Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колко време се издирва открадната кола от полицията?


mobilemobilis

Recommended Posts

Здравейте!

Онзи ден ми откраднаха Шкодата (Fabia, 2006, 1.9TDI, Edition 100) , да им преседне дано, та сега е обявена за търсене от полицията. Интересува ме дали някой знае, ако му се е случвало наскоро подобно нещо колко време ще бъде издирвана, та да мога да получа застраховката, защото на практика оставам без кола. Ако някой има информация, пък било и само да е чувал нещо, ще ми е от полза. А също и какви са вариантите в такава ситуация с Еуратек и Алианц - дали продължавам да изплащам вноските (остават още около 12), има ли вариант да взема друг автомобил на изплащане като заменя Фабията за Румстер или да ползвам автомобил на старо от Еуратек?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите от офиса (двама с подобен проблем) чакаха точно по 6 месеца. Това е за стара кола. Имаше из темите тук нещо, че за нова в гаранция се чакало 12 месеца, но май опстана непотвърдено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип до колкото знам за да ти изплатят обещетение трябва да има прокукорско решение че колата не е намерена в срок ( срокът наиситина е около 6 месеца както каза колегата ).По принцип обаче има компании в които не е нужно да се чака този срок и обещетение може да се изплати по-бързо.Според мен обаче се обърни конкретно за твоя случай в Алианц и ЕТ.

Поздрави и Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен са ми крали кола и чаках 6 месеца, това е законният срок в които колата се издирва след което вече можеш да си потърсиш парите от застрахователят. Бъди оптимист при пълно каско има шанс да ти е намерят. Стискаме палци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При застрахователна стойност над 30к лв издирването продължава 1 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не я намерят какъв процент ще плати застрахователя?

 

Сумата на която е била застрахова без всички изплатени щети (ако е имало).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не я намерят какъв процент ще плати застрахователя?

 

Сумата на която е била застрахова без всички изплатени щети (ако е имало).

Значи няма овехтявания и други подобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че има овехтяване или тоест да гто нарека "пазарна цена".Ако се застраховал една кола преди 6-7 месеца примерно за 10 000 лв. и са ти я откраднали застрахователят ще ти заплати цената на колата към момента.Не ме разбирайте погрешно - пак ще получите обещетение!Но няма да е 10 000 а примерно 8500-9000.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срокът за издирване (поне в този случай) е 2+1 месеца, след това се чака за прокурорско постановление около месец, може и малко повече - така че се събират около 4 месеца поне. Застрахована е на сума от 13 000 EUR, но имаше застрах. щета преди няколко месеца (беше се вдлъбнал малко калника), та застрахователната сума беше спаднала със 180 EUR. Ще коментирам по-късно и каква сума всъщност изплащат.

Поздрави и ви благодаря за коментарите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.