Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Джанти 13ки и 14ки - + и -


dekata

Recommended Posts

Кажете ми каква е разликата между 13ки и 14ки освен по-добър външен вид.Има ли разлика във возията и други неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега съм с 165/70/13,ако ги сменя с 175/60/14 (по калкулатор) ще има ли разлика във возията и ще харчи ли повече :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да имаш малка разлика в показанията на скоростомера. Някъде из форума имаше калкулатор, който показваше това, разрови се. Иначе се съмнявам да качи разхода осезаемо, така че слагай смело :mrgreen: . Предполагам ще изглежда по-добре с по-големи джанти. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14" гуми са по-скъпи :mrgreen:

Колегата е прав за по-скъпите гуми, особено ако не си запазиш стоманените 13-ки за зимни гуми разликата между летни и зимни 14-ки гуми от среден клас може да достигне до 50 лева на бройка. А и когато хлопнеш в някоя дупка и изкривиш алуминиева джанта става много болезнено за джоба ти :| , недай си боже пък вземеш да скъсаш зимна гума ... на мене точно това ми се случи миналата зима :evil: , за това сега ще карам Шкодичката със стоманените 13-ки и с зимни гуми 165/80 :mrgreen:

В крайна сметка всеки сам си преценя за себе си и прави своят избор ;)

ЕДИТ: Иначе има и разлика във возията както и във стабилноста на автомобила - по-широката и нископрофилна гума дава по-голяма стабилност на колата ти в завой, по-добро сцепление с пътя и по-голям разход. По-високата гума по-добра возия , по-тясната по-малко боксува в снега през зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

165/80 не идва ли малко височка.А иначе не съм състезател и по-важно за мен е возията.Значи си оставам с 13ки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размер на джантата Размери на гумите

4.5x13 165/70/13

5.5x13 165/70/13

5.5x13 165/80/13

5.5x13 175/60/13

5.5x13 175/65/13

5.5x14 175/60/14

 

Тук дават,че може да се сложи 165/80,а калкулатора дава критична разлика +33mm.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами всичко зависи според особеностите на водача , аз лично обичам да карам в пресечени терени и за това искам да я "вдигна малко", иначе мисля че разликата в отчитането на километража е не повече от 5-6 км/ч (ще отчита с толкова по-малко от нормалното). А също така ще вози по-меко :). На голф-а ми например има значителна разлика във возията когато съм с летните 185/60 R14 и със зимните 185/65 R14 а и става поне 3-4 сантиметра по висока въпреки че според разните калкулатори разликатра трябва да е едва около един сантиметър, видимо изглежда повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с едни 14-ки и едни 13ки

Май май разликата само в цената на гумите

Сложи си какво ти харесва друга особенна разлика според мен няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лесно ... сменяш цолажа , но за да запазиш външния диаметър намаляваш височината на протектора , а ниския протектор се деформира значително по - малко , което води до пренасяне на повече вибраций върху купето , волана и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото е по голям цолажа на джантата толкова са по-скъпи гумите ( но гуми не се купуват всяка пролет - тъй че...)

Разлика във возията трябва да има попринцип, но можеш да я усетиш, ако от 13'' минеш на 15'' -НО има страшно голямо значение от гумите :!: (много доволен от Gislaved speed 616)

Аз на Фелицията минах на 14'' за да и подобря визията и да я повдигна малко, защото си е нисичка :( и калниците някак с 13-ките стоят "празни" :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.