Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 2 - добавяне на екстри-Част 2


adrian_m

Recommended Posts

Съжалявам че използвам заглавието на ок3 но от снощи си мисля да пусна отделна тема.... Въпросът ми е дали някъде може да се монтира когато се отключва автомобила освен да свети купето и мигачите на огледалата да се направи така, че и халогенките да светват.... на една приятелка CLK-то така свети и наистина е готино като се отключи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи един приятел има новата Ауди 6 и на него му се включват и халогените,също както искаш и ти.Предполагам обаче че при него е заводско,но мислия че може да се направи и при тебе.За съжаление друга информация не мога да ти дам,освен ЕТ. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на една приятелка CLK-то така свети и наистина е готино като се отключи...
-да ти имам приятелките :lol::lol::lol:

 

Трябва да отидеш при някой разбиращ алармаджия-трябва да може да ти я направи.

Тука в Добрич има един-всичко прави-като си заключваш колата да и се вдигат стъклата,даже на един му беше направил на стар пасат(97-98) да се прибират огледалата-ама доста играчка е било!

Трябва да може да се направи-със желание и пари-всичко става! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на една приятелка CLK-то така свети и наистина е готино като се отключи...
-да ти имам приятелките :lol::lol::lol:

 

Трябва да отидеш при някой разбиращ алармаджия-трябва да може да ти я направи.

Тука в Добрич има един-всичко прави-като си заключваш колата да и се вдигат стъклата,даже на един му беше направил на стар пасат(97-98) да се прибират огледалата-ама доста играчка е било!

Трябва да може да се направи-със желание и пари-всичко става! :lol:

 

-просто го споменах на кой автомобил съм го забелязал.. :lol: иначе имам приятел с CLS който е 100 пъти по уникален но това не го грее никой тука така че няма смисъл от обяснения.

 

- прав си... сигурно с пари всичко става... както сам казваш прибиране на огледала, готино ще е прибиране на вратите ако се сещате, няма нужда да тряската а на 5см от края вратата сама се прибира, доколкото знам тази система не е чак толкова скъпа. е и палене от разстояние ама това вече ще излезне..... готини екстрийки могат да се сложат стига човек да има време пари и желание.... от изброените все си мисля че светещите халогени изглеждат най лесно постижими.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви имам и екстрите,ако искате и някои друг да я кара вместо вас,това с фаровете си е чиста снобария и излишна показност и което е наи-важното според мен е пълна комплексарщина да се показваш по този начин.Те дизаинерите и инженерите са си сложили каквото и трябва на колата,а по повод на тунинга,е това го разбирам ама само за едното шоу,но не и за всеки ден. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега adrian_m, мой приятел с Мазда 323 има аларма, която му пали и гаси двигателя, сваля и вдига стъклата на вратите и му включва аварийките и халогените, когато отключва вратите и всичко това е дистанционно. Алармата е от Илиянци и струва около 80 лв. и командва двигателя и светлините, а с два допълнителни модула, за по 20 лв. всеки, се командват и стъклата.

В неделя приятелчето ще идва при мен и ще го разпитам по-подробно за всички неща, както и къде могат да се монтират тез благини и ще пиша пак.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам че използвам заглавието на ок3 но от снощи си мисля да пусна отделна тема.... Въпросът ми е дали някъде може да се монтира когато се отключва автомобила освен да свети купето и мигачите на огледалата да се направи така, че и халогенките да светват.... на една приятелка CLK-то така свети и наистина е готино като се отключи...

 

Екстрата се нарича "светлинен асистент" (даже съм си я поръчал на новата Окти :D ). На старата си я спретнах сам. Ако ме светнеш какъв модел ти е алармата (дали е фабична или не) ще измайсторим екстрата по - добре от фабричната. А не те ли сърби да притурим към цялата тая работа и една система за дневно (зимно) осветление тип Ауди А6, А8? :mrgreen:

Разликата в двете системи е 4,80лв (четири релета по 1,20). Малко по - сложно "издействаме" и паленето на фаровете в тунел или при здрачаване. Сложно, но не невъзможно.

 

Евала за ентусиазма. Уважавам хората, които обичат техническите шашми (било то за гъзария, или за удобство или от любов към техниката). :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстрата се нарича "светлинен асистент" (даже съм си я поръчал на новата Окти :D ). На старата си я спретнах сам. Ако ме светнеш какъв модел ти е алармата (дали е фабична или не) ще измайсторим екстрата по - добре от фабричната. А не те ли сърби да притурим към цялата тая работа и една система за дневно (зимно) осветление тип Ауди А6, А8? :mrgreen:

Разликата в двете системи е 4,80лв (четири релета по 1,20). Малко по - сложно "издействаме" и паленето на фаровете в тунел или при здрачаване. Сложно, но не невъзможно.

 

Евала за ентусиазма. Уважавам хората, които обичат техническите шашми (било то за гъзария, или за удобство или от любов към техниката). :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Алармата е фабрична...с отключването се включват и другите светлини. А какво точно имаш в предвид под дневно осветление аз не съм никак наясно с електрониката???

Иначе благодаря за помощта... очевидно както се казва с пари всичко става остават ентусиазма и знанията на другите ако твоите не достигат.

sashoskiora - не мисля че това може да се каже комплексарщина защото го има на доста скъпи коли, е само комплексари ли ги карат??? ще ти кажа нещо от тунинг до тунинг има огромна разлика.... и за мен щеше да е комплексарщина да ви питам, колата ми е на 20години, дизел 60 коня, каква лепенка да си туря - Racing или Street racer...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки има право да променя видът на автомобила си както желае,защото целта е да му носи удоволствие.Моето ли4но мнение е 4е ще стане готино.

 

 

Mod. edit stenly - моля не използвай цифрата 4 вместо буквата "ч" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстрата се нарича "светлинен асистент" (даже съм си я поръчал на новата Окти :D ). На старата си я спретнах сам. Ако ме светнеш какъв модел ти е алармата (дали е фабична или не) ще измайсторим екстрата по - добре от фабричната. А не те ли сърби да притурим към цялата тая работа и една система за дневно (зимно) осветление тип Ауди А6, А8? :mrgreen:

Разликата в двете системи е 4,80лв (четири релета по 1,20). Малко по - сложно "издействаме" и паленето на фаровете в тунел или при здрачаване. Сложно, но не невъзможно.

 

Евала за ентусиазма. Уважавам хората, които обичат техническите шашми (било то за гъзария, или за удобство или от любов към техниката). :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Алармата е фабрична...с отключването се включват и другите светлини. А какво точно имаш в предвид под дневно осветление аз не съм никак наясно с електрониката???

 

Това, дето ни накараха да правим през зимата - да караме и през деня на фарове (според мен сравнително добра идея). Палят се със стартирането на двигателя. Ако решиш да ползваш фарове (вечер) системата се изключва. Има "зимно" и "лятно" положение. Фаровете (дългите) светят през деня на 33% от мощността си - както е при А6 и А8. Ако решиш да "мигнеш" със светкавицата - системата пак се изключва за момент. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, дето ни накараха да правим през зимата - да караме и през деня на фарове (според мен сравнително добра идея). Палят се със стартирането на двигателя. Ако решиш да ползваш фарове (вечер) системата се изключва. Има "зимно" и "лятно" положение. Фаровете (дългите) светят през деня на 33% от мощността си - както е при А6 и А8. Ако решиш да "мигнеш" със светкавицата - системата пак се изключва за момент. :lol:

 

И според мен сравнително добра идея. Независимо че се нададоха гласове че за това време и изхабеното гориво хората щели да похарчат 6 млн лв ама това ми се струва направо смешно. Тази система сигурно спасява човешки животи щом е възприета в толкова авропейски страни, а както знаем човешкия живот е безценен....

Иначе Боби мерси за подробното инфо но може би ще изчакам да си взема А6 и да си го имам фабрично.... засега си държа само на светещите фарове за мъгла при отключване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А6 и т.н. Аудита, не използваха ли допълнителни LED светлини за дневни? По спомени, светлиния асистент на Окти 2, просто имаше функция, палене на фаровете при палене на двигателя.

Иначе, когато ни накараха да караме на фарове и през деня, някой, който твърдеше че работи в ЕТ, написа че на всяка Окти 2, може да се активират запалване на фаровете при стартиране на двигателя през VAG COM-а. И ако това е така, хардуерната връзка е налице и само трябва да се активират функцийте за поддържане на фаровете за 30 сек. след изваждане на стартерния ключ и автоматично палене на фаровете при отключване с дистанциаонното. НО при светлинен асистент има и автоматично палене на фаровете при стъмване. Функцията се реализира чрез фоточувствителен елемент (примерно фототранзистор, който се отпушва или запушва при намаляване на светлината), който дава логическа "0" или "1". Ако сте забелязали светлините comming home, leaving home се палят само по тъмно. Така че, ако нямате автоматично палене на фаровете много е възможно, при активиране на двете функции, те никога да не проработят, защото разрешението за вкл. трябва да дойде от логическата "0" или "1" на околната светлина. Решението е ако има хардуерен вход, да се свърже един фоточувствителен еленмент или да се даде софтуерна единица, но тогава фаровете ще се включват при всяко вадене на ключа или отключване през дистанционното. Което е тъпо през деня.

Самите функции са предназначени за къща. Примерно паркираш и да ти осветяват пътя да къщата. Според мен, при блоковете е безмислено да ти се палят фаровете. Поне никога няма място точно срещу входа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самите функции са предназначени за къща. Примерно паркираш и да ти осветяват пътя да къщата. Според мен, при блоковете е безмислено да ти се палят фаровете. Поне никога няма място точно срещу входа.

 

Това което описваш е много хубаво... но аз не търся функционалност от цялата тази работа а просто като някакъв дребен тунинг допълнително при отключване да светват т.нар. фарове за мъгла. Повярвайте ми освен купето и мигачите които светват, доста по-красива става цялата кола когато светят и тези светлини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.