Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia VRS - ima li smisul ot tuning


huko

Recommended Posts

Imam Fabia VRS ot qnuari taq godina (2007)

 

Razglejdal sum dosta v net-a za tuning, no vupreki tova ne sum govoril s nikoi koito da e pravil ne6to po negovata vrs-ka.

6te se radvam na vsqkakvi suveti ot purva ruka.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво точно те интересува??? Винаги има смисъл от тунинг ако това на теб ще ти достави удоволствие. Дали е по двигателя или въшно е въпрос на лични предпочитания и желание най-вече.

 

P.S.Добре дошъл във форума. Ако имаш възможност следващия път пиши на кирилица, иначе се опасявам че модераторите могат да трият темите и постовете ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами според мен една смяна на чипа е предостатъчна

защото колата на външен вид поне за мен е идеална

ако не се лъжа цената е 1000 лева

за тях получаваш 164 к.с., 400 Nm въртяш момент :!:

само не знам как стоят нещата с гаранцията обаче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами според мен една смяна на чипа е предостатъчна

защото колата на външен вид поне за мен е идеална

ако не се лъжа цената е 1000 лева

за тях получаваш 164 к.с., 400 Nm въртяш момент :!:

само не знам как стоят нещата с гаранцията обаче

 

Гаранцията в такъв случай съм 99% сигурен че отпада :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не очаквах толкова бърз отговор да се получи

 

иска ми се да вдигна конете и гледах сайтовете на проспиид и диджитал тунинг, но не ми е ясно читави ли са или не.

 

по екстериора не съм мислил много, а и не искам да стане за пернишки номера накрая

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси ammcfc. Тази цена е наполовина на цената на digital tuning, само че последните твърдят, че правят само флаш на чипа през куплунга, не пипат самия комп, а освен това нямало как да видят направеното в ЕТ (освен, че колата ще върви доста)

 

Чувал съм, че в София има червена VRSка чипирана, но не знам къде

 

А и не ме притеснява толкова гаранцията, колкото да не си прецакам колата от недомисляне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иска ми се да вдигна конете и гледах сайтовете на проспиид и диджитал тунинг, но не ми е ясно читави ли са или не.

 

Имаме колега с РС-ка във форума, който има богат опит в тия среди. Та той ще ти обърне внимание, само да се върне от Чехия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иска ми се да вдигна конете и гледах сайтовете на проспиид и диджитал тунинг, но не ми е ясно читави ли са или не.

 

Имаме колега с РС-ка във форума, който има богат опит в тия среди. Та той ще ти обърне внимание, само да се върне от Чехия.

 

 

Това звучи много добре,

как му е ника и кога се връща, ако е известно разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко дразнещ минус на 4ипа е 4е припушва пове4е от нормалното.

 

това си е допълнително наказание за GTI-ките (РК особено), които остават отзад на сфетофарите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иска ми се да вдигна конете и гледах сайтовете на проспиид и диджитал тунинг, но не ми е ясно читави ли са или не.

 

Имаме колега с РС-ка във форума, който има богат опит в тия среди. Та той ще ти обърне внимание, само да се върне от Чехия.

 

 

Това звучи много добре,

как му е ника и кога се връща, ако е известно разбира се.

 

Предполагам става въпрос за BlackPearl

http://www.skodaclub-bg.org/forum/profi ... file&u=161

 

В момента сигурно пие чешка бира с много Шкоди около себе си :D До няколко дни трябва да се върнат от Чехия. Чакаме ги за снимков материал и разкази!

smile194

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси ammcfc. Тази цена е наполовина на цената на digital tuning, само че последните твърдят, че правят само флаш на чипа през куплунга, не пипат самия комп, а освен това нямало как да видят направеното в ЕТ (освен, че колата ще върви доста)

 

Чувал съм, че в София има червена VRSка чипирана, но не знам къде

 

А и не ме притеснява толкова гаранцията, колкото да не си прецакам колата от недомисляне

 

Тези също правят само флаш. Сега ще ти обясня. На по-старите модели, програмата е записана на EPROM памет (въпросният чип). Той не може да се презаписва и се сменя. Новите модели са с EEPROM памет (както и твоята) , който позволява информацията да се презаписва.

Ще ти го презапишат, и ще ди дадат старата версия на програмата да си я пазиш. За твое спокойствие, може преди да ходиш в ЕТ, безплатно да ти върнат старата версия. Всичко трае буквално секунди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези също правят само флаш. Сега ще ти обясня. На по-старите модели, програмата е записана на EPROM памет (въпросният чип). Той не може да се презаписва и се сменя. Новите модели са с EEPROM памет (както и твоята) , който позволява информацията да се презаписва.

Ще ти го презапишат, и ще ди дадат старата версия на програмата да си я пазиш. За твое спокойствие, може преди да ходиш в ЕТ, безплатно да ти върнат старата версия. Всичко трае буквално секунди.

 

Супер, благодаря ти много

 

А дали знаеш да е възможно да се флаш-не със софтуера на Купрата - тя е 164 коня 400 нютона фабрично? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези също правят само флаш. Сега ще ти обясня. На по-старите модели, програмата е записана на EPROM памет (въпросният чип). Той не може да се презаписва и се сменя. Новите модели са с EEPROM памет (както и твоята) , който позволява информацията да се презаписва.

Ще ти го презапишат, и ще ди дадат старата версия на програмата да си я пазиш. За твое спокойствие, може преди да ходиш в ЕТ, безплатно да ти върнат старата версия. Всичко трае буквално секунди.

 

Супер, благодаря ти много

 

А дали знаеш да е възможно да се флаш-не със софтуера на Купрата - тя е 164 коня 400 нютона фабрично? :D

 

Шкодовите кончета са по-расови и по-бързо тичат:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята и смених чипа, пружините и джантите - разликата беше огромна :D

Има ли смисъл да го правиш? Да, има ;)

 

Тези също правят само флаш. Сега ще ти обясня. На по-старите модели, програмата е записана на EPROM памет (въпросният чип). Той не може да се презаписва и се сменя. Новите модели са с EEPROM памет (както и твоята) , който позволява информацията да се презаписва.

Ще ти го презапишат, и ще ди дадат старата версия на програмата да си я пазиш. За твое спокойствие, може преди да ходиш в ЕТ, безплатно да ти върнат старата версия. Всичко трае буквално секунди.

 

Супер, благодаря ти много

 

А дали знаеш да е възможно да се флаш-не със софтуера на Купрата - тя е 164 коня 400 нютона фабрично? :D

 

Този резултат е гарантиран ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята и смених чипа, пружините и джантите - разликата беше огромна :D

Има ли смисъл да го правиш? Да, има ;)

 

Колко ти излязоха пружините и откъде ги взе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята и смених чипа, пружините и джантите - разликата беше огромна :D

Има ли смисъл да го правиш? Да, има ;)

 

Ти няма ли да я пуснеш твойта тука, та да зарадваш и нечие око на изток от София ;) :mrgreen: . Колко км си изминал с новите пружини и как са ти амортисьорите (заводските са, нали).

 

huko, да, BlackPearl му е ника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от две години нямам Фабия РС! С тези пружини я карах 20,000 км. и не изпуснаха изобщо! Тествах ги заедно със системата FSD на Кони, но не ви препоръчвам тази комбинация! Със заводски се държи уникално добре! Обещал съм на BlackPearl да му внеса за неговата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...На по-старите модели, програмата е записана на EPROM памет (въпросният чип). Той не може да се презаписва и се сменя...

 

Да вметна само - може да се презаписва, но преди това му се прави една магия за около 30 минутки :) Но си е разправия и за това е по-лесно да се семни, както си отбелязал!

 

@huko - ще ти пусна едно лично - дано да помогна ;) Успех в начинанието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

здравейте!

Наскоро и аз си вземах Рс, и съм пове4е от доволен!

При положение 4е няма обозна4ения по нея(това зеленото Ве) доста хора остават у4удени по пътищата!!!!

:roll: :roll: Но искам да знам за това препушване доста магли правя след мен чесно казано! При положение 4е е 4ипосана и е незнам колко коня ве4е!!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.