Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шумоизолация


pemast

Recommended Posts

Колеги, някой от вас монтирал ли си е шумоизолационни материали в Шкодата? Визирам най-вече гордите собственици на Фелиция, какъвто съм и аз. Споделете ценен опит и преди всичко вида на материала, който сте използвали. Напоследък се лутам сред най-различни предложения, но хубавите материали са изключително скъпи, а евтините /строителни/ не са използвани от моите познати и приятели и нямам информация дали са подходящи за автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ти е тази изолация? Имаш предвид на капака на двигателя ли? Аз изолирам колата заради музиката. За по хубав плътен звук в купето и за да не ми дрънчат ламарините и пластмасите като минем на режим "дискотека" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tuning - попринцип означава подобрение, към нещо по-добро. Оттам вече за всеки "по-добро" значи различни неща, начина на разбиране на самите неща. Различия, идеали, разбирания... :roll:

 

Мое мнение :oops: (Аз примерно смених на Фелката цялата генерация ауспуси за да я обезшумя максималко :mrgreen: - някои правят обратното начинание махат ги за да бръмчи :evil: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених преди 3 години гадната смърдяща вата под мокета и освен , че изчезна смрадта на мухъл и чорапи сутрин при влажно време друго не се промени ... може би с още един слой минерална вата може да се постигне някакъв ефект ... та материала е Polifoam някакво подово покритие на базата на микропорест полиетилен или нещо подобно - има го в различни дебелини - от 0.3 - 18 мм и различна твърдост , както и със залепено алуминиево фолио на едното лице , а цената варира от 6 - 11 лв , но това е инфо от преди 3 - 4 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се. Аз принципно съм привърженик на тишината по време на пътуване /изключение-жената/. Четох из форума на VW, но единно мнение не намерих, та за това пуснах темата. Явно тук, сред нас няма фенове на шумоизолацията или поне не са много. Само да ми остане малко време и ще наобиколя магазините, като ако намеря нещо интригуващо и полезно ще свиркам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.