Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подскача...


Dimiter

Recommended Posts

Здравеите колеги . Имам един голям проблем който неможаха да ми решът в 2 сервиза. При скорост между 70 и 80 . Понякога при влизане в дупка или просто от самосебеси колата започва да се клати отпред. Волана и тои колкото и да се мъча да го удържа немога и докато скороста не падне под 60 не спира да се клатушка , а в съштотовреме се чува и някакав странен звук предполагам от кормилната система и гумите. Колата е 105 . Проверил съм лагерите на главините обаче са в ред. гумите сигурно за 100 път ги балансирах и никаква промяна. а междувпорчем това нестажва винаги сякаш колата решава ще се клатя и почва. Ако някои ма идеи да помага от година се боря с проблема но безрезултатно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се клати :roll: встрани ли ? Волана ли ти бяга или люля от испуснали амортесиори :roll:

Не можах много да разбера каквото обясняваш :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом са ти балансирани гумите ,търси луфтове в щарнирните болтове.На 120-ката ,която ползвам смених само външните шарн.болтове на рейката и има голямо подобрение,но по книга виждам че има още по на вътре други и когато мога ще ги гледам и тях,отделно луфтове в самата кормилна кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се клати :roll: встрани ли ? Волана ли ти бяга или люля от испуснали амортесиори :roll:

Не можах много да разбера каквото обясняваш :oops:

Ами движението е следното в ляво трагва после подскача лекичко и отива в дясно и пак скачва и в ляво тресе се много странно. А и относно амортисиорите предните 2 са на 1 година . Задните май ми е изтървал единия малко ще ги сменям пак след 2 дена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казва колегата по-горе виж си луфтовете в шарнирите и в накрайниците на щангата :roll: Но ако е от тях в що за сервиз си ходил :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери хлабината на шенкелните болтове. Трябва да пробваш да ги натегнеш най-напред(вадиш шплента на гайката и натягаш до следващия прорез в гайката), ако не се оправи, смяна на втулки и ако и тогава няма ефект, остава смяна на шенкели. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не искам никого да обиждам, но нека да не даваме съвети когато не сме сигурни в проблема. В момента колегата Димитер е объркан от тези два сервиза, и сега ако и ние го объркаме, какво правим?

 

Това тропане не може да стане нито от шенкелите, нито от амортисьорите, нито от лагери и т.н. 90% съм убеден, че двете ти предни гуми (или джанти) са с различен размер.

 

Сложи две "ешки" отпред и проблемът ти е решен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставих я днес в един сервиз да ми сменят саединителя и ресиорите защото инаистина имам 2 изтървали при това на кръст . Макар на около година... ще проверя и гумите като е готова . Дано нямам повече ядове с нея.

 

А междудругото да ви попитам само още нешто имам чувството че бензина се изпарява от тая кола.... сложих 10 литра . Разходих я на бояджия и стрелката беше преди червения сектор това беше преди 1 седмица седмица. Като слязах днес за да я карам в сервиза бензина беше почити накрая . Колата стои в гараж няма как да ми го източат... някаква идея :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.