Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Знаете ли нещо за Сеат Леон?


izov

Recommended Posts

Знаете ли нещо за Леон? Сега гледах ценовите листи и за 1.9 TDI-PD му искат 34 000 с оборудване малко по-богато от това на Октавия - нямаше само парктроник...

 

Мисля тия дни да се разходя до Аутотехникая но ще се радвам, ако някой сподели впечатления :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам впечатления от Леон, но имам много лоши впечатления от Аутотехника. Беше преди 3-4 години, но сервиза беше трагичен. Частите ги носеха пешаци, може би. Абе страшна работа...Мога да изпиша романи за приключенията ми с тез византийци в продължение на 4 години, докато карах Ибиса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази тема е много интересна и според мен би трябвало да звучи впечатления от СЕАТ. аз никога не съм карал, нямам и приятели. доколкото знам цените са някъде между шкода и vw, на дизайн не са лоши и въпреки всичко нито у нас са популярни колкото другите от групата нито в по-голямата част от европа се карат много като изключим испания разбира се, но нямат изобщо големи успехи... не знам на какво се дължи това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа честно моделите на СЕАТ някакси много грабват окото на човека.Лично аз никога не съм карал ЛЕОН,но гледам че напоследак са почнали да стават все повече и повече в София.Така че си може би са сполучливи.Ако някои може да даде повече инфо ще е хубаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обслужването в Автотехника е... посткомунистическо :? и това в шоурума! А в сервиза са като 15 годишни на зелено училище...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сравних някои показатели и общо взето като размери и междуосие са идентични. Октавията обаче е малко по-дълга предполагам заради "изпъкналия" багажник. Предполагам, че скоростната кутия е като на Октавията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ти още ли се чудиш? Марш към ЕТ да поръчваш една Октавия! Не са лоши Seat-ите като дизайн, а техниката е като нашата - VW. Но стига си го мислил и грабвай една Октавия. Какво не ти харесва, че толква се чудиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехехеххе, за съжаление не зависи от мен. Сега чакам да ми изтече изпитателния срок на новата работа, за да изтегля един хубав кредит на преференциални условия, излиза доста по-изгодно от лизинга на ЕТ. Освен това ми се искаше да взема фейслифт, но не знам дали ще го дочакам.

 

То че ще е Октавия няма съмнение, ама не пречи човек да е информиран и за другите предложения на пазара :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То че ще е Октавия няма съмнение, ама не пречи човек да е информиран и за другите предложения на пазара :D

:smt017

 

Изборът си е твой, но единствената кола на цената на Октавия (Леон и т.н.) за която бих се замислил е Toyota Auris. Поне на мен много ми харесва. Единствено, че е малко по-макла. И другия проблем е, че съм чувал, че японските по-трудно се обслужват. По-рядко се чупят, но счупят ли се са повече ядове, а и повече се чакало за части и т.н. Поне така са ми казвали. Аз преди да взема Октавията почти бях взел един Авенсис. Ауриса на мен ми допада като дизайн и най-вече двигателите на Тойота са много, много здрави, а и Ауриса се предлага с една доста интересна "многорежимна трансмисия". 3 режима за смяна на скорости - 1 ръчен и 2 автоматични (нормален и бърз). На ръчен реежим има индикатор кога е подходящо да преминеш на по висока/ниска скорост. И най-готиното за мен нещо - смяна на скоростите с "пера" зад волана. За мен това е култовото. Макар и да не е най-спортната кола на света все пак усещането е супер. Аз бих си я купил само заради тези "пера"

 

За 38 610 взимаш 1.6 Dual VVT-i 124 к.с. (с променливи фази на газоразбределение ала-бала всички чудесии) със специалните скорости и най-най-високото ниво на оборудване, което има.... почти всичко. Среден разход 6.7. За още 2 хиляди (36 050) взимаш 1.4 D-4D

90 к.с. пак с готините скорости и среден разход 4.9, но едно ниво по-ниско от бензина. Не знам защо 1.4 дизела не го предлагат с най-високото ниво. Аз лично бих взел бензина - супер екстри и 124 коня на тази кола smile050 (Да, да, знам за спора с двигателите, вски си решава, аз си казвам моето мнение. МИР да е само!)

 

Дано да съм то помогнал поне малко, а може и повече да съм те объркал :D Айде отивай до банката и марш в ЕТ! УСПЕХ!

 

smile103 smile194

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм Toyota Corolla 2.0D Версия за Японския пазар. Почти не съм виждал друга такава в БГ.Застрахователите трудно я откриваха в каталозите :mrgreen:

Страшен автомобил беше. Бях го купил за баща ми, ама той нещо не можа да свикне да кара "печка" :mrgreen: и тръгнах да го продавам. Беше зимата и въпросната тойотка беше изкарала цял месец навън, без да е палена и чистена...единствената кола затрупана с един метър сняг. :)

Щом пуснах обявата, още същият ден дойде един мераклия и водеше със себе си некъв механик-разбирач. Моя милост, слезе до колата и само с метлата бутнах снега от шофьорската врата, влязох и от половин оборот - мър-мър, почти без дим....А този мераклията вика на механика - айде, почвай да гледаш двигателя- а оня - кво да гледам :) давай парата и да си ходим :mrgreen:

Още ми е мъчно за тойотката :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.