малък рогат караконджул задейства стартера. Таласъмът и караконджулът действат в синхрон. И така - автомобилът запалва дистанционно :D. Всичките същества са приучени в случай на неуспешно палене да произнасят вълшебното заклинание за майката.

 

След това половин час хлипах на бюрото. Добре се посмях. Хайде да си направим една тема "Бисери от форума".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Основен компонент е средно големия таласъм, скрит под задния капак...

 

Да и даже помислих, че говори за двигателя :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях се почерпил малко снощи :D. Иначе сериозно - наистина удачно решение биха били седалки с подгряване. Но те са скъпи, освен това консумират доста електроенергия. Ще се окаже, че е нужен нов алтернатор, прокарване на солидни кабели и т.н. Хем сложно, хем ще струва колкото колата.

 

Иначе по въпроса за таласъмите - трябва да бъдат здраво вързани със синджир, за да не избягат. Възможно е някой злосторник да подмами отвързания таласъм и да го отмъкне. Подходяща примамка за въпросните таласъми са гнилите круши. Обикновено злосторникът управлява автомобил Жигули и ползва откраднатото същество за направа на сервоусилвател за волана. Използват се зъбчатки, педали и верига от велосипед Балкан. Таласъмът върти педалите и задвижва кормилния вал, съответно воланът вече може да се върти дори само от шофьора. Помощта на пътника, който обикновено върти заедно с водача, вече не е нужна.

 

В Шкода 120 е най-удобно таласъмът да бъде настанен отдясно, в нишата между калника и гредата. Тубите, които обикновено се държат там, се преместват отляво. Така таласъмът при нужда може да напомпа бензин в карбуратора, освен това е далече от ауспуха и не може да си изгори козината на него.

 

PS: Понеже и аз карам Жигули - преди няколко дена се сдобих с пълен комплект драскотини от лявата страна. От край до край. Вероятно някой ядосан таласъм е минал с ключовете... Само да го хвана кой е... smile043

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

без да спамя и развалям итересната тема искам да добавя че вместо талъсъми е по добре да се ползват телетъбиси-зли педераси. Освен че като сложиш 3-4 в колата винаги ще са усмихнати и доволни от живота те ще повтарят всяка твоя дума по 2-3 пъти...поне така правят във филмчето :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебати спамерите!

Ще ходатайствам пред админа всичките да ви банне! :mrgreen:

 

А аз ще си карам със ръкавици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жорка , кат си толко ентусиаст за тез седалки иди си вземи от битака два руски поялника на 12В заври ги в по една тухла от печка и действай :mrgreen:

Няма да е по - лесно , но със сигурност е по - евтино ;)

 

Тоз въпроЗ има далеч по-меко и не ръмбаво решение от твоя вариант!

Жоре, минаваш вечер през некое заведение и си събираш в торбата някоя мацка /ако си намяш де/. За да ги прилъжеш, знаеш как става - пускаш в действие неустоимия си чар и седиш кат кибик над локва докат' некоя риба клъвне! Само глей да не попаднеш на некой завоалиран траверс/педер, като оня дет ни разваляше рахатлъка в университета докато си сърбахме кехлибарената течност и обсъждахме беззъбото и разтеглено коте на Дани :mrgreen: На сутринта, вдигаш момата...която вече не е мома, но за по-сигурно - правиш я не-мома още веднъж и вече загряла от това ти действие и връчваш направеното за целта кафенце /да и сгрява ръчичките, че тея проклетници са кат змии - студенокръвни/ и я пращаш да поседне в колата на шоферското място и да я запали! След като си готов, лъснат и избръснат, слизаш и съвсем тактично отваряйки си вратата на колата избутваш не-момата /вече е сигурно, че е не-мома, нали?/ на съседното студено седло и си намърдваш задницата на така бленуваната ПОДГРЯТА СЕДАЛКА! + е, че и колата ще е подгряла, ако не-момата не е забравила да я възпламени под въздействието на спомените за твоята личност! А ако колата е добре изолирана - както си му е реда - с вата, рабиц и оная специална мазилка, а прозорците са от най-новите стъклопакети със секвите му там екстри...само вадиш кибрита, палиш клечка и не-момата се разхвърля до голо /както беше написано в един братски форум/...

Та...ако ти се намира постоянна кукла за подгряване - заеми се с обучението и и при всяко изпълнение и давай...захарче* за стимул в последващите тренировки за новите глезотийки в автомобила!

 

* - разбирай както изкаш, пък може и наистина да и даваш захарче, но вминавай да не е диабетичка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече загряла от това ти действие и връчваш направеното за целта кафенце /да и сгрява ръчичките, че тея проклетници са кат змии - студенокръвни/

 

А като подхвана тая тема не мога да си обясня как така на жените наистина са им все студени крайниците! Мисля че имат някакъв конструктивен дефект свързан с оросяването! Просто като нощем някоя ми лепне чифт студени крачунгели и ми идва да се метна през прозореца!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, това ще да е проблем с термостата- постоянно отворен :lol:! Единствено загряват когато й раздадеш ръчка... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имат проблем с оросяването на крайниците защото цялата топлина я пренасочват за мозъка в напразни и безуспешни опити да мислят:)

 

 

пп. дано Мими, Какаду и останалата женска част от форума не чете че ще ми избодат очите :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.