Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кой с какви гуми кара? (зимни,летни)


jethro

Recommended Posts

Летни: FULDA Carat Progresso

Зимни: Vredestein Snowtrac 2

 

Изключително съм доволен и от двата комплекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 122
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Boomster

    7

  • zloQQ

    6

  • gogata

    6

  • rumbata1

    5

Най-много писали в темата

На Фабиа-та

Летни - Kleber - Viaxer

Зимни Kumho - KW17

 

На Капката

Летни Предни America

Задни - Kormoran (ама ше се развеждаме с тях )

Зимни Предни Kormoran

Задни - Унироял ( на 5 сезона са и не са ме предавали още)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Имам Octavia 1.9 TDI. Летните гуми са ми 205/55/15 Vredestein Sportrac 3. Отлични са на мокро, но са малко шумни (но едва ли биха могли да заглушат един TDi). Зимните са ми 195/65/15 Michelin Alpin A3. Втора зима съм с тях. Без забележки. НО все пак мога да кажа нещо - имам приятел, който кара пак octavia, но е "обут" с Ultra Grip 7. По отношение на комфорта има разлика - по-меко возят. Иначе като цяло пак бих заложил на тези производители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

летни- Матадор Елит 2 ](*,)

зимни-Верщайн SNOWTRAC 2 :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... но е "обут" с Ultra Grip 7. По отношение на комфорта има разлика - по-меко возят...

хмм...аз съм с летни Michelin Pilot Exalto, а за зимата се обух с GoodYear Eagle Ultra Grip. И определено вторите са с по-комфортна возия.....

И двата комплекта са на един размер - 195/50/15

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летни - Matador

Зимни - Barum

 

... ама нне съм 100 % сигурен. Летните са ми фабричните, а зимните пак си ги взех от ЕураТек... все едно важното е и аз да съм в кюп-а :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Сега като започнаха малко по-сериозните снегове мога да кажа, че съм изключително доволен от Алпин 3. При разумна скорост гумите (и колата, разбира се) ме спират перфектно. За сега не съм занасял нито веднъж. То ако разчиташ, че с хубави гуми можеш да караш като лятно врме на сухо винаги ще се претепеш, но ако се съобраззваш и внимаваш с Алпин 3 се заляпяш на път. Препоръчвам на всеки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

За сега мога да кажа само летните какви са тъй като Октито още не е преживявало първа зима :P:)

 

Та летните гуми са ми: Michelin Energy Saver, за сега много доволен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летни: Continental Eco Contact 3 185/60/14 - екстра са :)

 

Зимните бяха Пирели 185/60/14 но вече са износени...Като дойде зимата ще реша какви да купя:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям ви отличните си впечатления за летни гуми - MICHELIN ENEGRY! Вече трети сезон карам с такива като предни, просто са перфектни! Преди 2 седмици си купих още 2бр. и "обух" цялата Octavia с такива.

Тези, които вземах за предни са модел:Т Е3А

Задните: H-V Е3А.

Ето такива са:

www.margel.info/lang_bg/tire.php?id=489

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"На 20 март,поне според календара,започна пролетта.Крайно време да сменим зимните гуми с летни?Не.Моментът за смяна на гумите идва,когато зимата окончателно си отиде.И не само защото го диктува здравият разум.Все още има вероятност да бъдем изненадани от сняг и поледица,особено в планинските райони.

От друга страна,известно е,че зимните гуми имат ясно изразени предимства единствено при снежна покривка.Защото при мокра или суха настилка зимните гуми са с доста по-лоши показатели,независимо от температурата.

Един пример - с летни гуми при аварийно спиране един автомобил,движещ се със 100 км/ч се нуждае от около 40 метра,за да спре напълно.Със зимни гуми спирачният път се удължава средно с две автомобилни дължини,т.е. с около 8-10 метра.Това звучи незначително,но работата е много сериозна.Защото тази дистанция отговаря на разлика в скоростта от около 40 км/ч - избирате между състояние в покой и удар с такава скорост.

Това не е от мен,а от Autobild брой 7 от 3 април 2008 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"На 20 март,поне според календара,започна пролетта.Крайно време да сменим зимните гуми с летни?Не.Моментът за смяна на гумите идва,когато зимата окончателно си отиде.И не само защото го диктува здравият разум.Все още има вероятност да бъдем изненадани от сняг и поледица,особено в планинските райони.

От друга страна,известно е,че зимните гуми имат ясно изразени предимства единствено при снежна покривка.Защото при мокра или суха настилка зимните гуми са с доста по-лоши показатели,независимо от температурата.

Един пример - с летни гуми при аварийно спиране един автомобил,движещ се със 100 км/ч се нуждае от около 40 метра,за да спре напълно.Със зимни гуми спирачният път се удължава средно с две автомобилни дължини,т.е. с около 8-10 метра.Това звучи незначително,но работата е много сериозна.Защото тази дистанция отговаря на разлика в скоростта от около 40 км/ч - избирате между състояние в покой и удар с такава скорост.

Това не е от мен,а от Autobild брой 7 от 3 април 2008 г.

Зимните гуми се правят от каучук/съставки и пропорции/ така,щото при ниски температури да не се втърдяват и от там да губяг от сцеплението си.При температури от над 15-тина градуса се износват по-бързо,поради което не се препоръчват за каране през лятото,а не че не спират.Това с чисто летни и чисто зимни гуми ,са търговски трикове за повече продажби и печалби.Има всесезонни гуми,които се представят добре и зиме и лете.Както има и ментета от "ПВЦ",които просто не стават ни за зимни ни за летни.Разбира се говориме за гуми за нормална експлоатация,а не за специални.А народа казва "две и две четири ....и едно на ум."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.