Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спуках гума, сега ми носи надясно


tsanko

Recommended Posts

Здравейте, имам един проблем (и повече де, но този е за форума). Значи колата е фабия, с лети джанти, резервната е стоманена.

Вчера спуках предната дясна гума, качих се и слязох от едно бордюрче. Смених я (в най-големия дъжд) и с резервната ми носи леко, но осезаемо надясно!

Може ли да се е прецакало нещо друго, освен гумата?

Ако занеса гумата на гумаджия и после се окаже че има друг проблем, да не ме цакат от ЕТ/Алианц?

 

:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоманената джанта е по-тежка от лятата, затова носи според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери всички размери по гумите са еднакви и дали са еднакво напомпани гумите.

BTW желателно е ако караш с различни джанти/гуми те да са на задния мост. Иначе натоварваш диференциала, което определено не е добре.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По всяка вероятност е заради различната тежест на джантите-стоманена и алуминиева. Не ми се вярва да се е променило нещо по окачването от такова пукане на гума и ако не са различни по размери двете предни няма каква друга да е причината. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодяря за коментарите!

Значи едната е матадор на 10к на алуминиевата, другата е барум нова на стоманената.

Дано няма проблеми, утре отивам на гумаджия и ще пиша :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами попринцип се води резервната гума да се слага отзад тоест ако спукаш предна гума сваляш една от задните и я слагаш отпред а пък резервната слагаш отзад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.