Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кой с какви гуми кара? (зимни,летни)


jethro

Recommended Posts

Абе дет се вика изчетох цаялата книжка ама няма инфо за гумите!

 

На капачката на резервоара обаче има размери на гуми за съответните модели, само че тези размери включват 14, 15 и 16 цолови гуми , което ме навежда на мисълта, че се отнасят за различните типове джанти, които се монтират на даден модел автомобил. И така всичко опира до типа на джантата !

 

за 1.2ХТП дават две гуми 14ки - 185/60(такива са ми оригиналните) и 165/70. определено 165/70 не са най-добрата алтернатива и това може да се провери със всеки калкулатор на гуми! 165/70 са просто предвидени за друг тип джанта!

 

мерси все пак за съветите да чета повторно сервизната книжка и да търся гуми :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 122
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Boomster

    7

  • zloQQ

    6

  • gogata

    6

  • rumbata1

    5

Най-много писали в темата

Никъде не прочетох някой да кара с Maloya. Аз днес си взех четири зимни Maloya Cresta 300 H 195/65/15. Предполагам, че не съм се "набутал"? :) Напролет ще ви кажа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните ми мяха КЛЕБЕР-летни,зимните миса ЕОРОТЕК-втора зима не са мръднали :!:
ЕОРОТЕК са много яки!!!Стават само за подпалване на стърнища! :evil:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile188 Някой може ли да ми каже приблизителна цена на 15 цолова стоманена джанта за Румстър в ЕТ, `щото звъня цяла сутрин в магазина и не мога се свържа :cry: . Тия дни ще слагам зимни гуми, та да знам какви финанси да подготвям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните ми мяха КЛЕБЕР-летни,зимните миса ЕОРОТЕК-втора зима не са мръднали :!:
ЕОРОТЕК са много яки!!!Стават само за подпалване на стърнища! :evil:

 

Освен за подпалване на стърнища тези гуми СТАВАТ и за каране, нищо че се продаваха(т) в Метро. За Аудито купих 4 чисто нови зимни гуми Eurotec Snow Wolf 2 от "Диана" и изкарах 3 зими БЕЗ абсолютно никакви проблеми и БЕЗ осезаемо износване. Не е перфектната зимна гума, но и не е боклук, а съвсем прилична гума на добра цена. А да, съгласен съм че става за подпалване на стърнища, ама след 4-5г. ползване.

 

Само за информация, Eurotec са една от евтините марки на Continental Group.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile188 Някой може ли да ми каже приблизителна цена на 15 цолова стоманена джанта за Румстър в ЕТ, `щото звъня цяла сутрин в магазина и не мога се свържа :cry: . Тия дни ще слагам зимни гуми, та да знам какви финанси да подготвям.

 

Вчера разглеждах списъка с екстрите които могат допълнително да се поръчат за Румстъра и ми се въртят едни цифри от рода на 189 лв. за 5 стоманени джанти, ама не съм сигурен дали бяха 14" или 15". :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера разглеждах списъка с екстрите които могат допълнително да се поръчат за Румстъра и ми се въртят едни цифри от рода на 189 лв. за 5 стоманени джанти, ама не съм сигурен дали бяха 14" или 15". :roll:

 

Мерси, току що ме огря и се свързах с магазина - 15 цола джанта е 80 кинта, обаче тъкмо чакали доставка...което значи, че след няколко часа пак ще им звънна и ако са им докарали, утре ще взема да се наредя на опашката за 2 гуми и 2 джанти :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, току що ме огря и се свързах с магазина - 15 цола джанта е 80 кинта, обаче тъкмо чакали доставка...което значи, че след няколко часа пак ще им звънна и ако са им докарали, утре ще взема да се наредя на опашката за 2 гуми и 2 джанти :mrgreen: .

Ег@ти педер@сите! 80 лв. за някаква скапана джанта. За Октавията си взех от Словакия 4 нови летни гуми с чисто нови джанти по 110 лв. бройката. Е, гумите не са някакви маркови, но не ми и трябват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко се върнах от вкъщи и отново погледнах листа с екстрите за Румстър, ами там си пише Стоманени джанти 15"(!) 5 бр. - 187 лв.

:roll:

 

Излиза, че 1 джанта струва 38 лв :roll: . Сигурно единичните бройки са по-скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз се обзаведох с Унироял зимни.

Старата кола я карах с такива и бях мноооого доволен.

 

Среден клас като цена - отлично сцепление при лед и сняг!

 

освен това при оригинални гуми 185/60Р14 аз си купих за зимни 175/65/Р14 - по-тънки малко - по-добре за зимата ;)

 

цената на бройка беше 92лв с монтажа в Диана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко се върнах от вкъщи и отново погледнах листа с екстрите за Румстър, ами там си пише Стоманени джанти 15"(!) 5 бр. - 187 лв.

:roll:

 

Аз също имам този списък от преди месец и наистина цената е тази.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко се върнах от вкъщи и отново погледнах листа с екстрите за Румстър, ами там си пише Стоманени джанти 15"(!) 5 бр. - 187 лв.

:roll:

 

Аз също имам този списък от преди месец и наистина цената е тази.

 

 

Ако Румстъра идва с 14, а ти искаш 15 си доплащаш още 187 лв.

 

Все пак Румстъра идва с някакви колела - това е доплащане за нещо по-добро. А не цената на по-доброто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Октавията летни - оригиналните Континентал СуперКонтакт и зимни БФ Гудрич Уинтър Г

 

На Астрата Good Year-ки за летни (не си спомням модела) и зимни Maloya Cresta 220.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летни - Conti Premium Contact 1 4 x 195/65/15

Летни - Pirelli PZero Rosso 4 x 245/35/18

Зимни - Bridgestone (оригинални) 4 x 195/65/15

Bridgestone-a вече остаря.. бая се замислям за едни чисто нови гудярки ултрагрипец 7 !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко, с любезната помощ на колежката mimi.b(още веднъж специални благодарности, Мими!) се сдобих с 4 зимни гуми Cooper на примоция в "Друмник". 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко, с любезната помощ на колежката mimi.b(още веднъж специални благодарности, Мими!) се сдобих с 4 зимни гуми Cooper на примоция в "Друмник". 8)

 

smile067

А дали би споделил и първи впечатления?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С удоволствие :P . Колата първо утихна (не колата де, шума от гумите :mrgreen: ). Вози като че ли една идея по-меко и не ми се включва ASR-а при всяко потегляне, нито ABS-а при спиране. Утре ще ги изкарам на междуградско, да видим как ще се представят там :) . Определено ми се струват сполучлив избор, макар и да чувам за пръв път тази марка. Според познати били доста добра марка.

 

П.П. Би ли ми казала модела(ако го знаеш), че ме мързи да ходя до колата в момента? :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега виждам темата :oops:

120Л- предни debica passio (недоволен) ; задни Gislaved speed 616 (предоволен)

зимни- uniroyal (чешки- доволен)

Felicia- Misheline (незнам модела- за сега съм доволен)

 

PS междудругото НАЗДРАВЕ smile159 нещо на алкохол го обърнах, но в момента ми е простено :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

летни

Matador Elite 2

зимни

Dunlop Winter Sport 3D

джантите са си eдни и същи (по финансови причини :( ): оригиналните алуминиеви

гумите са 195/65 R15

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.