Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет Felicia 1.3 Comfort - карбуратор


testov

Recommended Posts

В началото на 2000г. си купих от магазина Фелицията. В момента колата е на 30500 км (карам още 2 коли и затова е на малко километри) . До миналата година проблеми не съм имал, но се заредиха един след друг:

1. Един бус ми смачка леко задната дясна врата и задната дясна колонка (около 2 см широчина и 20 см дължина) - оправиха я в Еуратек - изобщо не си личи.

2. Първо ми изгоря един диод на генератора - смениха ми го в сервиз

3. От 3 седмици километражът не отчита пробега (стои си все на 30500 км)

4. Повреди ми се ключа за запалването - изпада едно метално парче от контактният ключ и една съчма в ляво пречи на ключа да се върти добре дори при запалване (като стартира стартера ключа не се връща автоматично, а затяга и трябва да се върне ръчно).

5. Днес ми изгоря изолацията на кабелчето, който управлява стартера (не силовия проводник, а един с една клемичка) - предполагам, че като съм палил и ключа не съм го върнал добре.

6. Сега колата стои в един сервиз и ще ми оправят ел.инсталацията и ключа, а после ще ми сменят някакво зъбно колелце, за да ми оправят километража.

 

Но на мен ми писна от ремонти и се чудя като я оправя дали да не я продам. Само ще й купя оригинални емблеми (за 3 ти път ми ги крадат и антена).

Какво ще ме посъветвате (колата е на 30 500 км и изглежда все едно сега е излязла от магазина, всичко съм сменял по сервизната книжка както е указано) да продавам или да си я карам (и без това с каското и лизинга ми излезе 17 000 лв). Тъмносин (патладжан) металик е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак колата е на 7 години, нормално е да имаш проблеми с нея. Според мен ще е грешка да я продадеш. На 30000 км тя е все още нова, така че, реши си проблемите (така като чета все за бели кахъри става дума) и си я карай със здраве. Не си заслужава, според мен, заради някакви дребни проблемчета, които всъщност са нормални за всяка една кола, независимо дали е Шкода или не, да я продаваш. Но все пак ти си решаваш. Поздрави!

 

П.П. И добре дошъл във форума на Шкода клуб България! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. И добре дошъл във форума на Шкода клуб България! :)

 

:) Благодаря!

И на мен ми се свиди да я продам. Реално проблемите й не са чак толкова големи. Иначе като цяло съм много доволен от колата. Сега като се замисля може да й сложя лети джанти (след като мине зимата) и да я понаточа още малко (по принцип не харесвам накичените коли, но джантите не са кич). Общо взето гледам да е винаги чиста и да свети (без да ставам роб на автомобила).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо добре дошъл!

 

Колега моето мнение е да не продаваш колата.Не си залужава...след решаването на проблемите по нея реално колата ти е като нова все пак е само на 30000км.

А едва ли ще вземеш много пари от нея ако я продадеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Твоята история потвърждава максимата, че една кола като не се кара - повече се прецаква - тя ти се сърди - карай си я по-честичко и ще видиш - като се сдушите ще се държите по-приятелски един с друг :mrgreen:

 

И сериозно - годините и малкия пробег са мор за двигателя като начало и за всичко останало като последствие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички.

Отказах се да я продавам - просто няма смисъл.

най-правилното решение :)

 

а и една кола колкото повече не се кара, толкова повече проблеми ще имаш с нея ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.