Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пробита тапа на всмукателния колектор! :(


skodilak

Recommended Posts

Здравейте!

Докато си се суетя дали двигателя е за основен ремонт, шкодилака реши, че е удобен момент да ме изненада :evil:

Проби се е една от тапите на всмукателния колектор от страната на разширителния съд(за мой късмет успях да е видя на време и не ме изненада с някое злобно прегряване). Проблема е че идея си нямам как се сменя :?

Ако на някой му се е налагало да прави тази операция моля да сподели опита си :)

Благодаря предварително на всички отзовали се ! :)

004053326.jpg

 

П.П. Снимка от местопрестъплението малко по късно ;)[

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - лесно се вади с тупузче , после лепило и нова тапа и си на шест ... друг е въпроса , че не всеки майстор има такъв инструмент , инак тря блъскаш по ръбовете със секач и после я уплътни , я не .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - лесно се вади с тупузче , после лепило и нова тапа и си на шест ... друг е въпроса , че не всеки майстор има такъв инструмент , инак тря блъскаш по ръбовете със секач и после я уплътни , я не .

Значи само при майстор става !? Ще поясниш ли какво представлява този "тупуз"!?

ето още малко снимки:

004061164.jpg

 

004061163.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е една ос върху която се плъзга тежест - 1 - 2 кг. ... в единия край обикновенно слагат някакъв накрайник с резба , на която се навиват различни накрайници , болтове и т.н. а от другия край на оста е заварена гайка и като блъскаш тежеста в ограничителя / гайката / можеш да изтегляш разни такива тапи или сгъната ламарина , а като бъскаш с тежеста в долния край па набиваш щифтове и т.н. ... в твоя случай незнам дали ще има място да бръкнеш през отвора на маркуча с някакво желязо с Г образна извика и да я избуташ тая тапа ... незнам тва сефте го виждам :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е една ос върху която се плъзга тежест - 1 - 2 кг. ... в единия край обикновенно слагат някакъв накрайник с резба , на която се навиват различни накрайници , болтове и т.н. а от другия край на оста е заварена гайка и като блъскаш тежеста в ограничителя / гайката / можеш да изтегляш разни такива тапи или сгъната ламарина , а като бъскаш с тежеста в долния край па набиваш щифтове и т.н. ... в твоя случай незнам дали ще има място да бръкнеш през отвора на маркуча с някакво желязо с Г образна извика и да я избуташ тая тапа ... незнам тва сефте го виждам :oops:

 

Аз съм намислил друго! :) Пробивам дупка и натиквам един анкерен болт слагам една тръба и накрая шайба и гайка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

Момчета,ако някой чете тази тема-тапите не са кой знае колко корави.Подхващат се с отверка,която се пъхва през отвора от корозията,и се обикаляс придърпване.Внимава се да не се нарани алуминия на основата.Новата тапа се набива с помощта на камък от гидория-мисля 17.Аз имах остър нож,и си издялах дървена тапа,за да се прибера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

По магазините продават чукове с един шип имах го под ръка но и сотверка както е написал колегата ще стане после купувате тапа за 0,50лв намазвате леко по края със силикон за двигатели и я поставяте внимателно в отвора после с леки почуквания се намества.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - лесно се вади с тупузче , после лепило и нова тапа и си на шест ... друг е въпроса , че не всеки майстор има такъв инструмент , инак тря блъскаш по ръбовете със секач и после я уплътни , я не .

Значи само при майстор става !? Ще поясниш ли какво представлява този "тупуз"!?

ето още малко снимки:

004061164.jpg

 

004061163.jpg

 

Аз моята не я вадих. направих си алуминиева и я уплътних с червен( топлоустойчие) силикон.Набих я върху старата и си пердаша така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.