Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

смяна на спирачни дискове...


vloo

Recommended Posts

здравейте днес отпочнвах ремонтните работи по спирачките...ще сменявам дисковете който купих от колегата неон...

свалих всички чарколяци там .единствен проблем имах със откачането на спирачния апарат от маркуча...но в крайна сметка и него разколачих...

имам питане:ако някой е извършвал подобна операция да даде някой съвет за това как да си извадя буталцата на апарата и съответно какво бих могъл да им пооправя...от време на време буталцата блокираха за това съм решен да ги оправя за да не се изкривят дисковете отново...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледай сега ще те светна,че освен тези външни гумички има и вътрешни който оплътняват течността и чрез тях се извършва движението на буталцата...та те също могат да се сменят...та това е едното,другото е че при една нормална смяна на спирачна течност(редовна) не бих казал че се налага смяната на тези тръбички както и на обезваздушителния щуцер...при мен явно Ники се е грижил за това и всичко е точно...тръбичките са идеални само буталцата са заяли леко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако сменяш дискове и накладки, най- добре е да смениш буталцата с нови, така ще избегнеш да не се отварят хубаво в движение и ще скапеш и накладките (ще се изпекат и ще започнат да цвилят дори като не ползваш спирачките). Имам едно Чероки 96та, на което смених дискове и накладки, ама ми се стори, че вече и бутала ще е много скъпо.

Единствения плюс е, че като минавам отнякъде хората бягат, щото им се струва, че идва трамвая :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте стигнах до фазата в която трябва да сваля буталцата и да ги видя в какво състояние са...евентуално смяна гумички или цели буталца...обаче колеги нямат вадене...не мърдат./...пробвах с компресор както пише в книгата и както колегата макс ми каза обаче не ще и не ще...дайте някаква идея...мога да ги дърпам с клещи ама освен,че ще се осакатя ще ги прецакам тотално...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес след дълга борба успях да сваля буталцата..естествено както очаквах бяха леко ръждясали обаче не толкова леко,че да мога да ги оправя...сега ще купувам нови по 7.5 бройката демек още 35 лева с гумичките...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

здравейте вече всичко е ток и жица по спирачките или поне за момента ме устройва ...обаче седи въпроса днес след като покарах известни 2-3 км...и ми се нагряха капачките на главините...не самите джанти да речем,че накладките не се връщат а самите капачки...това ще рече,че съм ги презатегнал или че не съм ги затрегнал като хората...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекалено са ти притегнати двойката конусни лагери на главините ;) вероятно-ако си намериш инструмент да докараш луфта да е нормален-ще е ОК :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.