Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Отчитане температура на водата в охладителната система ?!


tsvetanov

Recommended Posts

Здравейте колеги, днес пробвах Felicia-та на по-дълъг път и забелязах че стрелката за температурата едвам се отлепи от началното си положение, така беше през целия път общо 200 км карах със 120-140км/ч. Когато се върнах в София и отново започнаха задръстванията температурата се вдигна до към 70 градуса. Някой от вас имал ли е подобен "проблем" и досеща ли се за евентуланите причини за него. Нивото на водата е на средата между min и max, когато колата работи на място и по задръстванията достига до 90 градуса перката си вклюва охлажда ... и всичко изглежда нормално.

Благодаря предварително :) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си термостата ... не ти затваря след първото отваряне и остава така полу отворен и помпата върти само на голям кръг водата , а зимата ще си остнеш на студено ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, и аз си мислех че ще има нещо такова ама реших да се посъветвам с по-опитните като тебе вместо да хвърлям боб и да се чудя какво и е на колата.

Благодаря ти много за пореден път ми помагаш много със съветите си накрая май ще трябва да те намеря да почерпя smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, и аз си мислех че ще има нещо такова ама реших да се посъветвам с по-опитните като тебе вместо да хвърлям боб и да се чудя какво и е на колата.

Благодаря ти много за пореден път ми помагаш много със съветите си накрая май ще трябва да те намеря да почерпя smile159

 

 

Пробвай с термостата - ОК

При мен имаше и друг проблем - ДАТЧИКА :evil: разбрах го от високите обороти(смукач- то на МПИ-то не е баш смукач ама карай ;)) и от това че перката ми се включваше на 120 градуса :lol::lol::lol: ( при положение , че отварям казанчето и си бъркам с пръст в него- ако е 120 градуса трудно ще стане ;))- аз смених и датчика и вс. си дойде на мястото (около 20-тина лв. струва - ако се стигне до там де :? )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си термостата ... не ти затваря след първото отваряне и остава така полу отворен и помпата върти само на голям кръг водата , а зимата ще си остнеш на студено ;)

 

По вероятно е просто да е счупен. Пластмасовите крачето които го държат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във вторник ми предстои посещение при любимия ми диагностик и ще му кажа да погледне и термостата :) пък ще видим какво ще излезе, иначе откакто я взехме фелицията до сега съм сменил само маслото, 2 външни маншона, лагерите на макферсоните и и крушките на стоповете и задните мигачи и габаритите :mrgreen: , а и перата на чистачките , във вторник ще разбера как е веригата и какъв е със сигурност проблема с температурата дали е датчика или термостата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднага ти казвам бърз и лесен начин за диагностика ... даже и ръцете няма да си изцапаш , само тря слезеш 10 - 15 мин. по рано утре сутрин ... палиш колата , отваряш капака и след 5 - 6 минути усетиш , че радиатора леко се е позатоплил работата е ясна / бегаш за термостат / ... ако сменяш термостат си вземи и всички прилежащи О пръстени / предполагам , че е с пластмасов корпус / щот много мразят да текат тез гуми като се поодървят от жегата.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да кажа начин да провериш термостата за 1 мин. Сутрин като е студена махаш щипката на датчика за температура, вадиш го и виждаш че термостата се разхожда свободно в корпуса, с пръстче можеш да го бутнеш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отозовалите се :), тази сутрин по описания от The Best Forman метод установих че след 3-4 минути работа на двигателя рядиатора на колата вече се беше затоплил.

ЕДИТ: След като свалих термостата видях че клапата която затваря големия кръг се е разпаднала на съставните си части, след смяната на термостата всичко си дойде на мястото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.