Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Грешка ли е слагане на делко от Шкода 120 на Фаворит ?


skoda_ss1

Recommended Posts

В момента съм с такова делко и не съм усетил никаква разлика.Ако центровката е направена както трябва, разлика не трябва да има.Заедно с делкото трябва да смениш и бубината задължително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказва ли това влияние на вървенето и горенето на автомобила?

Ще цитирам един познат много добър майстор, живее над околовръстното по пътя за Симеоново. Мисля, че gogata го познаваше. Както и да е, та точно по тоя въпрос така се изказа: "защо искате да слагате магаре на местото на коня в каруцата?"

Аз не съм много вещ там и не прозирам смисъла на това деяние, така че не ми се обиждайте. Мога само да кажа, че имахме 120-ка и горката (там явно и беше дефекта) даваше години наред ядове в чукчето и наковалнята. После Фифи - фаворитчето ми никога не ме е карало да пипам делкото с изключение на рутинната смяна на палец или капачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момента съм с такова делко и не съм усетил никаква разлика.Ако центровката е направена както трябва, разлика не трябва да има.Заедно с делкото трябва да смениш и бубината задължително!!!

- Това че не си усетил разликата значи само че не усещаш нищо с две думи. Има огромна разлика в кривата на предварението и оттам огромна разлбика във вървенето.

 

Не случайно много хора със 120ки слагаме безконтактно делко от Фаворит, но с промяна в центробежния регулатор!

 

Да направиш обратното е гавра просто. Без да коментирам ваште "бубини"[/code]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кривата на предварението е в полза на 120ковото делко, колега Виктор! ;) И в случая със смяната на двете делка не може да се говори за магаре и кон, като изключим чукчето и наковалнята, чиято прецизност и дълговечност могат да се коригират с транзисторна схема. Освен това, не трябва да забравяме и финансовата страна на въпроса - защото тук някои колеги си правят тънички сметки как да не дават много пари за шкодите си (това, естествено е предмет на друг разговор). Така разсъждавайки, комутаторът струва в най-добрия случай 48лв и е див МИНДИЛ. Освен това фаворитското делко има една бОбинка, дето като се прее*е сменяш делко - 140лв, пак МИНДИЛ.

 

Със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кривата на предварението е в полза на 120ковото делко, колега Виктор!
- Кривите съм ги разглеждал и ми е ясно каква е разликата, за да твърдя, че е нужна размяна на ценробежния регулатор.

 

Иначе при положение, че в София се намират от оригиналните комутатори втора употреба по 20лв, а чисто ново делко е ~105лв. по спомен, не намирам никакъв смисъл да имаш Фаворит и да му сложиш делко от 120.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като заговорихте за делка, да ви предупредя че има едни такива лъскави за 120/Фаворит/Фелиция на 80-100 левчета, китайски мисля бяха, издържат 2-3 месеца или 10000км. smile019

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile175

Определено се появиха ментета за моделите напоследък за жалост.

smile058 smile058

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile175

Определено се появиха ментета за моделите напоследък за жалост.

smile058 smile058

 

Защо за жалост, някои хора точно това искат. Не на всички им се дава 150 лева за оригинално делко и остава да се окажат големи късметлии... Друг е въпроса ако успеят да те излъжат в магазина че е оригинално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо за жалост, някои хора точно това искат. Не на всички им се дава 150 лева за оригинално делко и остава да се окажат големи късметлии... Друг е въпроса ако успеят да те излъжат в магазина че е оригинално.

 

Незнам, май си прав - в крайния си вариант това звучи като вица за онзи който слиза от Мерцедес БОС ! :) . Аз затова навремето си купих Шкода, за да мога да я поддържам, но не всеки иска да поддържа - е сигурен съм че във форума сме повече такива де :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.