Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Има ли капак на акумулатора на Fabia VRS


huko

Recommended Posts

Отправям това питане към колегите, които имат или са имали RS, защото всички снимки, които разгледах в нета, за модове по колата показват кора върху акумулатора.

Получих колата в настоящия й вид (акумулатора не е покрит), но когато е мокро и се отваря капака, водата се стича върху акумулатора и джаджите върху него.

 

От ЕТ ми мрънкаха около половин час по телефона и казаха да отида с талона...

 

Благодаря предварително на колегите за съдействието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега!

Значи първо трябва да кажеш коя година ти е РСа.

Понеже има РС преди фейслифта-тоест отзад е със старите стопове-където мигача и задната скорост са разделени от червено стъкло и съответно новия стоп където са като буквата С обърната(образно казано)!

Другото е че РСките до края,или поне до началото на 06год се правят с капак на акумолатова-под него са кабелите и тем подобни джаджи на пластмасова плоча(2 капак и вече се открива акумулатора).

При РСите от 06година нещата стоят така(ако не се лъжа)

Акумулатора си има пак такава пластмасова плоча отгоре за кабели и тн-но те вече нямат пластмасов капак,а са покрити самите те с малки пластмасови капачета(правоъгълни)!

 

Информацията черпя от собствен опит.Преди време във Варна се видях с едно момче от Сф с РС(Ники) и си сравнихме двугателите-колко се натоварват тампоните при подаване на гас и тн-понеже моята е леко пипната!

 

Аз лично съм си отварял само първия капак,не съм имал проблеми с акумулатора.

 

Твоята ако е след 06 значи няма проблем!Погледни си кутията на акомулатора(ако колата ти е 05) ако отсрани(от към двигателя ляво) има 2 улея кътето влизат поне на моята 2пластмасови "зъбчета) на горния капак-значи КАПАКА ТИ ЛИПСВА :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега.

Колата е 12.2006 и наистина има малки капачета на нещата отгоре. Въпреки това, обаче има кожух отстрани и ми се струва, че има ушета за капак. Мога да постна и снимки, ама нещо не ми е ясно как да стане.

 

Между другото имаш ли телефона на тоя Ники? Защото ако е от Лозенец, май ме е возил преди да реша дали да взимам РС-а (ЕТ нямат за тест драйв), та през 30 души се свързах него и той беше ултра отзивчив - показа, даде да я пробвам и т.н. Та най- тъпото е, че после му изгубих телефона и още не съм му благодарил. Черна РСка кара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не може да му стане на акумулатора от мокрене. Не се притеснявай. Виж сега, ако държиш на естетиката е друга работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега.

Колата е 12.2006 и наистина има малки капачета на нещата отгоре. Въпреки това, обаче има кожух отстрани и ми се струва, че има ушета за капак. Мога да постна и снимки, ама нещо не ми е ясно как да стане.

 

Между другото имаш ли телефона на тоя Ники? Защото ако е от Лозенец, май ме е возил преди да реша дали да взимам РС-а (ЕТ нямат за тест драйв), та през 30 души се свързах него и той беше ултра отзивчив - показа, даде да я пробвам и т.н. Та най- тъпото е, че после му изгубих телефона и още не съм му благодарил. Черна РСка кара.

 

Моята беше черна и аз съм от Лозенец... Возил няколко души, но нямам представа дали ти си един от тях. Става дума за 2005 година :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега.

Колата е 12.2006 и наистина има малки капачета на нещата отгоре. Въпреки това, обаче има кожух отстрани и ми се струва, че има ушета за капак. Мога да постна и снимки, ама нещо не ми е ясно как да стане.

 

Между другото имаш ли телефона на тоя Ники? Защото ако е от Лозенец, май ме е возил преди да реша дали да взимам РС-а (ЕТ нямат за тест драйв), та през 30 души се свързах него и той беше ултра отзивчив - показа, даде да я пробвам и т.н. Та най- тъпото е, че после му изгубих телефона и още не съм му благодарил. Черна РСка кара.

 

Черна РСка с магнезиеви джанти ОЗ!

ГСМа му е 0889323938

 

Надявам се няма да се расърди че съм ти го дал!(всъщност той едва ли ме помни).Както и да е,надявам се да съм помогнал!

 

P.S.-направих 1000мнения :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже моята е леко пипната
-Prospeed Powerbox-кажи са на хората струват ли си 1092та лева?

 

:roll: Идея си нямам за какво говориш? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.