Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Навигационна система


adrian_m

Recommended Posts

да от запалката,но ако се дразниш като мен от кабели,аз съм си дръпнал един от лампата на жабката за антирадара.а от запалката за навигацията. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допълнителния, външен говорител на повечето ПДА, както писах по-горе е интегриран в захранващия кабел. А сега ще доуточня - монтиран е в гъвкаво удължение на жака за запалката, така че след поставяне на жака той да е обърнат към пътниците. Т.е. няма как да не ползваш запалката в случая, освен ако не разглобиш захранването, не снадиш няколко кабела и не си намериш друго място за говорителя. Но това друго място трябва да е видно/открито, защото иначе няма да чуваш нищо. Което пък автоматично отпада като вариант, освен ако човек не държи на естетиката в интериора на автомобила си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mishelle - не съм знаел просто че техниката напредва толково бързо и има такива чудни функции... както и да е, прекалено много се разглезвам, особено като се сетя как баща ми ми обяснява как пътува до унгария със запорожеца :D може би ще изчакам и на следващия автомобил ще сложа фабрична.... радвам се че събудих интерес у други потребители и можете да си бъдете полезни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той и баща ми не веднъж ми е разказвал как лесно се стигало до Берлин с една хартиена карта в скута :) Мисля, че общо взето вече съм го убедил, че с навигацията е далеч по-удобно. Но какво да се прави, различни поколения, напреднали технологии.

Иначе да, темата наистина стана интересна. Поздравления. Пък и остана ... неоспамена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да взема и аз да напиша малко впечатления ;) Ползвам PDA+GPS и в момента съм с карта TomTom v.6 Много е удобен, както казаха и колегите - това съчетание PDA+GPS предлага повече гъвкавост. Лично аз съм го ползвал дори с колелото (TomTom-a има такава опция - маршрути за колело!). Получаването на инфо за трафика в случая, става през GPRS-a на GSM-a след като го свържа през ВТ-а! Как точно става - нямам идея, но винаги има инфо в реално време + предложение за обходен маршрут. Също ми е удобно, че на ТomTom-a мога да добавям POI освен големия набор от такива! Ползвам PDA+GPS и за планината като ходя (с Русса-софт) - намират се карти за всички планини в Бг, пък ако няма за точно определен маршрут аз си правя при първото ми минаване и я запазвам за ползване следващия път. Отделно от това, PDA-то го ползвам за още 100 неща ;)

За навигацията е колите - вградената... Лично мен не ми харесваше до преди няколко месеца и то главно заради мултифункционалните бутони отстрани на дисплея! Налага ми се дори при А6/А8 да чета кой бутон за какво се ползва в даден момент... Както и заради положението на дисплея - лично мен не ми харесва да поглеждам надолу докато карам. Не, че е проблем, но просто не ми допада. Но преди известно време видях вградената система с touch-screen в Acura и последвалото обстойно разглеждане на функцийте направо ме "разби"! Има дори "Гласово командване"! Да не говорим, че има специална система за ревю на ресторанти, както и price range-а и дори ако се нуждаеш от резервация, системата автоматично избира номера на ресторанта през ВТ-а на GSM-а! За POI в тази система изобщо няма да говоря - безброй много са + възможност за създаване на собственни такива! Има възможност за вкарване на адреси и телефони в системата (примерно на приятели) като навигацията позлва адреса и рутира безпроблемно, а също така и може да Ви свърже с телефона (от базата данни) за секунда! Абе ACURA... Малко се отплеснах, но...

 

П.П. Има писано по темата за GPS във форума! Ако на някой му се чете - търсачката е неговия приятел :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

ТЕмата ми е много интересна, ама може ли да пуснете 1-2 снимки, че малко трудно си го представям? В смисъл как и къде в колата закрепяте устройствата и как изглеждат в работен режим?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно сравнително прилично като цена решение за колегите, каращи Октавия 2

http://cgi.ebay.com/NAVIGATORE-SATELLIT ... dZViewItem

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно сравнително прилично като цена решение за колегите, каращи Октавия 2

http://cgi.ebay.com/NAVIGATORE-SATELLIT ... dZViewItem

 

Това не е ли фабрична навигация за Октавия? В такъв случай как стои въпроса с монтиране на фабрична или друга вградена навигация след като колата е излязла от завода?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно сравнително прилично като цена решение за колегите, каращи Октавия 2

http://cgi.ebay.com/NAVIGATORE-SATELLIT ... dZViewItem

 

Това не е ли фабрична навигация за Октавия? В такъв случай как стои въпроса с монтиране на фабрична или друга вградена навигация след като колата е излязла от завода?

 

Точно фабрична е, но пък цената е 1/3 от листата на ЕТ ;) Аз за това поместих линк-а! Че е тъкна цифрата! Не мисля, че е проблем да си я вземеш и монтираш. Най-много да трябва да се смени пластмасата, която е в централната конзола, за да пасне на размера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

eBay си е далавера винаги! Единствено монтажа трябва да видя как може да стане. То май радиото се маха и това чудо се лепва на негово място. Поне аз не съм виждал тези с Nexus навигацията да имат и радио отделно. Не знам само ЕТ като не е от тях дали ще искат да я сложат. Защото имам още година и половина гарнация, пък и след като изтече няма да ми се иска да пипам такива неща в случайни сервизи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

eBay си е далавера винаги! Единствено монтажа трябва да видя как може да стане. То май радиото се маха и това чудо се лепва на негово място. Поне аз не съм виждал тези с Nexus навигацията да имат и радио отделно. Не знам само ЕТ като не е от тях дали ще искат да я сложат. Защото имам още година и половина гарнация, пък и след като изтече няма да ми се иска да пипам такива неща в случайни сервизи.

 

Разбира се, че се маха радиото! Навигационната система разполага с радио и CD, а понякога дори и с вграден ТВ-тунер и възможност за свързване на камера за заден ход. При някои други системи /в Dodge например/ има отделно гнездо за навигационното CD, което е прикрито като декорация! Други пък имат слот за SD/MMC Card. Монтажа не би трябвало да е по-различен от този на обикновен касетофон. Куплунгите за захранване предполагам са същите /поне на разни не VAG коли съм гледал - така е!/. Остава да разбереш как да наместиш антената на GPS-а ако има нещо особенно, около нея...и си готов ;) Е, трябва и подходяща карта да имаш, иначе ще се радваш на голям "телевизор" без кой знае, каква функционалност...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.