Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов пропан-бутан от Петрол


Sev

Recommended Posts

Намирисва ми на поредния пазарен трик.

Абсолютно си прав колега! Това са гнусни инсинуации! Чисто и просто искат да си пробутат газта по-скъпо с оправданието че видиш ли "тя нашата газ е по качествена"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са пълни глупости.И как точно ще става зареждането-от една или две колонки :mrgreen: Струва ми се , че някои си мислят народа за много прост :evil: :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

искам да ви кажа едно интересно мнение-което ми направи впечатление.вчера рекох чакай да заредя от тази новата газ да видя за какво иде реч ,така или иначе там дето заредих (до драгоман на главното шосе за калотина)имаше само 2 бензиностанции с газ-на петрол и на витито.та си казах айде ще заредя с новата газ да видя ще има ли разлика в което се съмнявах много.и наистина след като заредих около 10-на литра и след каране до софия оборотите ми на празен ход се увеличиха с около 200 об.сега незная дали са слагали някакви обогатители или просто са подобрили пропорцията на пропана и бутана но наистина има някаква разлика.а и 3 ст разлика с тази на лукойл не е голяма загуба.само и разхода да падне с 0.5 л. ще е супер ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С повишени обороти на празен ход разхода ти ще падне на куково лято. Не става пълен кеф и без пари на всичко отгоре. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да ви кажа нещо за тази газ - тъй като обслужваме Петрол като рекламна агенция и съм малко по-запознат...

 

Хелиос - българска фирма за горивни добавки - са направили добавка, която е течна, но се смесва при зареждането на газта от цистерната в резервоарите на бензиностанциите. Според Хелиос се подобрява изгарянето и оттам следва повишена мощност и по-малък разход. Това което видях като изследвания, е правено в Русенския технически университет с ВАЗ 2103.

Всеки знае, че мощността и разхода зависят от доста неща, а не само от горивото. Аз също чат-пат зареждам и като че ли колата ми наистина върви малко по-добре - но това е субективно, много субективно... С Петрол се готвим да направим някакви по-обективни доказателства, че с въпросната газ колата върви по-яко и харчи по-малко.

Нооо - всеки е свободен да зарежда там, където счита, че се продава по-добра газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз зареждах 2 пъти от новата газ, защото газстанцитата Петрол ми е най-близо до офиса. Съществена разлика във вървежа и разхода не успях да установя - трябва да се прави точна съпоставка на 2-те горива при еднакви пътни и климатични условия, което е доста трудно при ежедневното каране. По-скоро някакви тестове на независима комисия биха гопотвърдили евентуално.

Мнението на майстор Симо от Симеоновско шосе е твърдо положително, той кара 100С-ка на газ и по неговите думи "направо се е родил" с новата газ - дали пък не е на % към рекламния отдел на Петрол ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.