Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нека си припомним правилника за движение


scanner

Recommended Posts

Нека си припомним всички правилника за движение по пътищата. Мисля, че ще е доста полезно за всички. Може само да ни помогне да станем по-добри шофьори. Няма да ни навреди. Казвам го във връзка с разочарованието ми от шофирането на колега с зелена Октавия комби. Напомням на всички, че подаването на мигач при престрояване не означава получаване на предимство и когато има отделни секции на светофара за различни посоки не е нужно всички на които им свети зелено да чакат 1 или 2, които са се направили на хитреци и са застанали най- отпред. За съжаление това е ежедневие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден това си говорихме - в момента в България има-няма са на разположение 2-3 милина ЗДП и още толкова правилника за прилагане и тълкуване на закона.

Оправия няма - какво ли не правя всяка сутрин - свиря им постоянно, не ги пускам - няма спасение.

Да не говорим като дойде автобус или камион - там нямам шанс.

Затова искам КрАЗ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Установих, че просто не трябва да им обръщам внимание и да не се ядосвам, ама все още понякога се дразня като ме правят на балък.

 

Да взема да те запозная с жената. Тя иска да кара КАМАЗ. Аз ще карам след вас. Мисля, че ще ми е доста спокойно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги и камион да си купите,пак няма да е много полезно-вижте в последно време все повече зачестяват и катестрофите между камион и рейс ,или камион с камион :(

това си е в съзнанието на повечето българи -дай да не спазвам никакви правила,дай да прецакам някой-"не сакам аз съм добре,сакам Вуте да е зле"-за съжаление това става все по-вярно :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да се мъчим да спазваме правилника това е невъзможно.Обаче трябва да има някаква толерантност между шофьорите!!! При тая лудница от коли, автобуси , камиони и т.н. винаги ще има тарикати и много изнервени шофьори. Общо взето шофирането в градовете вече е АД smile183 Дано някога нещата се оправят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...колега с зелена Октавия комби...

 

Имаше ли стикер на клуба или просто "човек с Октавия"? Че познавам един елемент с такава кола и ако е бил той повода за темата - ще го изтипосам тук за назидание smile058 smile037

Иначе, припомнянето на Правилника е добра идея. Аз имам в жабката един и винаги като излезе нов си го купувам и прочитам и обновявам този в колата. Случвало ми се е да ми е от полза 2 пъти ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето 2 сайта където всеки може да провери какво е забравил като реши няколко листовки онлайн. Иначе винаги съм ЗА това да се опресняват знанията. :D

 

http://maverick2000.com/instructor/

http://www.zelena.info/mototest/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като си припомним правилника, какво? Аз си купувам правилника всяка година и го чета. И? Ефекта е обратен - повече се нервя! Защото всяко нарушение което виждам ме дразни допълнително. Те хората са го казали най-добре - колкото по-малко знаеш, толкова по-добре! С което не искам да кажа, че оправдавам тия които нарушават правилника! Напротив - свиркам им, псувам ги, не ги пускам да се включат в движението, но това не помага. Трябва куките да си вършат работата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само искам да вметна, че докато има балъци ще има и тарикати! Проблема не е в тия дето се врат, а в тези които ги пускат пред себе си! Дори и поговорката го казва: "Не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава"!!!

С най-големи уважения, но това е мнението ми по въпроса и е базирано върху собствените ми наблюдения над пътната обстановка!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно съм сигласен. От друга страна си мисля, че на куките им се плаща за да се грижат да се спазва правилника. Т.е. не е моя работа, но ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КАТ не оправя движението, а го преебава.Мисля че нещо подобно беше казал известния мислител Карбовски.У нас правилника има само информативно , а не задължително значение.Това показах на един американец като го повозих из Софииските улици.Той остана ужасен от факта, че знаци и маркировка, а понякога и сигнали на светофара не означават нищо за ВСИЧКИ участници в движението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че какво има за чудене?

 

Нека всеки, който иска да оправи нещата, започне от себе си...

Поне аз действам на този принцип. Не може в България нищо да не е наред, а само - видите ли - правилника за движение да се спазва. :lol::lol::lol:

 

Няма правосъдие, държавниците крадат, полицаите са корумпирани - вие какво очаквате :?:

 

Когато се кача на джипа - пред мен, като с вълшебна пръчка се отваря пътя, като съм със шкодичката - всеки се надпредварва да те пререди, предимство няма и т.н. :(

 

Тежко, тежко, вино дайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааааааа това ме подсеща за най лявата лента на сливница при лъвов мост посока сто4на гара. Всички там са за направо (буквалното направо слиза в коритото на реката) кога ли някои ше прегази пешеходците...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че трябва всеки първо да погледне себе си, затова се опитвам да не се правя на тарикат. Опитвам се и да не пускам или да освирквам тарикатите, ама като стигаме до там, че ще ме удари го пускам.

 

Колата нямаше стикери на клуба. Номерът беше С, а не СА, значи е поне на 2 години. Имаше 4 и 5 в номера, въобще не се старах да го запомня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.