Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колата ми припушва. Защо?


Ники

Recommended Posts

Здравейте Шкодари :)

Имам Октавия 2 1,9 ТДИ ПД на една година. Още в началото се чудех къде да сипвам гориво и след като почетох малко във форума реших да е ОМВ. Първо сипвах обикновения Спринт Дизел, но един път един приятел караше зад мен и каза, че припушва като дам повечко газ. Минах на Премиум Дизел като си мислех, че ще спре пушенето, но нищо не се промени. Вие какво ще кажете-дали е от нафтата или от колата. Иначе от колата нямам никакви оплаквания-нито гори масло, оборотите са нормално, разхода на гориво също. Имам и още един въпрос-в ръководството за експлоатация пише, че грешки от компа могат да се видят от меню Vehicle status, но аз не го виждам при мен.

 

Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Всички "разбиращи" хора казват, че е нормално да пуши. Като спре да пуши значи нещо не е наред.

2. Има много, много теми по същия въпрос във форума. Използвай търсачката и ще намериш много инфо.

3. Като искаш да не пуши - БЕНЗИН \:D/ smile195

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуши защото е дизел и най-вече защото няма филтър за твърди частици.... Няма значение къде сипваш, винаги при настъпване на газта ще ти припушва. Ако се загледаш в други нови коли които са дизели и не пушат значи им е монтирано серийно този филтър. Ако си особено загрижен за опазването на околната среда тичай в сервиза да ти сложат един но имай в предвид че ше се разделиш с немалко пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Загрижен съм за околната среда, но не дотам че да извадя пари за филтър :). Дайте инфо за другия въпрос за информация за грешки от компа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл колега!

 

Нормално е помпа дюзата да припушва(а и е леко по-шумна и тракаща от ТД-то)!Не се притесняваи-когато подадеш повече гас на колата си припушва!Моята е "леко"(ама много леко :roll: ) пипана и ела да видиш като настъпя рязко какъв облак излиза отзад в първия момент-после всичко си идва на мястото!

 

С филтъра за частици всичко си би било на място(но няма смисъл)!Чак пък толкоз да издребняваме!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за инфо - Монтажът на филтъра заедно с него е към 2500лв. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно "vehicle status" - задържаш бутончето за борд компа(дето е накрая на лостчето за чистачките) и така влизаш в менюто и там си избираш vehicle status. В книжката е описано подробно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това правя. Влизам в менюто с продължително натискане на копчето на десния лост, но там няма "Vehicle status"?!?!?. Има сумати други работи, но точно това-НЕ :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А книжка имаш ли? Там със сигурност пише как става. Но аз доколкото си спомням е точно така както писах. А дисплея ти обикновен ли е или е MAXI-DOT? Ако е обикновен може да я няма тази функция :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисплея е MAXI DOT. Имам книжка. Пак ще погледна, но то няма къде толкова да се влиза в менюто. От главното меню излизат три опции-за основната информация, за радиото и SET UP. Само в SET UP има подменюта и там би трябвало да е, но не го виждам. Дали не е орязано нещо менюто при мен.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел има Голф 5 и понеже MAXIDOT дисплея е същия проверих как е при него. Там също не се вижда меню VEHICLE STATUS, но като прочетохме в неговата книжка се оказа, че то излиза само ако е регистриран дефект. Така че мисля, че и на Шкодата е по същия начин, въпреки че в книжката пише, че е постоянно меню( то пък и как е написано там... :D ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при Шкодата е постоянно меню, когато няма проблеми просто не изписва нищо когато е включена функцията. Малко по късно ще изкарам октавията да я раздвижа и ще проверя за тази функция, че може и аз да греша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Токущо направих едно кръгче с колата и вече със сигурност мога да кажа ( :) ) че като влезна в менюто първоначално има следните опции:

MF Display

Audio

Vehicle status

Setup

Display off

И тъй като колата си е наред при избиране на Vehicle status на дисплея се изписва No entry. Колата е от май 2006 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.