Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Защо ниския и високия клас на шкода са толкова осакатени?


iph83

Recommended Posts

iph83 - суровата действителност е, че такива като теб са единици. или ще мине още доста време или изобщо то няма да дойде за да видиш мощни шкоди. причина - колко биха дали например 50 000 зя някоя ненормална фабия 220 коня с всякакви екстри??? всяка марка си има определени купувачи и шкода по-скоро биха загубили от такъв модел отколкото да спечелят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • iph83

    17

  • BlackPearl

    5

  • werz

    5

  • huko

    4

Най-много писали в темата

... суровата действителност колко биха дали например 50 000 зя някоя ненормална фабия 220 коня с всякакви екстри ...

 

Абе мани тия екстри.Екстри не искам закво са ми!На октавията нали има,еми не ги ползвам даже.Примерно климатика не сьм го пускал от незнам кога ит.н,ама примерно някое конче отгоре добреми би дошло!аз ще правя колата да вьрви или да му духа климатик!Аз на фабията сега ще и махнам даже сервотроника,фарове,стопове,вратите от плексиглас,ще я изкормя тотално.Ще махна всичко що консумира ток и или тежи!Искам мощност и Шкода.Мамка му толкова сьм праведен,а Господ май не чува молитвите ми!

 

P.S. Давайте коне,давам екстри :P:P:P:P:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iph 83

 

За да вземеш да се успокоиш малко и да се отговори на молитвите ти - колата за теб е Октавия 2 RACE, проучи въпроса, пък ако си я купиш - ще дадеш едно кръгче за добрия съвет

 

We offer you an excellent demo version of World Racing 2, in which you can ... wheel of the Octavia RS or its more sharply tuned version, the Octavia RACE ...

www.skoda-auto.com/moss/model/octavia_rs/game/

 

а ето ти и фабия 0-100 за 2,7 сек (тва трябва да пийнеш поне две Смекти преди да го подкараш) http://yes-race.net/news/skoda_fabia_tuning.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iph83 наистина се успокой малко.... на мен пък какво ми е като искам кола 150 коня с всякакви екстри и се плащам примерно 40 хил.... взимам си шкода. такива като мен са десетки да не кажа че от 1000 999 сигурно мислят като мен. тези които искат да карат кола с много коне без екстри са много малко. затова направо попитай в рали шампионата дали могат да те вземат и почвай да правиш някоя бегачка... хората в този форум се съветват по-скоро как да стигнат разход 4.5 а не как от 1.9 мотор да карат 250 коня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... на мен пък какво ми е като искам кола 150 коня с всякакви екстри ....

 

1.Кола 150 коня е слаба ( ако е Окти ) тежка е и то бая

2.За какво са ти тия екстри,освен климатик и хидроусилватела на волана ( т.е ти си с новата октавия значи сервотроник )

Еми как ще искаш кола 150 коня и екстри!

Когато мощността на двигатела е 150 коня,на колелата получаваш близо 110 коня,не забравяй загубва при скоростни кутии деференциали и т.н!Така дотук що годе добре.Пускаме и климатика,пускаме и фаровете,светва и таблото,вьртим волана ( става вьпрос за каране в населено място ) всичко що е екстра консумира ток и какво става мотора почва да се товари яко и ти ако успеееш да докараш 90 коня евала,трябва да нямаш врати и капаци,за да и по леко на колата!

Имам отговор за 4.5 разход на гориво!

Купи си Tico 800 кубика без климатик,то гори малко!

Всеки се притеснява от разхода пьк кара мощна кола.Еми много е ясно да се сетиш,че като искаш ниськ разход ше караш малка и лека кола с ьс слабо моторче!Имам един познат кара VW Passat 1.8 20V Turbo и ми вика:"Мамка му,днес сложих за 20 кинта,ходих до Златни Пясьци и се прибрах и ми светна лампата!" Еми как да не!Всичко що има доста коне под капака иска храна.Колата вьрви само когато лапа!Елементарно е!

Слаб мотор -> ниськ разход

Силен мотор -> висок разход

Пьк и да не говорим за турбо коли,било дизел или бензин,че работата е още по дебела с разхода!

 

huko...

Това линкче дето си го дал,няма да се разделя с него никога!Това е нещо страхотно.Ето за това си говорим!Тия октавии RS брей голяма работа са,супер направо патрон,че как да не си взема една даже две браво супер е ... боже хората какво са направили 0-100 2.7 сек. направо няма ред в нещата.Ето това ме зарадва много!Браво на такива хора дето са го направили!Искам да им стисна рьцете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слаб мотор -> ниськ разход

Силен мотор -> висок разход

 

Средния разход на Daewoo Matiz 0.8 е 6,1 ,а на мойто окти - 5,5. Максималният полезен товар на същото окти е колкото теглото на целия Matiz - 660 кг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...
.... на мен пък какво ми е като искам кола 150 коня с всякакви екстри ....

 

1.Кола 150 коня е слаба ( ако е Окти ) тежка е и то бая

2.За какво са ти тия екстри,освен климатик и хидроусилватела на волана ( т.е ти си с новата октавия значи сервотроник )

Еми как ще искаш кола 150 коня и екстри!

Когато мощността на двигатела е 150 коня,на колелата получаваш близо 110 коня,не забравяй загубва при скоростни кутии деференциали и т.н!Така дотук що годе добре.Пускаме и климатика,пускаме и фаровете,светва и таблото,вьртим волана ( става вьпрос за каране в населено място ) всичко що е екстра консумира ток и какво става мотора почва да се товари яко и ти ако успеееш да докараш 90 коня евала,трябва да нямаш врати и капаци,за да и по леко на колата!

Имам отговор за 4.5 разход на гориво!

Купи си Tico 800 кубика без климатик,то гори малко!

Всеки се притеснява от разхода пьк кара мощна кола.Еми много е ясно да се сетиш,че като искаш ниськ разход ше караш малка и лека кола с ьс слабо моторче!Имам един познат кара VW Passat 1.8 20V Turbo и ми вика:"Мамка му,днес сложих за 20 кинта,ходих до Златни Пясьци и се прибрах и ми светна лампата!" Еми как да не!Всичко що има доста коне под капака иска храна.Колата вьрви само когато лапа!Елементарно е!

Слаб мотор -> ниськ разход

Силен мотор -> висок разход

Пьк и да не говорим за турбо коли,било дизел или бензин,че работата е още по дебела с разхода!

 

huko...

Това линкче дето си го дал,няма да се разделя с него никога!Това е нещо страхотно.Ето за това си говорим!Тия октавии RS брей голяма работа са,супер направо патрон,че как да не си взема една даже две браво супер е ... боже хората какво са направили 0-100 2.7 сек. направо няма ред в нещата.Ето това ме зарадва много!Браво на такива хора дето са го направили!Искам да им стисна рьцете!

 

Здравеите... гледам че обсъждате моторите... имам един вапрос ... имам Фабиа 1.9 тди 101.кс iph83 видях че е писал че като е октавия 150кс е пак тромава 4е е с по тежко къпе... добре де.. карах на един пр октавията 2003 1.9 тди 90кс.. ем разликата с моита е от тук до небето... моита е мн тромава и е 74 киловата... на какво може да се дължи това... ? моя приятел ми каза да отида в сервиз на шкода да ми овеличат мощноста да я качат на комп. възможно ли е тожа.. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите... гледам че обсъждате моторите... имам един вапрос ... имам Фабиа 1.9 тди 101.кс iph83 видях че е писал че като е октавия 150кс е пак тромава 4е е с по тежко къпе... добре де.. карах на един пр октавията 2003 1.9 тди 90кс.. ем разликата с моита е от тук до небето... моита е мн тромава и е 74 киловата... на какво може да се дължи това... ? моя приятел ми каза да отида в сервиз на шкода да ми овеличат мощноста да я качат на комп. възможно ли е тожа.. ?

 

Може би първо трябва да намериш кола като твоята и да я тестваш дали върви по същия начин. Ако и тогава разликата е от земята до небето, значи първо трябва да ремонтираш твоята, а после да мислиш за Увеличение на мощността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите... гледам че обсъждате моторите... имам един вапрос ... имам Фабиа 1.9 тди 101.кс iph83 видях че е писал че като е октавия 150кс е пак тромава 4е е с по тежко къпе... добре де.. карах на един пр октавията 2003 1.9 тди 90кс.. ем разликата с моита е от тук до небето... моита е мн тромава и е 74 киловата... на какво може да се дължи това... ? моя приятел ми каза да отида в сервиз на шкода да ми овеличат мощноста да я качат на комп. възможно ли е тожа.. ?

 

Също така виж какво гориво слагаш, повярвай ми, някой път след като заредя и тръгна от бензиностанцията, имам чувството че се качвам в друга кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите... гледам че обсъждате моторите... имам един вапрос ... имам Фабиа 1.9 тди 101.кс iph83 видях че е писал че като е октавия 150кс е пак тромава 4е е с по тежко къпе... добре де.. карах на един пр октавията 2003 1.9 тди 90кс.. ем разликата с моита е от тук до небето... моита е мн тромава и е 74 киловата... на какво може да се дължи това... ? моя приятел ми каза да отида в сервиз на шкода да ми овеличат мощноста да я качат на комп. възможно ли е тожа.. ?

 

Също така виж какво гориво слагаш, повярвай ми, някой път след като заредя и тръгна от бензиностанцията, имам чувството че се качвам в друга кола.

gorivoto e hubavo mn hora sa dovolni ot nego... ne e ot tova taka si e kato q zehme ot avto ky6tata ... am huko i na men tova mi doide na um da napravq taka no nz ot kade da namerq takava... az sym ot karlovo ako nqkoi e ot pld i ima sy6tata imam 4esto pyt natatak...

 

mod.edit: zloQQ >>> Молбата ми е да пишеш на кирилица :) Ако има шльокавицата в следващи постове ще се трие директно! Благодаря предварително за положените усилия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iph83, пич, ти си луд на тема мощност и скорост! И без да те обиждам, що не помислиш за друга марка??? Само ми обясни колко марки рекламират СПОРТНИТЕ си коли като Шкода:

 

Фабия vRS - спортното не е нужно да е върви задължително с ВИСОК РАЗХОД!!!!

 

Октавия vRS КОМБИ - Искате спортна кола? Но не искате да правите компромис със семейството си? - тогава вземете Октавия vRS!!!

 

Погледни http://new.skoda-auto.com/SiteCollectionDocuments/Octavia/Octavia_Catalogue_ENG_0507.pdf и по-точно изречението на страница 26-27:"The Octavia COMBI vRS will be instantly transformed from PRACTICAL and SPACIOUS FAMILY car into thrilling sports car by a gentle press on the throtle" - или на български:"Октавия КОМБИ vRS ще бъде мигновено трансформирана от ПРАКТИЧНА и ПРОСТОРНА СЕМЕЙНА кола във вълнуваща СПОРТНА кола чрез едно леко натискане на газта".

 

Същността на рекламата е, че не се отказваш от удобствата за семейството си (които определено включват КЛИМАТИК и някои други неща, от които ти директно се отказваш в полза на по-ниско тегло), но и не губиш спортното усещане - само трябва да натиснеш газта. И според мен са много прави - комбито има огромен багажник, удобно е за ежедневна употреба и с негови 170 дизелови или 200 турбобензинови коне стига за доста спортно поведение.

 

Мотото на Шкода е Simply Clever - Просто РАЗУМНО, а не SIMPLY OUTRAGEOUS SPEED - само шеметна скорост. Така че пич, смени марката, тая не е за теб или ако продължаваш да държиш на Шкода - не я плюй - ТИ просто не влизаш в нито една от техната целеви групи.

 

Харесвам Шкода, карам Шкода, може би ще си я чипна да стане 130 ДИЗЕЛОВИ кончета и ще си бъда доволен. Защото като стане топло през лятото ще си имам включен климатик. И защото като спра на входа на Мола ще натисна бутона, стъклото ми ще падне и ще си взема билетчето, а синът ми на задната седалка няма го отваря, защото си имам "прозорец контрол" за задните стъкла. Това е семейна, практична, трудолюбива кола, не някоя бегачка.

 

Просто не си за тая марка - политиката й е друга ;)

 

П.П. Защо не взе някакво VW ил SEAT - толкова добре познаваш двигателната им гама, отдели сумата и давай - чипвай, да имаш по-високо начално ниво и недей да говориш срещу Шкода :!: Нещата са такива, каквито са! BlackPearl ти го е казал - има си достатъчно коне, за да му е пъргава колата и не търси повече. За теб скоростта е единствена цел заедно с мощността (то от едното идва другото) - виж другите марки и това е :!:

 

Лично аз се радвам на пъргавината на 1.8Т 150кс, а като взема едно 4х4 2.0 TDI 140кс ще си имам и задвижването на всички колела гарнирано с достатъчно мощност и нелош разход. Какво повече да искам за себе си и семейството си?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колега, първо видя ли заглавието на темата и второ, не мислиш ли, че е по-удачно да си пуснеш своя отделна тема?

 

Що се отнася до iph83, някакси ми се струва че е от тея неосъществените състезатели, от типа дето причиняват повечето катастрофи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните замервания в Проспиид показаха Шкодите като по-мощни от Ауди.Фабия РС даде около 100кв на хъба,а Октито 166.За сравнение 1,8т 163 Ауди едвам измъчи 100на

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Само ми обясни колко марки рекламират СПОРТНИТЕ си коли като Шкода...:

 

Ами чесно казано те не са много,т.е са само 2!

Seat и Audi

Ibiza Cupra, Leon FR, Audi всичките S-ki RS-ки

Аз не казвам,че шкодите падат по долу,имам в предвид че ги осъкатяват откъм мощни мотори,за сметка на бедни клиенти.От това фирмите трябва да се плашат най много - бедни клиенти!

Като почнат да питат:"Ама колко харчи градско,ама гори ли много!"

Абе да ти еба майката искаш ли колата или не,ако не я купиш ти друг ще я вземе,ко има да му мислиш.Дали гори или не като ти харесва вземаш!

То не може душата в рая и хуя до края!

С тия еко норми се счупиха,намаляват мощностите драстично заради тъпотии,ама както и да е,затова такива като имат работа,да правят от нищо нещо!

 

А pitbull_ виж кво ся,как да ти кажа братле!

Шкода различна от 90 коня или 110 е толкова пълен боклук,че не можеш да си представиш.Това с помпа дюзата е нечовешка простутия!Толкова хамави коли се че няма накъде!Просто шкода ще дочака още поне 1 година за да вкарат Common Rail системата,засега я има само в новия Superb и тва е - тъпа работа!PD-то има голям лак и забавяне,не е много точна скоростта на впръскване,абе шантава работа!

 

На една фабия с 110 коня мотор(сменян от октавия) пребива както си иска една RS-ка. Всичко е от гориво разпределението.Най елементарното е - имаш турбина с променлива геометрия на кола с променливо впръскване на горивото ( от 4 дюзи ).Попринцип е нечовешки трудно да се синхронизират тези дюзи,ами да не говорим да се синхронизират и с турбото!

 

Извод: Карай си шкодичката и да не ти пука как върви!Ако искаш да е шкода и да върви идваш при мен във Варна и ще ти я направя да върви,ако ли пък не си купи Leon FR,не са скъпи,а са малки самолети! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колега, първо видя ли заглавието на темата и второ, не мислиш ли, че е по-удачно да си пуснеш своя отделна тема?

 

Що се отнася до iph83, някакси ми се струва че е от тея неосъществените състезатели, от типа дето причиняват повечето

катастрофи.

ем ако е проблем извинявам се...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, мисля че е наложително да се отвори нов раздел във форума.

Нещо като "Рали спорт"...

Доста от писаниците по форума са точно за там :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука има една батка дето мисли,че ги разбира,а е тегаво залухан.Фабия РС е 102,5 киловата на гумите-колкото доста позасилена 110ка.Относно Леона-моята Окти върви повече от сток Купра-ти за Фр ми говориш.Ако се чипна,ще пляскам С4ки като си искам(от тия дето са 344 на вала)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който се интересува от потентността на отделните автомобили, измерена на гумите може да погледне тук

Вижте какво дават за:

Ibiza Cupra -06 (132 kW) - Power Rate = 0.94, Torque Rate = 0.92 (Слабо представяне)

Leon FR 2.0TFSI -06 (147 kW) - Power Rate = 0.99, Torque Rate = 1.01 (Перфектно)

Ibiza FR 1.8 20v -05 (110 kW) - Power Rate = 0.95, Torque Rate = 0.97 (Задоволително)

Fabia RS -05 (96 kW) - Power Rate = 1.01, Torque Rate = 0.95 (Много добре)

Octavia RS -05 (147 kW) - Power Rate = 0.99, Torque Rate = 1.01 (Перфектно)

Octavia RS 1.8t -02 (132 kW) - Power Rate = 0.92, Torque Rate = 0.95 (Слабо представяне)

RS4 -07 (308 kW) - Power Rate = 0.79, Torque Rate = 0.85 (Абсолютен провал)

S6 Avant aut -07 (320 kW) - Power Rate = 0.81, Torque Rate = 0.83 (Абсолютен провал)

RS4 -06 (308 kW) - Power Rate = 0.83, Torque Rate = 0.87 (Абсолютен провал)

S3 -06 (195 kW) - Power Rate = 0.99, Torque Rate = 1.01 (Перфектно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...PD-то има голям лак и забавяне,не е много точна скоростта на впръскване,абе шантава работа!

 

Ти вярваш ли си на тия работи дето си ги писал?!?!??! Според теб как става при не PD двигателите? Да не говорим за common rail!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пич, iph83, вземи свали на трета, или поне на втора скорост, че си преминал по поста ми като Даниел от Такси 2 покрай полицейски радар!!! Написал съм доста редове след този, който си цитирал "Само ми обясни колко марки рекламират СПОРТНИТЕ си коли като Шкода" и удобно си пропуснал едно двоеточие, след което реално си развивам тезата.

 

Сега я пак ми покажи сайт на Сеат, който твърди, че техните 200кс TSI са "СЕМЕЙНИ" КОЛИ :?: :?: :?: :evil:

 

А пък за АУДИ не знам какво ми говориш - старият Avant има мизерните 440л багажник, новия е със 490 - къде го мериш това със 550л за старата Октавия или 580л за новата?

 

Не си ли даваш сметка, че може да имаш скорост И голям багажник??? Виждам, че теб те интересува само СКОРОСТ smile115 , ама не се чуди после що не разбираш кои двигатели са дали на Шкода - тя не е бегачката(Сеат) във VAG, не е лукса(Ауди), нито е най-известната и продавана(VW) - тя е истинската Народна Кола - има ниските цени, дизайна е относително консервативен и е практична за семейна употреба.

 

Чети целия пост, осмисли го и после включвай на скорост :!:, щото като те гледам пилиш гуми, ама стоиш на едно място от няколко страници :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ти вярваш ли си на тия работи дето си ги писал?!?!??! Според теб как става при не PD двигателите? Да не говорим за common rail!...

 

Ам ти си не добре,бе!Недей да спориш с мен,защото аз не се опитвам да те убедя в нещо,аз ти казвам как е!А пък да не говорим,че TDI 90 Hp е подсъдимо да се купува!Как може да се продава такъв мотор през 2004 г. като той е разработка 1996.Това е срамно,подсъдимо и нечовешки просташко!Света се развива напред,не назад!

 

Когато бях с бързия мотор на фабията,сьм се гонил с Oktavia RS...нямам думи,по бавно ускоряваща кола не съм виждал и сега не ми пускайте разнни данни,защото аз видях с очите си как я боядисах направо прахово тая октавия - леген за пране!Ако си смятате шкодите за бързи,айде ... във Варна!Двама сме,аз и един приятел,той е с Cupra, аз сьм с Fabia-та,да видим да си премерим пишките,че да млъкнете!

 

Колкото искайте ги чишпосвайте тия октавии,повече от нормалното няма да тръгнат,много са тежки,това не е спортна кола,тва е ташак кола!

 

RS-и МRS-и гонил съм се с кво ли не;от всичките коли с които съм се гонил само една Opel Corsa i едно S8 ме биха;опела на 400м., а S8-цата на дълго,все пак тя стига до 280,а аз не могаповече от 240!

 

Това е,ако има навити да си видят скоростните кутии на земята,да заповядат!Квото искате ги правете,боя ще е голям,малеее! :D:D:D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам ти си не добре,бе!Недей да спориш с мен,защото аз не се опитвам да те убедя в нещо,аз ти казвам как е!А пък да не говорим,че TDI 90 Hp е подсъдимо да се купува!Как може да се продава такъв мотор през 2004 г. като той е разработка 1996.Това е срамно,подсъдимо и нечовешки просташко!Света се развива напред,не назад!

 

smile091

 

Знаеш ли междудругото, кога е разработен мотора на твойта Фабия 1.9 SDI (пардон SDI, TDI, 4 motion, allroad, quattro stagione и последния да затвори вратата:mrgreen:), далеч преди онзи "просташки" мотор 1,9 90 коня... smile076

 

PRR, а ти `що спориш с човека, бре? smile115 Той не те убеждава, той ти казва как стоят нещата по принцип smile004, а маха! :mrgreen:

 

П.П. Между другото това :

Октавията тя си е супер.Няма ред направо.

 

и това:

Колкото искайте ги чишпосвайте тия октавии,повече от нормалното няма да тръгнат,много са тежки,това не е спортна кола,тва е ташак кола!

 

си го писал ти, вземи решение най-накрая за тая Октавия - супер ли е или е ташак работа :P ? Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.