Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Видове водни помпи


Rapid

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Разтече ми се водната помпа и реших да я сменя. Намерих една която е купувана преди 15-20 години и минава за оргинална.Помпата е пълен комплект даже фабрично е и с ролката в която влиза ремъка. Старата обаче която е в момента е малко по различна. Между самата помпа и двигателя има една около 3-4мм. фланец.Новата е без тоя фланец. Измерих ги 2-те помпи и се оказа че ролката за ремъка е на еднакво разтояние и разликата е само в тоя фланец. Предполагам едната е нов модел.

Въпроса ми е дали ще стане новата помпа на колата ми ? и дали разликата е само в тоя фланец ??

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро провери дали турбинката е на еднакво разстояние от основата която ляга към двигателя! Чувал съм че има водни помпи без тази плочка. Турбинката еднаква ли е и на двете в. помпи- голяма, малка? Хубаво е да си с помпата с голямата турбинка!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Разтече ми се водната помпа и реших да я сменя. Намерих една която е купувана преди 15-20 години и минава за оргинална.Помпата е пълен комплект даже фабрично е и с ролката в която влиза ремъка. Старата обаче която е в момента е малко по различна. Между самата помпа и двигателя има една около 3-4мм. фланец.Новата е без тоя фланец. Измерих ги 2-те помпи и се оказа че ролката за ремъка е на еднакво разтояние и разликата е само в тоя фланец. Предполагам едната е нов модел.

Въпроса ми е дали ще стане новата помпа на колата ми ? и дали разликата е само в тоя фланец ??

 

Поздрави

 

както каза митака гледай турбинките, а хлабината на турбината ще е докараш с гарнитури. добре е хлабината в корпуса да е 1-2мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес направих смяната. Турбинките се оказаха еднакви, а гарнитурката съвпадна. С една дума 'заспа' . Само че по закона на гадостта сега пък алтернатора се разбуча. Ужас сега пък него ще свалям за ремонт. Но така е не може само да се кара, пък и колата си е на 21 години :mrgreen: :mrgreen:

 

Благодаря за отговорите !

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.