Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia II - 1.6MPI vs 1.9TDI-PD


izov

Recommended Posts

Някой може ли да ми даде повече информация като разходи за подръжка, динамика и т.н.

 

Разликата в цената е 3000 лева, което не е никак малко и се позамислих... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам 1.6 MPI. Не твърдя, че е по-добър от дизеловия. Всичко зависи от това колко километра минаваш годишно. Ако минаваш по-малко и караш предимно извънградско бензиновият си заслужава.

Плюс на бензина е, че е доста тихичък. Динамиката е нормална, е не е пистарка, но добре върви. Няма вибрации.

Разход на извънградско 6.8-7 с включен климатик при културно каране. Градско 10.

Доста често се замислям, дали не сгреших, че не взех дизел, но когато се кача в колата тази мисъл отпада. С една дума - бензиновият двигател ми харесва!

Направи тест драйв и прецени.

Миналият ден смених масло - разходи 203 лева общо, което включва и гаранционен преглед.

В сравнение на Аутобилд точно на тези мотори изводът беше, че над 6700 км годишно дизелът е на сметка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9 TDI имам и какво да ти кажа - динамиката е много добра, има т.нар. турбо дупка но ня мен тя лично безумно много ми харесва. все пак е дизел и има мощност и при много ниски обороти, но все пак е хубаво ако ще взимаш такава да я караш поне над 1500-1600 оборота. разход - градско зависи но между 6.5 при спокойно каране до 7.5 в задръстванията и ако се опитваш през останалото време да я настъпваш много. извънградско - 150 по магистрала с 5 човека, багаж, климатроника на макс - 5.2.... ако караш със около 100 км пада към 4.6. а, и сипвам само от шел и омв, хубавите дизели и нямам проблем, случайно сега сипах на ОПЕТ и все едно карам атмосферен дизел 60 коня, кой знае какво са ми сипали в колата тия турци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9 TDI извънградско - 150 по магистрала с 5 човека, багаж, климатроника на макс - 5.2....

 

:roll: Това моментен разход ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9 TDI извънградско - 150 по магистрала с 5 човека, багаж, климатроника на макс - 5.2....

 

:roll: Това моментен разход ли е?

 

не, среден.... моментния изобщо не можеш да го хванеш по компютъра. демек, тръгваш колата загрява почваш да караш 140-150 разбира се ако настъпваш до 160-170 разхода се вдига до към 5.8 средния, иначе както казах 5.2. това става след около 20тина-30 километра каране само по магистралата ако например караш към пловдив.... а ако отиваш на море след магистралата като се включиш в задръстванията и скоростта падне пада и разхода.... стига макс до 5 ама трябва много да настъпваш и да изпреварваш като луд.

с един резервоар около 100 тина лева може би сега стигам до созопол, там карам 100 тина километра из околностите и се връщам, гори долу на пазарджик показва че има гориво за 120 километра но аз не рискувам и си зареждам на шел-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само заради разхода, но и заради вървенето 1.9 е пъти по-добър вариант ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам 1.9 ТДИ-ПД и мога да ти кажа че наистина е много икономична всъщност достатъчно доказателство е че в последно време се навъдиха доста такива таксита ... като мощност и динамика предполагам че ще е една идея понапред от 1.6 особено като захапе турбото единствения недосатък и той със сигурност ще ти направи впечетление особено ако досега си карал бензин е че е доста шумничка и бая си потраква което определено е минус и отнема част от комфорта ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9 TDI извънградско - 150 по магистрала с 5 човека, багаж, климатроника на макс - 5.2....

 

:roll: Това моментен разход ли е?

 

не, среден.... моментния изобщо не можеш да го хванеш по компютъра. демек, тръгваш колата загрява почваш да караш 140-150 разбира се ако настъпваш до 160-170 разхода се вдига до към 5.8 средния, иначе както казах 5.2. това става след около 20тина-30 километра каране само по магистралата ако например караш към пловдив.... а ако отиваш на море след магистралата като се включиш в задръстванията и скоростта падне пада и разхода.... стига макс до 5 ама трябва много да настъпваш и да изпреварваш като луд.

с един резервоар около 100 тина лева може би сега стигам до созопол, там карам 100 тина километра из околностите и се връщам, гори долу на пазарджик показва че има гориво за 120 километра но аз не рискувам и си зареждам на шел-а.

 

Моята с такива скорости чуква 6.5-6.8 :-?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6 е супер двигател.Не го твърдя това само защото мойта октавия е такава,но просто колата има много добро вървене,добра динамика и е лесна за подръжка.Признавам си че не съм карал дълго дизел!Отностно икономията на гориво - няма съмнение че дизелът е по-икономичен,което пак зависи наиситина от ползването на колата..... :roll: Решението е твое! :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак се поотклонихме от темата :D

 

Някой може ли да сподели колко пари е обслужването на дизела и евентуално има ли някакви проблеми. Чух за проблеми с румънските турбини, както и за проблеми с дебитомерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам Фабия с такъв двигател и не бих казал, че при 150-160 разхода е 5.2. По компютър съм го свалял до 4.5 на извънградско, но при скорост около 100-110. Освен това попълвам пътен лист и досега разхода ми при смесен режим е над 6.5. Идеята ми е, че ако ти е тежък крака тия 5/100 ги забрави. Иначе аз бих избрал дизеловия ДВГ. Ако ти е щумно ще си усилваш музиката и това е. няма да спиш в тая кола, че да ти е тихо.... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де, при положение , че са съизмерими разходите на гориво при бензина и дизела и при еднаквите цени на горивата какъв е смисъла да се предпочита дизел???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ниския разход колега и то не само моментния , а като цяло дизела е с много по - нисък разход в смесен режим на каране , освен ако не смята колегата да извади още малко парички за газ ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де, при положение , че са съизмерими разходите на гориво при бензина и дизела и при еднаквите цени на горивата какъв е смисъла да се предпочита дизел???

Няма съизмерим разход между дизел и бензин когато става дума за еднаква мощност.Т.е.:при еднакви по мощност двигатели бензина си хапва с 2-3 литра отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

семейното ОКТИ в града си хапва 7-7.5 а извън града софия -пловдив софия като по магистралата с 140 карам разхода е 5.9- 6.1

 

ако си зимам за лична кола бих си взел 1.6 бензин и да му сложа газова ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tsanko - нещо много ми се вижда... как си я разработвал колата??? а и нисък разход се постига с плавно натискане не педала не яко газ после отпускаш защото настигаш някой после пак здраво настъпване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.