Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

skoda favorit lx


skoda_ss1

Recommended Posts

Това е мнооого разтегливо понятие и зависи от много фактори ... но като цяло в града 10 - 11 газ , а на дълго от 6 - 8/100 зависи от терена .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За вървенето извън града мога да кажа че веднъж имах наглостта да вдигна за кратък период от време 140км/ч по автомагистрала "Хемус" и то на гас. ;) В сравнение с други коли които съм карал този мотор си е "куц кон", но не мога да кажа че не може да върви. Има доста лебец в него. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата - колко вървят - личните ми уртрасубективни впечатления колата има най-добра динамика на 3-та скорост в интервала 50-80 км/ч

За динамика над 80 км/ч - забравяме - най-голямата грешка, която може да се допусне е да тръгнеш да изпреварваш ТиР каращ с около 90-110 без достатъчно дълго отсечка с добра видимост и не дай си боже на баир да става това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то за това са по - ниските предавки ... аз лично рядко изпреварвам на 5 та освен ако не съм с над 120 ... до 100 - 110 не мисля въобще , а връщам на 4 та и излитам :mrgreen:

Та по тая причина писах онез глупости за принудително отваряне на втората камера , но сериозно ме разубедиха колегите , но това не ми пречи да опитам само а останат малко за един карбуратор дето да батисам :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя фаворит е 93г и нещо ми се струва че гори малко повече от колкото ми се иска в града от 10 до 13 и от 8,5 до 11 извън градско на газ а на бензин 9 - 10 в града и 7,5 - 9 на дълго ходил съм на центровки ама разлика няма явно още не съм оцелил майстора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

135 LX мотор - засякох ~7,5/100 газ на връщане от морето, но това при сериозно настъпване и изпреварване на разни мерджани и баварци по Хемус... точно с колко съм карал не знам - тогава още нямах и оборотомер, а скоростомера ми не е много точен. Градско различно - на бензин съм падал и под 8/100, на газ около 10 е минимума.

Прав е иначе колегата - при изпреварване не бива да се поемат рискове, дори и със смъкване на предавки осланяйки се на по-бързо ускорение - въртящият момент на мотора е твърде скромен. Аз веднъж за малко да попадна в опасна ситуация тръгвайки да изпреварвам камион, който се оказа с дълго прикачено ремарке без да е обозначено отзад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве моита в града гори 15.

Извън града 10 и не вдига повече от 110. Сега леко я пооправих ама дайте мнения от какво може да е. Гори колкото един тир. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , на първо място много е важно редовната смяна на въздушен филтър - не повече от 5000 км. / или поне така твърдят газаджийте / , после свещи , кабели и други джунджурий по запалването , предварението не е много добре да шари по цялата скала / демек веригата да не е за смяна / , после идва изпарител и реглаж / да не е скопена много колата / и накрая плочката ... има едни турски плочки , които както и да ги връткаш не могат да направят читаво смесване въздух - газ , отделно нямат зададен ъгъл на дифузьорите , така че да става засмукване на газта , а се разчита газта сама да стигне до мотора ... после идва херметизацията на карбуратора към колектора ... тва са все неща , които могат да ти докарат голям разход и липса на мощност . Има нещо , което не е доизкусурено по колата за да те мъчи така .

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно разхода на извънградско - около 6/100, ако не се настъпва над 110. Разбира се при добре центрован двигател. Иначе съм я настъпвал до 160, но не може да ги поддържа пазбира се. 130-140 на магистралата обаче си ги държи. 135В мисля, че беше ДВГ-то. в момента я кара Смирнофф, той ще каже най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.