Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колегиалност във Форума


PRR

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

От известно време ми прави впечатление че все по-често започнаха свадите във форума. Разбирам че всеки има свое мнение, което смята за правилно, разбирам че всеки има малки или по-големи проблеми, но не форума е мястото където да си избиваме комплексите и/или прехвърляме личните си проблеми.

Във връзка с това искам да замоля всички преди да пускат нов пост да се замислят има или не смисъл да се заяждат с човека от другата страна! Нека оставим форума място за забавление и споделяне на общата мания/любов а не да се дърляме като малки деца.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile159

От известно време насам и аз се замислях за подобна тема/апел. Поради ред причини стремглаво поемаме по пътя на повечето останали авто форуми - а именно зачестяването на дрязгите, пускане на мнения само и само да се провокира по един или друг начин събеседника и т.н. Не мисля, че ни е чак толкова скучно тук, че да ни избива на простотия (може би не най-правилното определение, но друго не ми дойде на ум). Смея да твърдя, че все още сме далеч от мрачната форумна атмосфера, така характерна за някои други места, но ако продължаваме в същия дух скоро и нас ще ни сочат с пръст когато става въпрос за заядливост и липса на колегиалност. Не че толкова ме интересува външното мнение по въпроса, но адски много ме интересува спокойствието на всички пишещи тук.

Ако не се намери подходящо решение за подобряване на тона, ако не се спре с налагане и провокиране на мнения, ако не спре заядливостта, ще бъда принуден да взема мерки за изстудяване на нечии страсти. Може да има "наранени" души, но твърдо заставам зад мнението на PRR и ще направя всичко възможно за да остане форума ни спокойно и приятно място за общуване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,нашият форум е един от малкото културни и безпристрастни форуми! Харесва ми форума, харесват ми и потребителите. За мен е чест, че Ви познавам ( е, не всичките, де, ама има време) ;)

Съвсем нормално е при хиляда и повече потребителя един да се сдърпа с друг. Важното се да не се засягаме. Всеки си има проблеми някакви, пък някой го е изнервил в работата...случва се...

За това, нека форумът да си остане такъв, какъвто е.

И дребните дърляници да ги няма, а ако ги има все пак,да се приемат с усмивка!

Пожелавам Ви приятен ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега PRR, браво :smt017 smile159 , напълно те подкрепям и съм плътно зад теб. :mrgreen:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен, Петьо! smile108 Трябва да се вземат мерки не само за поохлаждане на страстите( все още сме далеч от сериозните караници - по-скоро моментни заяждания), но и за ограничаване на спама, понеже поне 80% от темите са оспамени и си губят първоначалния замисъл и цел. Дори мисля, че това е по-голям проблем от дребните счепкеания мужду нас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък друго да кажа - 90% от темите не става ясно от заглавито за какво иде реч, даже не те и насочва.

Когато се използва търсачката дава някакви резултати, но като заглавие нищо не говори.

Вярно, че и спама дава отражение, но и заглавието едно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пит, и аз ще застана зад теб, пък ако ще да ни обвинят с Ицо-pow в "назадничави мисли" относно теб :lol:

 

*********

 

Усмихнахте се, нали? Много е лесно да ни е приятно, когато четем нечий пост, а усилието е минимално - нека го правим всички, за да си запазим форума такъв, какъвто сме го създавали всички ние :!:

 

Владо© edit: А по повод спама и "неясните заглавия" - имаме си правила, просто трява (може би) малко да ги променим, за да са по-конкретни за такива случаи и да ги прилагаме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... но и за ограничаване на спама, понеже поне 80% от темите са оспамени и си губят първоначалния замисъл и цел...

 

Това е друга и доста сложна тема. Във "Всеки за всичко" по идея се спами. Освен това е мнооого трудно да се отсее кое е спам и кое полезно. Пък и прекаления контрол също разваля удоволствието от писането във форумите. Затова нека да оставим тази тема за отделна дискусия.

 

И благодарско на всички подкрепили спазването на добрия тон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма лошо да се води спор, така се достига до истината. Но да се води с факти а не с празни приказки и най-вече псувни по адрес на събеседника. Но донякъде разбирам потребителите, защото кучето скача според тоягата. В няколко от темите където имаше голям офтопик, псувни и обиди и мнения които бяха за лични съобщения, модераторите не само не взимаха мерки ами и участваха в това. Според мен ако се вземат навременни мерки за ограничаване на голямата част от спама, защото без никакъв спам е не възможно ще е много добре.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Но донякъде разбирам потребителите, защото кучето скача според тоягата. В няколко от темите където имаше голям офтопик, псувни и обиди и мнения които бяха за лични съобщения, модераторите не само не взимаха мерки ами и участваха в това. Според мен ако се вземат навременни мерки за ограничаване на голямата част от спама, защото без никакъв спам е не възможно ще е много добре.

 

Донякъде имаш право. Но не смятам че спора е спам! Всеки има право на мнение, както и на правото да го защитава! Въпроса е с какви средства/термини/определения и да не се ползват лични нападки. Част от колегиалноста е да зачиташ мнението на другата страна, нали?

 

Що се отнася до включването на модераторите в споровете - те, както всички останали във форума, имат право на мнение, както и да го защитават! Въпроса е да не ползват "привилегийте" с които разполагат за да се налагат, както и да следят да се спазва добрия тон. Мисля че ще се съгласите с мен :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ПъРъРъ :mrgreen: , с риск да се повторя и да засиля впечатлението за " назадничави мисли ", пак ще кажа, че заставам плътно зад теб.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така де, явно съм се изразил неправилно, в никакъв случай не смятам спора за спам,(в спора се ражда истината) но както казах воден по културен начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мое ли да вкарам едно мнение на опаки / на еб*м страна / ... та за разлика от другите форуми тука се спори на теми далече по практични и полезни отколкото тва кой къде си турил крушка да му свети и кой колко тиксо похарчил да потъмни стъклата ... верно , че по някога ни избива и на простотия , ма пак е в рамките на добрия тон ... бе много си ни е готин форума и най - вече хората!

smile159 на всички ... освен на тез дет вчера са взели книжка smile115 - за тях има :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честно казано, нишката, която дели "спора" (съпроводен или не от спам) и "хуленето" (съпроводено или не от спам), в последно време доста изтъня - това е факт. "Истината се ражда в спора" - това е древногръцка мъдрост, възникнала по времето на Платон, в неговите диалози. Ма според енциклопедията "Диалог (от гръцките корени διά, „посредством“, и λόγος, „език“, „реч“) е разговорът между двама или повече събеседници". Никъде не се споменават словесни битки или мерене на .... потенциалните възможности. :lol: Всеки, влизащ във форума или - още повече - ставащ член на форума и респективно клуба ни, трябва да има предвид, че има насреща си нормални хора, разумно мислещи и достатъчно толерантни и да се отнася с тях именно като такива. Най-лесно е да кажеш някому, че е тъп или че не разбира от нещо си, ма по-трудното е да оцениш и дори приемеш неговата гледна точка... Тук не става дума за "технически подробности" - става дума за позиция и разбирания. И пак ще се съглася с Петър (заставам му отзаде...:)), че и модераторите са хора, имат свое мнение, което имат право да защитават.

 

...а давате ли си сметка колко трудна е всъщност задачата на модераторите и админа - да не прекрачат границата на добрия тон, да не обидят някого, да не накажат някого незаслужено, да не откажат някого да е част от форума ни.... дали се баланскира лесно с толкова много "фактори"....:?:

 

...иначе форумът ни е наистина хубав, хората в него (дори и "бунтарите") са свестни и както неведнъж съм казвал - тук срещнах само приятели. Ма това е просто отражение на моето отношение към тях - "каквото повикало, такова се обадило" - тва пък е старобългарска поговорка :lol:

 

...пък тия, дето вчера са взели книжка, днес вече са пълноправни членове на форума :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мое ли да вкарам едно мнение на опаки / на еб*м страна / ... та за разлика от другите форуми тука се спори на теми далече по практични и полезни отколкото тва кой къде си турил крушка да му свети и кой колко тиксо похарчил да потъмни стъклата ... верно , че по някога ни избива и на простотия , ма пак е в рамките на добрия тон ... бе много си ни е готин форума и най - вече хората!

smile159 на всички ... освен на тез дет вчера са взели книжка smile115 - за тях има :smt030

 

 

Евала за тези приказки!!!! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук наистина е едно много приятно и прекрасно място.Нека не го разваляме с моментните си лоши настроения, с това, че днес ни е криво, например, и трябва на някъде да го избием.Че жена ви не ви е приготвила любимото ядене, или че децата ви не са били достатъчно послушни, че шефът ви е развалил настроението още от сутринта.........................

Тук сме, за да сме полезни един на друг, да си помагаме, да се посмеем заедно дори!Нека спазваме добрия тон и спорим интелигентно и компетентно!

А на админите и модераторите можем само да благодарим, че се грижат тук да ни е уютно и комфортно!

Усмихвайте се повече и бъдете позитивни!Лека вечер! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile170 за хубавата тема.... аз предлагам хората когато сами се усещат, че започват да водят спор на тема която няма нищо общо с зададената да преминават просто на лични съобщения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... аз предлагам хората когато сами се усещат, че започват да водят спор на тема която няма нищо общо с зададената да преминават просто на лични съобщения.
:smt017 Хименно!...ма нали трябва да се усещат smile169
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.