Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Правописната полиция


PRR

Да или не на "Правописната полиция"?  

49 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Това ми беше редакцията в един от постовете във "Всеки за всичко":

 

PRR:Няма да трия мнението, но честно казано ми писна от "правописната полиция". Почва да ме дразни непрекъснатото поправяне на правописа на тоя и ония. Само преди 3 минути (БУКВАЛНО) пуснах пост по въпроса. Ако някоИ хора толкова много държат на правописа предлагам да се направи тема "Правописна полиция" и тия които смятат, че никога не правят грешки да пишат в нея като копират сгрешените постове и да сочат сгрешилия с пръст. BTW пускам това в отделна тема всички да си кажат мнението! А да - не смятам да си оправя очевидната правописна грешка - нека си личи колко съм некултуре и неграмотен smile070

 

Причината за тоя гневен (меко казано) пост беше поредната поправка на "Правописната полиция". Хора, тоя форум е място за забавление и споделяне на една обща мания - Шкода! Напоследък стана повече от модно да се следи под лупа написаното от хората във форумя. Всеки греши малко или повече и всяка правописна грешка се изкарва под лупа. Къде волно, къде неволно всеки греши. Е, ще ме извинявате, но аз не съм завършил Български език и литература! ПорЗт инженер съм! И след като цял ден се боря с хиляди проблеми в работата си си позволявам да не съм съвсем стриктен на мястото което посещавам за да си правя КЕФА, а не да си проверявам Българския език! Ако исках да правя последното съм сигурен, че щях да си намеря форум където да го правя!

 

Та сега по анкетата: Да или не на "Правописната полиция"? Нека всеки каже своето мнение. Аз мисля, че изложих достатъчно добре моето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    11

  • ammcfc

    9

  • vloo

    5

  • hamsia

    4

Най-много писали в темата

абсолютно стм съгласен,че постоянното поправяне на в повечето случай неволни грешки е леко дразнещо...и е една от многото причини да се получава напрежение между пишещите...гласувах с "не" точно по тази причина...да не говорим,че аз съм си неграмотен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е така ма не е баш тъй , щот понякога в някои мнения ми е направо ужасно трудно да разбера точно какво пише , ми е по - лесно да се кара по смисъл и стават едни спорове , та е ужас ... ма карай така става интересно и забавно. Аз пък от друга страна какво съм виновен , че вместо пръсти си служа с кебапи и цъкам често по 2 - 3 клавиша , а ония гадове производителите ги правят все по - малки ... всяка клавиатура трябва да има клавиши с размер поне на един голям ЕНТЕР , ма тогава пък клавиатурата щеше да е колко масата и па лошо ... та за това умните глави са направили бутон отдолу "преглед" и колкото повече се използва толко по - малко работа ще има за полицията ;)

Ай наздраве да се не оливам повече smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постовете на PRR са грамотни. (Е, не са за отличен 6 :))

Все пак, не правим диктовка по български език! :)

Но за сметка на PRR, има модератори в този форум, които пишат "дразнещо" неграмотно, пък и даже се хвалят с това си постижение....

Така че, аз ще гласувам против "Правописната полиция", но съм и против неграмотните модератори!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гласувах с "Да" за темата, защото и аз си признавам, че съм неграмотен и е по приятно да четеш тема в която няма правописни грешки отколкото в някоя, която има такива. Според мен е неприятно за четене.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Best Forman, винаги се хиля като луд на твоите постове. Супер много ми повдигат настроението :D

 

По темата:

1.Мой пост "разгневи" PRR :D До сега не бях пускал мнение тип "правописна полиция", но реших да няправя една забележка. В конкретната тема съм казал какво иамах предвид и изтрих по-нататъшните си мнения за да не спамим. С PRR се уточнихме на лично. Той е разбран човек и не се сърди или обижда.

2.Не смятам, че трябва да се правят забележки за всеки пост с грешка в него. Може би и аз трябваше да пусна ЛС, а не да спамим темата. Трябва да ограничим спама, а не толкова правописа. И все пак смятам, че е редно като българи да уважаваме езика си, защото той е част от нашата национална идентичност. Едно са грешките от бързане, неудобство при работа с клавиатура и т.н. а съвем друго са првописни и граматически грешки. Аз смятам, че пишейки и говорейки грамотно показваме уважение към себе си и към събеседниците. Аз самият използвам много чуждици или пък когато говоря свободно в ежедневието си казвам "единайсе", а не "единадесет". Не става въпрос да звучум като някой соц. професор от 60-те, но все пак да е бъде батерии, а не батерий.

 

Поздрави и виртуална бира за всички - павилно и неправилно пишещи (всеки си решава)

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Best Forman - и аз гласувам с НЕ като цяло защото във форума дребните грешки са от.... недовиждане, от погрешно натиснат съседен клавиш. като чуя правописна полиция и се представям да получавам предупреждения за изгонване, защото не съм сложил запетайка пред... защото :D

А и мисля че досега в безувно неграмотните и неразбираеми теми винаги първо се намесва модератора, предупреждава автора и всичко става ок, другото е издребняване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR- И след като цял ден се боря с хиляди проблеми в работата си си позволявам да не съм съвсем стриктен на мястото което посещавам за да си правя КЕФА, а не да си проверявам Българския език! Напълно съм съгласен с това мнение.Тук влизаме за да разпуснем,научим нещо или просто да убием времето,а удоволствието до известна степен си отива с тези непрестанни забележки относно правописа.Не ме разбирайте погрешно аз не съм за неграмотното писане,и мен искренно ме подразни когато четях един пост в който нямаше една правилно написана думичка,но какво да се прави важното е да си бъдем полезни :D:D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постовете на PRR са грамотни. (Е, не са за отличен 6 :))

Все пак, не правим диктовка по български език! :)

Но за сметка на PRR, има модератори в този форум, които пишат "дразнещо" неграмотно, пък и даже се хвалят с това си постижение....

Така че, аз ще гласувам против "Правописната полиция", но съм и против неграмотните модератори!

 

аз не съм забелязъл някой модератор или администратор да пише неграмотно...пък и не се избират така наречените длъжностни лица по правописа доколкото знам...

от друга страна вярно,че правилното писане си е уважение към езика,събеседниците и т.н. но мога смело да заявя,че не повече от 5-7 % от населението на България са напълно грамотни(знаят къде се слага пълен и ен пълен член,запетай, ии или ий ...).

та хората в тоя форум логично са над 18 години с малки изключения...мисля че правописа се учи до 5-7 ми клас сега и да го пишете с огромни букви освен доставяне на неудобство у сгрешили нищо май не се постига...вярно в случайте когато не се разбира за кво иде реч си е допустим коментар относно правописа...ама то това го правят нови членове на форума и изобщо на форуми които не са свикнали да пишат на кирлица...то и аз не съм...

та нека не бъдем дребнави...

когато влезнах в този форум нямаше подобни дразги...имаше забележки за латиница, и естествено нормално обсъждане на проблеми и т.н. сега постоянно се бистрят отношения на някой към друг...честно ако съм от друг форум или нов член бих се зачудил дали това е идеалното място за споделяне на идеи и т.н.

предложение дайте да направим една тема в която всеки който каквото му е криво или не му харесва да си го каже там и да се уточнява...а не всяка тема да е пълна с така наречените спамове...

и най-последно колега ако на мен ми беше написал с такива огромни букви,че съм неграмотен щях леко да се засегна макар да си прав...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ще се повторя , че то е така ма не е баш тъй и много се кефя от напредъка на някои , които когато е трябвало са бягали от час , а сега щат нещат си подобриха значително правописа ... ми само заради това си заслужава да има такива форуми и най - хубавото е , че никой не стачкува ... така де щом доживяхме уроци по история да се пеят във вид на рап , що българския да не се учи във форума и накрая министъра ще си остане безработен smile153

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... що българския да не се учи във форума и накрая министъра ще си остане безработен smile153

 

Мани - с тия стачки в момента може и така да стане :mrgreen:

 

PS: С тия offtopic-и ще взема да се банна (как звучи само) сам :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постовете на PRR са грамотни. (Е, не са за отличен 6 :))

Все пак, не правим диктовка по български език! :)

Но за сметка на PRR, има модератори в този форум, които пишат "дразнещо" неграмотно, пък и даже се хвалят с това си постижение....

Така че, аз ще гласувам против "Правописната полиция", но съм и против неграмотните модератори!

 

аз не съм забелязъл някой модератор или администратор да пише неграмотно...пък и не се избират така наречените длъжностни лица по правописа доколкото знам...

от друга страна вярно,че правилното писане си е уважение към езика,събеседниците и т.н. но мога смело да заявя,че не повече от 5-7 % от населението на България са напълно грамотни(знаят къде се слага пълен и ен пълен член,запетай, ии или ий ...).

та хората в тоя форум логично са над 18 години с малки изключения...мисля че правописа се учи до 5-7 ми клас сега и да го пишете с огромни букви освен доставяне на неудобство у сгрешили нищо май не се постига...вярно в случайте когато не се разбира за кво иде реч си е допустим коментар относно правописа...ама то това го правят нови членове на форума и изобщо на форуми които не са свикнали да пишат на кирлица...то и аз не съм...

та нека не бъдем дребнави...

когато влезнах в този форум нямаше подобни дразги...имаше забележки за латиница, и естествено нормално обсъждане на проблеми и т.н. сега постоянно се бистрят отношения на някой към друг...честно ако съм от друг форум или нов член бих се зачудил дали това е идеалното място за споделяне на идеи и т.н.

предложение дайте да направим една тема в която всеки който каквото му е криво или не му харесва да си го каже там и да се уточнява...а не всяка тема да е пълна с така наречените спамове...

и най-последно колега ако на мен ми беше написал с такива огромни букви,че съм неграмотен щях леко да се засегна макар да си прав...

Ами това, че не си забелязал, не означава че няма. И понеже започваш поста си, като цитираш мое мнение, надявам се не мислиш, че аз съм този който е правил забележка на ПъРъРъ .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега освен,че съм неграмотен правописно съм и не особено хакер...така че цитата на твоето мнение беше само за да кажа, че не съм забелязал очевадни грешки от мод или админ...абсолютно всеки прави грешки тук...даже в тая тема във всеки пост има по една или повече направени от бързане...вярвам,че никой не иска да прави грешки и да дразни правописната милиция...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар подписът да ми е еднозначен със заглавието на анкетата, съм против откритите и понякога доста груби забележки, относно правописа.

В крайна сметка тук сме по-скоро да се разтоварим от ежедневните проблеми, а то какво?...........................понякога си създаваме ненужно нови.Тръгват едни спорове до безкрай.Защото в крайна сметка, когато нямаш визуален контакт със събеседника, не би могъл да уловиш със 100%-това точност тона на казаното от него.То е видно кой колко е грамотен и дали грешките се допускат от недоглеждане или от незнание.Смятам, че не бива да издребняваме излишно.А има и достатъчно други начини за общуване, използвайте ги, за да не товарим форума с отрицателни емоции.

Аз лично съм правила забележка два или три пъти, за много груби грешки, които съм се убедила, че не са допуснати неволно, а системно се употребяват.За щастие, забелязва се напредък у въпросните потребители.

Ще се въздържа от гласуване, по простата причина, че истината е някъде по средата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глъсувъх с "НЕ" и смятъм че не е мястуто тук за да се учим на правопиз и да си правим забележки куто на първолаци.Понякога се случва и неволно човек да згреши ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е убуу де ма докъде ще я докараме ако си пишем на някакъв марсиянски диаУект дет само ние си го разбираме и са сърдим и фръцкаме ако некой случайно въобще не е стигнал до същността на проблема или въпроса , който задаваме ... признавам си , че често се замислям къде да сложа накой препинателен знак , но изпадам в див ужас при вида на думата УФСЪ примерно ... да не изпадам в подробности ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гласувам с НЕ, както каза колегата преди мен тука не е мястото за учене на матеряла от 5ти клас. Който чак толкова настоява за правопис може да пише ЛСна човека който системно греши дадена дума.

 

пример: на Жоро (один) още съм му благодарен, че ме светна за една дума как се пише, че ме е видял да я пиша 2-3 пъти грешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се очакваше, неграмотните се оказаха мнозинство. Даже се накараха на грамотните :mrgreen:

Затова постнах това мангалско писмо. Ама все пак, на този мангал, майчиният език не е български.. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да не обсъждаме грамотността или не на пишещите във форума! Това не е литературен форум та това да е най-важното!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах с НЕ, аз съм неграмотен и сметам де се попраим, но нема да го праа щот некой ша ми праи зъбеуежки, а защото аз съм си решил да се самоусъвършенствам, хахахаха. И мноо мола куйлегътъ ПъРР да ни гу ийдосвати, човека ся цела нош шму гурчи бирътъ зарди вас.

 

Ай да са пазите и да говорите правописно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поклон пред неграмотността! smile015

Чудно ми е, защо сте против писането с латински букви?! Дали ще пишеш на латиница или неграмотно на кирилица - все тая...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се дразня от правописните грешки.

Какво да направя - просто се дразня.

Това, че повечето не държите да пишете и да се изразявате правилно, защото тука си отморявате си е лично Ваш избор и мисля, че никой не го поставя под въпрос.

 

Всеки допуска грешки и няма жив човек, който да е безгрешен (Майкъл Джордън може би;) ).

Това, че някой смята, че тука не е нужно да се спазва правописа и не го дразнят гршките на друг си лично негова работа.

Но - винаги има едно но - защо тогава се стремим да пишем на Български език, а не го ударим през просото.

Тогава да почнем и на "шльокавица" да пишем - за мене е еднакво.

Съгласен съм, че всекидневното прекарване пре компютъра "закърнява" правописа и налага нови правописни техники - всеки ги допуска малко или много.

Но разберете, че правилното използване на езика води до нормално използване на форума!!!

Остаете лесното прочитане на някое мнение - опитайте с този "правопис" да намерите нещо с търсачката!

Ще намерите дедовия:)

Спомням си някой беше написал тема "Далак път"!

Вярно тука е скромно 5 букви -3 грешки ще налучкаш!

А за "Акомолатур" - колко итерации ще правим за да намерим?

Цитирам по спомен, но примери много могат да се покажат.

 

Има "Едит" всеки може да се върне и да си провери творенията - признавам редовно го правя и пак се усещам, че имам грешки и тъпи словосъчетания, и грешно използване на всякакви правила в езика.

Но все пак е нещо да има едно място където да се мъчиш да спазваш правописа и да не става навик по=лесния "правопис".

Затова аз гласувам с твърдо "ДА"!

 

Явно има хора, които се дразнят от постоянните поправки и забележки относно правилното използване на писмената форма.

Анкетата е поставена много подвеждащо;)

Наскоро питаха ученици - искат ли да се увеличат часовете по физическо за сметка на някои други предмети и на кои.

Отговора в 99% беше - да разбира се - нека намалят математика, география и история!!!

Така и тука - който не иска да се "напъва" отговаря с НЕ и въпроса го решаваме.

Но какво не - абдикират да пишат правилно или не искат да ги поправят, защото се дразнят, или нека да ги поправят, но да не се правят забележки?

Аз не рабрах - факт е, че има хора, на които им прави впечатление и поправят.

 

Затова нека се направи една нова анкета и да се разбере всъщност какво е желанието на гласуващите с НЕ и какво бихме могли да постигнем за да има взаимно душевно удовлетворение между нас:)

Аз предпочитам правописа във форума да е на прилично ниво, за да не ни е срам да си четем постовете в някой друг форум или по някой сайтове за бисери и бих направил, каквото е по силите ми за да се постигне това - разбира се ако има желание от участниците за това - иначе няма смисъл.

Което би било много жалко!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже аз пуснах темата, нека да доуточня. Не става въпрос за това дали да пишем правилно или не, а дали да се правят забележки в темата! Като толкова те дразни - пиши на лични. Те затова са сложени. И, както не само аз отбелязах, аз тук отмарям а не си проверявам Българския. Има spell-checkers за целта. Те се справят доста прилично. Но пък кефа от писането заминава по дяволите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе хора верно тук някои нещо нищо не разбират по темата вярно и аз съм от тях...забелязах,че колегата с последния дълъг пост има 3-4 изпуснати букви да се разпенявим ли за това ами ако се разтърси човек и намери още един пост с подобна грешка да напишем ли с огромни букви "аман от неграмотни" една жена си каза мнението и то беше най вярно нещата са по средата...никой не иска да прави грешки.някой стават от бързане други от бягане от час по Български език......обаче тва е най малкия проблем на форума май...ето сега се оказа,според някои,че неграмотните сме нападнали грамотните щото могли да пишат пък ние разбираш ли по-добре да не го правим,че дразним окото...нито аз ще се науча да пиша по-правилно нито на някой ще му стане по готино като чете темата намерена с търсачката след няколко модификации на думата,не как например да си смени дисковете " а " тва не се пише така" и след това ами като не ти харесва не го чети и т.н.къв е смисала от цялата тая работа...идеята според мен на темата е,че не е редно да се издребнява акто някой напише "далак " ще реша,че човека има проблем с един кръвотворен орган ,а не с колата си...и тогава корекция в поста и лично биха свършили работа....но публичното изказване "аман от неграмотници" и т.н. според мен са недопустими когато всички ние се стараем да ни е гот тук...ако найстина се дразните на всяка грешна думичка почнете да пълните темите с поправяници и обяснения на граматичните особености на българския език и да видим дали така пък няма повече да ни цитират в другите форуми ...

незнайно как от един съвсем спокоен форум с готина атмосфера и настроение тук стана супер напрегнато...постоянни нападки...даже тема имаше всички се съгласиха с това и пак се продължава...на мен ми е лесно да си пиша защото не познавам 99% от вас и знам,че няма да ме набие...каквото желание се е зараждало у някой активни потребители(те си знаят кои са)...та така колеги това бъбрилнята на форума ли е или спорилнята и стаята за забележки ...явно форума има нужда от нещо свежо за да се поотпуши малко....не може тема "търся стартер" да бъде с 3 -4 отговора колко даваш,аз имах един ама май го нямам,абе кви 5 лева той за 2,5 ще ти го даде....хората не постоянни членове на форума които си казват я намеврих си мястото пускат първи пост с грешка или без и получават цяла тирада от безмислени отговори или коментари относно правописа или за това как ще караш с 130 км/ч ти луд ли си и дрън дрън...е този човек ще си каже е май не си намерих мястото...тук само се заяждат...има много потребители регистрирали се и след 1-2 поста не влизали месеци дайте да се попитаме защо така....с нищо не сме атрактивни на новите членове...хората четат стари теми...а ако има нова пуска се пост с линк от стара тема и с ерешава проблема явно нещата са се изчерпали...и тази секция,продавам и купувам са единствените места където става нещо ново..и то е кой с кого ще се сдърпа и така...

ами извинете ме ама май се поулях ама сума време наблюдавам как нещата не вървят добре...да не говорм за това,че една сбирка с солидно участие няма близко време...на места се усеща настоения варна-софия кой е по-по-най...човека rsk отдавна си го каза,че това място не върви ан добре мисля ,че това вече се вижда за всички...и не е само правописа...

пак простете ме за това ама това един от двата сайта в който стоя най-много...и ми е най приятно сред съмишленици,ни когато те се драпат за това дали левия или десния е по-надолу не ми е кеф...

ех ако можех щях и аз да се банна защото само пълня темата с безмислените си разсъждения....

:?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.