Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

за харчлъка на гориво


BOTZKO6

Recommended Posts

новобранец съм на тема шкоди. имам си една шкода 120-ка набор 81 от година.Чак сега обаче се наканих да засека разхода на гориво. Като я купих предните собственици ми казаха че извън града са я засичали и давала разход 6 - 6,5 на сто/газ/. аз карам предимно в града и то от вкъщи до работа - 5 км и обратно още 5 км. Та от засичането ми сметките показаха разход 9,5 на сто пак на газ. Колеги това нормално ли е или не е? трябва ли да обръщам внимание на нещо или не? питам не че имам някакъв проблем а да съм наясно при една що годе добре поддържана шкода 120 колко е нормалния разход на гориво.

:roll: :?: мерси за вниманието ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както викат майсторите - карай не барай :mrgreen:

То при тия задръствания няма как да по - малко .

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямат край тези легенди. Няма на къде по-малък разход в града. Всичко останлао са митове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина е 9.5 градско, разхода ти не е нормален, а даже нисък.

ами не знам...:)) напълних до горе бутилката изминах 180 км след тожа напълних пак до горе .... 19 литра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разхода ти е идеален,,,аз в момента си мечтая за такъв...аз в момента с 10 лева газ минавам не повече от 80 км..градско...ама не ми е направен карба...пък и май вече съм за мембрани...та колега както ти каза PV по добре няма на къде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нз как е на газ

но разхода зависи и от други неща

Филтри

Маслото

Гумите

Какво имаш в колата...

 

Аз съм на 95 от ОМВ и без да и завам зар ми дава 6-8 а може и 10 ама това е над 3хил оборота...

а извън градата супер смешно и то натоварена...

Ако някой не вярва да му дам примери и засичания... :roll:

Успех

не и давам зор на колицата с товарене-вътре предимно сме аз,жената и хлапето. гумите ми не са нови но не са и стари. :lol: не са и меки :mrgreen: филтри,масло и свещи откакто съм сменил съм изминал около 2000-2200км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя се колебае м/у 9 и 10 - зависи от газта! Добър ти е разхода! Извънградско не знам - сипвам като градско и предпоследния път препълних бутилката и не искаше да вкарва повече газ и тая дет ми сипваше си помисли, че й се е запушил пистолета ( препълни се точно като ми сипа колкото й казах)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какво е нормално за 120-ка, но ще кажа моята колко харчи:

Градско около 8,5-9л./100км. - според зависи от карането , нали ;)

Извънградско мога да твърдя, че съм я свалял и на 7л./100км. - защото често ходя за риба по Благоевград и надолу.

Пропуснах да спомена горивото: LPG :mrgreen:

 

 

ПП Колата ми е вече на около 50к км. след ремонт :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако с 19л. газ си изминал 180км., значи разходът ти е 10.5л/100км. !!! Това вече е нормално за 120-ка.

Поздрави!

аз ли съм в грешка или километрите разделени на разхода на горивото ми дават разхода за 100км или 180км/19л=9.47л на 100км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile019 smile019 smile019

Просто тройно правило :

 

за 180 км си изхарчил 19

Колко би изхарчил за 100?

 

180/19=100/x => x=1900/180 = 10.56 (5 в период).

Дефакто има грешка - 10.6 е.

Майтап да става - прав е Ники.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега BOTZKO6, дори ако беше следвал пътя на логиката щеше да се усетиш, че с 19 литра, ако колата ти харчи 10/100 трябваше да изминеш 190 км ;) А ти минаваш по-малко, т.е. явно е, че харчлъка е над 10 л за 100 км. А как се изчилсява разхода? Има няколко начина, като този на hamsia ми се види сложен :) Ето ти други 2 начина, водещи до един и същи краен резултат. Ще взема за пример твоите показания (180 км с 19 литра):

Вариант 1 - делиш 180 на 19 (изминатите километри на изразходваните литри) и получаваш 9.47. Сега делиш 100 (това е просто число, не са километри, нито литри) на получените 9.47 и получаваш 10.56 - ей това ти е разхода.

Вариант 2 - аналогичен е на горния, но си спестяваш второто деление. Т.е. за 180 километра с 19 литра гориво смяташ 19 делено на 1.8, където 1.8 са разделените 180 км на 100. Резултата пак е 10.56 литра разход. С други думи делиш изминатите километри на 100, след което делиш израсходваните литри на това число.

 

Не знам дали го обясних по най-простия начин, но така в повечето случаи се смята разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.