Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Правописната полиция


PRR

Да или не на "Правописната полиция"?  

49 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

 

PS: Странно, откакто пуснах тая тема коментарите за правописа в темите изчезнаха! А правописни грешки си има. Май в крайна сметка все пак ефект има :mrgreen:

 

Следователно, май ще спрем да омазвам(е) темите с коментари за правописа :mrgreen: . Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    11

  • ammcfc

    9

  • vloo

    5

  • hamsia

    4

Най-много писали в темата

Гледам гласуването позамря. А и резултата е доста равен. А и от коментарите разбирам че повечето хора са гласували без да четат много-много (то не че и аз съм го форумулирал прекрасно де...). Явно ще си останем по стария начин - ще си омазваме темите с безмислени коментари относно правописа :(

 

Поздрави

 

PS: Странно, откакто пуснах тая тема коментарите за правописа в темите изчезнаха! А правописни грешки си има. Май в крайна сметка все пак ефект има :mrgreen:

 

Ако ти е скучно, да поправя някой :mrgreen: Ще се развихриш ли отново? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма. Имам си достатъчно грижи с по-важни неща от това да се нервя на простотии :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм "ЗА" правописната. Мисля, че грамотно написан постинг изразява уважение към четящите.

От друга страна, представете си, че искам съвет от пишещите във форума и изведнъж някой добронамерен, но доста неграмотен, ме съветва. Е, как да му повярвам?

От още по-друга страна, не е зле, тези, които се съмняват в правописа си, но упорито отказват да си признаят, че не са внимавали в училище, да послушат "правописаната". Както се казва - "не е срамно да си попиташ".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

cacadu,

 

Ти колко майстора с висше образование познаваш?

И наистина ли ти харесва да четеш през пост забележка за правописа?

 

И за да не стават повече грешки уточнявам: Не съм против правописа като такъв. Против съм на това да се правят забележки в темите. Има си лични за тая цел.

 

Поздрави

 

PS:

Както се казва - "не е срамно да си попиташ".
--> В мен веднага възниква въпроса: Да си попиташ кое/какво? :mrgreen: Не е ли правилното "Не е срамно да попиташ"? Sorry, ма просто не се сдържах :mrgreen:

 

PS2: Правите ли забележка в хлебарницата като попита някой "Може ли един хляб?" ?!?!? :mrgreen:

Sorry, ма тоз път сЮвсИем сА отплИеснАх smile115

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие не знаете какво искате май:)

Разбрахме, че повечето не искат да пишат правилно, защото тука било форум за автомобили.

После сте против името правописна, че и даже полиция.

Трябва едва ли не филолог да зачислим на всеки раздел за да има евентуално някакво редактиране на правописа.

Сега разправяте как не сте били против правописа, а против забележки в темите - искали сте на лично.

Ако наистина смятате, че щом няма грамотен майстор и ние трябва да сме като тях - е жалко е.

Дайте да пишем и да се държим като автомобили тогава - щом сме автомобилен форум.

Въобще не говоря за забележки във самото съобщение, за лични къде си бил сгрешил и как трябва да го напишеш, а още повече за името "правописна полиция".

Става въпрос, за някакво елементарно спазване и на правописа във мненията.

Каква е гаранцията след всички тези писания, че ще се върнеш и ще си оправиш мненията?

PRR - понеже каза, че оправяш "шльокавицата" - ти филолог ли си? - Имаш правото поправяш!

Тръгнали сме да се сравняваме със монтьори как били писали - е ако сме лекарски форум трябва и калпав шрифт да намерим, защото пишат с краката си ли?

Несериозно се измества темата (макар и не добре формулирана;) ).

Гледам PRR си държи на неговото, затова и аз продължавам ;)

Не е важно да се казва по някакъв начин, нито да се избират хора, които са филолози.

Има доста хора, които следят форума и имат права да редактират постове.

Не е нужно за "4" или за изпусната буква да се казва на човека какво бил изпуснал - редактирай го и се забравя за случая.

Какво толкова еретично има в тая промяна - нито се променя смисъла на поста, нито собственика на мнението ще разбере, че е било редактирано при положение, че не го е забелязал при писането.

Дайте да пишем каруцарската, че след време да водим тая дискусия на осраното вече поле :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се , че вече попрекалихме с тази тема. Неволното сбъркване на някоя буква не би трябвало да е някакъв проблем.В крайна сметка досега не съм прочел някой неразбираем пост.Така, че НЕ на тази "полиция" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.