Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кой с какви гуми кара? (зимни,летни)


jethro

Recommended Posts

  • Отговори 122
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Boomster

    7

  • zloQQ

    6

  • gogata

    6

  • rumbata1

    5

Най-много писали в темата

още обмислям smile181 но предполагам че Michelin.не знам пред дилема съм???? казват че Kleber или Goodyear били много хубави.но не знам? Определено ще са висок клас. smile134

а пък може и GISLAVED.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR - нищо лично просто ми се стори хубаво определението и затова те цитирах защото то казваше всичко. а и в такива теми рядко гледам по няколко пъти сега е късмет и ще го поправя щом толкова те дразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Шкодата летните за Yokohama AVS Sport, а зимните - Vredestein Snowtrac.

На МВ-то и VW-то са Michelin - All Season

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летни-Matador Elite 2

Зимни - Continental WinterContact TS810

 

P.S Направи ми впечатление вчера като сложих зимните гуми, че лятата джанта с лятна гума е чувствително по-тежка от зимната гума със стоманена джанта. Дали е нормално?

Измерих на кантара и установих, че лятата джанта (FoxRacing) с лятна гума (Matador Elite 2) тежат 17 килограма

 

Факти - матадорки 195/65 R 15 - 8,9 kg, Debica Frigo (същия р-р) заедно с тенекиена джанта(за окти 2) - 16,2. Който разполага с подобни факти нека да ги сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На МВ-то и VW-то са Michelin - All Season

Стига бе smile020 smile181 МайБах със всесезонки :?

 

100К гаранция, нямам проблем със зимните условия - дори при температури от порядъка на -30 улиците са чисти! За какво да купувам още един комплект гуми/джанти? Качвам без проблем планинските курорти, за да покарам ски/борд! С две думи - не карам по сняг никъде въпреки големия студ и гумите се справят перфектно! Никога не ми се е плъзгала или занасяла колата, въпреки задното задвижване и приличните коне под капака :mrgreen: Ако карах по места с непочистен и утъпкан сняг - щеше да е като Шкода-та - зимни/летни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай към ливта на Княжево :D ...

 

Там съм го пробвал отдавна (ако е към мен насочено де). Няколко години работех в близост до лифта и зимата проправях пътеката в снега (още преди снегорина!) по Панорамен път и по Беловодски път. Понякога снега ми е закривал капака на колата... Но със зимните гуми естественно :mrgreen: В Бг обаче няма как да карам с all season tires и точно за това съм написал, че ги карам по изчистени пътища! Ако се чистеше и при нас веднага като падне снега и се опесъчаваше/осоляваше така, че асфалта да е сух като барут - не виждам проблем да се кара със all season tires...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VW Golf 2:

Летни гуми: Barum Bravuris отпред и Kormoran Impulser отзад

Зимни Гуми: Отпред Barum Norpolaris, отзад Kormoran Snow Pro;

Skoda Felicia: отпред Firestone нещо си , отзад SEAT някакви

зимните ще бъдат пак отпред Барум Norpolaris, отзад Kormoran или Eurotec :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На МВ-то и VW-то са Michelin - All Season

Стига бе smile020 smile181 МайБах със всесезонки :?

 

100К гаранция, нямам проблем със зимните условия - дори при температури от порядъка на -30 улиците са чисти! За какво да купувам още един комплект гуми/джанти? Качвам без проблем планинските курорти, за да покарам ски/борд! С две думи - не карам по сняг никъде въпреки големия студ и гумите се справят перфектно! Никога не ми се е плъзгала или занасяла колата, въпреки задното задвижване и приличните коне под капака :mrgreen: Ако карах по места с непочистен и утъпкан сняг - щеше да е като Шкода-та - зимни/летни!

 

Велко, по принцип идеята на смяната е, че дори и да няма сняг сцеплението на летните гуми при отрицателни температури рязко намалява, същото важи и за зимните при t>10 градуса целзий

 

Аз в момента карам с летни Корморан, от които не съм особено доволен, а зимните ми са БФ Гуудрич, чиито качества не можах да тествам, понеже миналата зима просто нямаше истинска зима...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко, по принцип идеята на смяната е, че дори и да няма сняг сцеплението на летните гуми при отрицателни температури рязко намалява, същото важи и за зимните при t>10 градуса целзий...

 

Мите, знам ги тея неща ;) Но аз не говоря за летни гуми, а за all-season! С летните Yokohama, с които ръчкам Шкодата, веднъж избързах и ги сложих края на април и заваля сняг (1-2см., колкото да покрие пътя)... Е да ти кажа - едвам тръгнах въпреки EBD-то дето го имам и колата беше почти неуправляема :mrgreen: Гумите с които карам тук са Michelin Pilot Exalto A/S (all-season version of the World Rally Championship-inspired Pilot® Exalto® PE2™) и при -30°C ми се е налагало екстремно спиране не веднъж - няма въртене, няма проблеми! Изобщо все едно си карам нормална зимна гума, НО на суха настилка и студено време.

Ето как се представят, оценени от потребителите >>>

http://www.tirerack.com/tires/surveyres ... ?type=HPAS

Далеч съм от мисълта, да ги сравнявам с чисто зимните гуми, но при положение, че нямам проблем да стигна до Аспен въпреки дооооста отрицателните температури - не виждам смисъл да пазарувам гума, която би ми вършила работа на сняг, след като на сняг НЕ карам ;) Асфалта е сух, все едно сме лято! Това е разликата, заради която се проведе по-рано един спор тук :mrgreen: Зимната гума си е перфектен избор за снега, но когато е сух асфалта, няма никакъв проблем да се кара с all-season въпреки ниската температура! Те точно за това са направени за тук явно - дето си гледат работата и чистят пътищата! Щот' ако в Бг чистят моментално и качествено при снеговалеж и пътя до Банско (до пистите горе) е сух, ще ми е интересно, дали хората няма да предпочетат да си карат all-season след като няма да им се налага да затъват в сняг и да слагат вериги!

Но точно поради това, че не се чисти - за Шкодето си имам железни 15" със зимни гумета и си рина снега кат булдозер по Рила и Пирин и въпреки почти ежеседмичните ми посещения на пистите, един единствен път съм слагал вериги smile129

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз първия път пробвах затова са ми двете барумки . Честно доста добре се държаха на сух път при около -20, ноо имат един съществен проблем и той е че като видят сняг не дай си боже лед гледай кво става и да не си в колата просто. Взех си Гиславеда и направо се родих щом успях да тръгна върху лед и по наклон нагоре ми беше достатъчно да ги призная. Уточнявам фабията няма нито една екстра за спиране поднасяне и т. н. затова се уповавам на моите възможности и преценка доколкото ги имам. И разбира се на едни добри гуми.

 

 

П. С. Все пак видях джип със всичките му там екстри да не може да качи баира по който аз се качвам всеки ден. :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П. С. Все пак видях джип със всичките му там екстри да не може да качи баира по който аз се качвам всеки ден. :D:D:D

 

Ами ако е с летни гуми защо не??? няма значение каква е колата, и какви системи има ако гумите са скапани нищо няма да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно по тази причина Toyo-то с което карам, го ползвам само за лятото, въпреки че са всесезонни, защото в Бг почистването на снега по пътищата е на много ниско ниво и с голямо закъснение. Всяка зима първия сняг блокира градовете. Но догодина смятам да ги махна и да си взема едни хубави летни гуми, че тези нещо не ми допадат....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Аз със закъснение,ама бях в отпуск.

Засега съм с 5 Barum Brillant,185/60/14 .

Купих я с 3 и взех още 2 от ЕТ,бяха по 60-тина кинта,не е за вярване.

Чини ми се,че не е много разумно на тези хилави коне 185-ки,ама не ми се купуваха нови джанти и 5 гуми,щото магазинера в ЕТ обясни,че има и по-тесни джанти.Е,можех да сложа 175 на широките джанти,ама пак трябваше да купувам цели 5 гуми.Вярно е също,че с тези гуми изглежда по-добре,особено отзад.

В гаража имам 2 Vredestein, 2 Kleber и 2 Marengoni,все зимни,тези последните ми останаха от предишната кола.Ама всичките са 185,а моята лична теория е,че зимните не бива да са толкова широки,засега са на склад,ако зимата е с много сняг и не го чистят,тогава ще ги слагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятни - Барум Брилянтис 165/70/14 - никак не ми харесват.

Зимни - Дебица Фриго 2 - 175/65/14 - много добри спиред мен, миналата зима ги пробвах на Пампорово на сняг, нямат грешка, на сухо са по - тихи и комфортни от барума.

Цената миналата зима беше 82 лв. (при закупени 4х) с демонтажа на летните, монтажа и баланса на новите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За зимните съм се доверил на Сава Арктик. Летните ми също са на Сава. Доволен съм, летните попиват повечето неравности, но зимните са прекалено шумни, дори и за зимен протектор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що си взех GISLAVED - EURO FROST 3. На Фелицята бяха NORD FROST 3 и бях много доволен - нямаше никакви грижи с тях. Ще видим с тези - на пръв поглед са чудесни - хубава шарка, мек каучук, абе да ми е честито :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летните са си от магазина с колата - Матадор 15' 195/65

Зимните ги монтирах вчера - Viking 15' 195/65 ;) с такива бях на Фелицията първата зима (13', разбира се) и съм много доволен вече 2 сезона по-късно - меки са, захапват и не са скъпи - 115лв/бр за 15-ките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летни Матадор(ако може да се каже гума,но так ми я дадоха) 195 65 15

Зимни Continental ContiWinterContactTM TS 810 [195 65 R15 95T]

ts810.jpg

оня ден ги взех от Диана-та и днес ги сложих и навъртях 10-15 км ,най голямото ми учудване колко е по тиха тази гума от Матадора и вози доста по добре,ще видим как се представя на дъжд и на сняг и ще пиша отзиви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.