Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гараж


Боби Доктора

Recommended Posts

Колеги, да ви питам... Знам, че имам да мисля три месеца, но... Породи се в щурата ми глава една тъпа идея...

Ортакът ми ме подпали: каза - "така и така живееш в Люлин. При толкова селяния около теб - защо и ти да се правиш на гражданин. Що не вземеш да изсе**ш един бетонен гараж срещу блока ти и там да си прибереш новата придобивка. Ще му монтираш СОТ, камерки, топла духалка за зимата и т.н."

Разходих си кучето в тъмницата отвън, поогледах, преброих 11 такива селянии (гаражи) и си се представих и себе си - дванадесетия наглец... :oops: :oops: :oops: Вечер - отварям металните порти на това странно, грозновато, ръбато нещо и вкарвам вътре колата. Затварям порталъка, smile149 "тидиткам" алармата на колата и СОТ-а - и ето ме - завършен люлински киселяк. smile177

 

 

Верно, че е ужасно практично, верно, че освен 15-годишната гаранция на чехите ще притуря така и още 5 години (поне) защита от корозия, верно, че зимата няма да умирам от студ, а лятото от жега като тръгвам нанякъде, верно, че и айдуците ще са доста по-отдалечени от хубавицата ми, АМА????.....

Не знам...

Вие как мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че е селянийка си прав но ако нямаш наблизо сигурен платен паркинг,по добре инвестирай.Защото с подобна кола пред блока ще запо4нат проблемите.При теб толкова грозно ли са поставени или има някаква естетика все пак? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че е селянийка си прав но ако нямаш наблизо сигурен платен паркинг,по добре инвестирай.Защото с подобна кола пред блока ще запо4нат проблемите.При теб толкова грозно ли са поставени или има някаква естетика все пак? :D

 

Абе, откакто санираха външно блоковете (по-голямата част сме ги догодили еднакви) и гледам - народа се позасрами малко - изчистихме междублоковите пространства, окосиха тревичката - и взе да мяза на нещо. А тия "трунтури" - гаражите. Не знам - лепнати са до блоковете, ама има праснати два точно на средата на нищото насред поляната. Мани-мани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби , ако имаш възможност / място и свестни комший / слагай и не се кахъри за гледката - много бързо можеш да хванеш местните хлапетий да го изрисуват :mrgreen: Може да е тъпо , ма поне ако драснеш някъде придобитъка ще знаеш , че си е от тебе , а не от някой триъгълник , дето се учи да паркира и ползва чуждите коли за колчета ... то не си застрахован и на други места , но моите деруги и отпечатъци от врати са баш от паркинга пред блока :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, знам ли... А по повод общинарите - чакайте да ви кажа какво ми каза ортакът:

"абе - луд ли си бе? Дреме ти. Тураме го сега и не припарваш три седмици до него. После почваш да го ползваш и си траеш... Ако дойдат тия от общината - smile002 казваш - а-а-ааа, не е мой. При въпроса - на кого е? - отговор "на Киро"......... :mrgreen: Кой Киро бе? Е как кой - Киро бе, не го ли знаете... Киро, забравих му фамилията го дава под наем. Платих му за 6 месеца напред и му загубих телефона... Ама той ще ме потърси след 6м. Дайте телефон да ви се обади. Обещавам да му го дам. А договор с Киро? Е-е-еее, договор не направихме, щото Киро каза, че с договор требва и фактура за наема, а оттам и ДДС

smile002

 

 

 

smile038 smile038 smile038

 

 

 

Загинах да се смея... Ама не мога да си се представя толкоз нагъл, бе....

 

 

 

 

....Киро....Договор.....Наем.......Ужас....... smile014

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

според мен идеята е супер, е чак СОТ, климатизация и прочие не знам, че трябва и ток да прокарваш....

Иначе ако аз имах възможност с удоволствие бих си сложил една клетка пред блока, ама в нашият квартал странно защо няма, или поне около нас де, че общината е на 1 крачка?!?!

Макар че сега ми идва една идея, да говоря със собственика на паркинга където си държа шкодето дали може да сложа една клетка?!?!

Ако не ти представлява трудност може ли да споделиш на каква цена вървят и евентуално кординати за доставка?!

 

Предварително благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се колебай, а слагай.

Не е работа нова кола(а и стара) да стои на дъжда и НАЙ-ВЕЧЕ слънцето. У нас имаме два гаража, тип навес - нито пече, нито вали, и най-важното - става течение. Като прибереш колата изсъхва за нула време. Навремето чичо ми си държеше Ладата в единия гараж(още нямахме Шкодата, а и той не си беше направил гараж където живее) . Апартамента му е на 7 км., обаче я оставяше у нас и когато му потрябваше идваше с автобуса да я вземе, а не стоеше пред блока. Искам да кажа, че вече щеше да тотално скапана, а може би и на отпадъци, ако беше стояла на улицата.

 

А при вас е много актуален проблема с кражбите и вандализма. Само някой да ти изкриви рамената на чистачките и ще ти призлее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

според мен идеята е супер, е чак СОТ, климатизация и прочие не знам, че трябва и ток да прокарваш....

Иначе ако аз имах възможност с удоволствие бих си сложил една клетка пред блока, ама в нашият квартал странно защо няма, или поне около нас де, че общината е на 1 крачка?!?!

Макар че сега ми идва една идея, да говоря със собственика на паркинга където си държа шкодето дали може да сложа една клетка?!?!

Ако не ти представлява трудност може ли да споделиш на каква цена вървят и евентуално кординати за доставка?!

 

Предварително благодаря

 

Около 1 К вървят с "монтажа" - демек да ти го плесне крана. Ще говоря с ортака и ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш възможност и можеш наистина да се оправиш с общината значи въпроса ти е реторичен. Много ясно, че ще я прибереш в гараж. Аз нямам никаква възможност за такова нещо и умирам от яд. Нито може да се купи, нито да се наеме тук гараж. УжасТ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се има предвид какъв комплекс е Люлин,едва ли ще загрозиш гледката пред блока.Нито си първия нито ще си последния,според мен ползуваи намалението докато още го има,защото друго си е ако колата ти е в гараж,удължаваш и живота двоино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се има предвид какъв комплекс е Люлин,едва ли ще загрозиш гледката пред блока.Нито си първия нито ще си последния,според мен ползуваи намалението докато още го има,защото друго си е ако колата ти е в гараж,удължаваш и живота двоино.

 

Не само. Премахва се възможността от леки чуквания от съседи, от пияници или наркомани които са решили, че точно твоето огледало заслужава паве, няма да се ядосваш всеки път като измиеш колата че след вечерта ще е станала на нищо, все дребни работи но повярвай ми - с огромно значение. Замисли се че след дори най-малкото нещо което не ти пожелавам ще си каваш - Пу, м..а му д....а защо не си направих тъпия гараж сега нямаше да ходя там и там да се занимавам с глупости и да си губя времето.

А за общината, знаеш - което не става с пари става с много пари. По-добре един път си дай повечко пари отколкото след това редовно да им цакаш.... А не само Люлин - София не мяза на нищо - град на милион и половина души та ти ли ще загрозяваш гледката с едно гаражче 10кв.м.???

А и както каза The Best Forman кварталните хлапетии ще го изрисуват.... а и ако сам им купиш спреьове и т.н. и им кажеш да ти нарисуват нещо готино първо те надали ще се дърпат второ може да се получи и нещо красиво....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом има място и други гаражи слагай смело!!!

 

тука в квартала(дружба) има на някакви места гаражи - бетонени клетки. Никой нищо не плаща за наем на земя и тн.

 

 

 

кварталните хлапетии ще го изрисуват.... а и ако сам им купиш спреьове и т.н. и им кажеш да ти нарисуват нещо готино първо те надали ще се дърпат второ може да се получи и нещо красиво....

 

те тия дето рисуват безплатно освен да направят нещо грозно друго няма да е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам нищо лошо да набуташ и ти един гараж до другите.Все пак това е люлин-няма да стане по-грозен , я?! Слагай смело и си пази колицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ОФФФФ: Хахах аз да се похваля.....една вечер като се прибирах съм забравил прозореца на шкодето свален до ДОЛУ.....после на другия ден към 14 го видях.....нищо не липсваше....макар че в мойта 120ка няма кой знае какво...късмет викам аз :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те тия дето рисуват безплатно освен да направят нещо грозно друго няма да е

 

е стига... ако им дадеш подходяща тема има и много хубави графити. пак ще е по-добре нещо цветно отколкото просто сива бетонна кутийка... а най-добре ще е изрисувана емблемата на Шкода или самата кола :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, аз от невъзможност да паркирам пред нас и липса на гараж за 8 месеца бях удостоен със : Злобно изритване по предния номер, разбиване на капака на резервоара ( знаеш, че на Октавия 1 той не се заключва, също и винта на гърловината ) и неуспешен опит за кражба на гориво, кражба на винта на гърловината на същото място където беше изритана колата. Дори когато колата бе паркирана пред нас пак имах "приятни" изненади - яко обърсана задна броня от някой *** дето е излизал иззад Окти с неговия таралясник, както и щедро посипване с прах и боклуци от " хигиенистите" от фирма Волф.

 

Слагай гараж за новата красавица, ти даваш 40+ хилки за нея и само ти си знаеш какво ти е струвало да ги събереш или изкараш, няма да се съобразяваш с мнението на никой, щото като стане нещо по колата, няма от общината или комшиите ти да ти платят щетата или да се ядосват и да се разправят с Алианц и ЕТ вместо теб.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тока може и да се озориш или поне не виждам как ще стане законно ама и без ток си е гараж. Доколкото знам засега гаражите ги махат само ако някои предяви претенции към мястото, а от общината глобяват 50 лева и ставаш полузаконен- това преди. Един съсед си е опънал кабел 220В от 6 тия етаж до гаража... така може да си пе4е кебап4ета на воля...:))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле как се заяждахме и борихме един месец докато премахнем един гараж тип бетонна клетка от пред нашия блок! Решил си оня, че му е удобно да си докара и стовари клетка и не го интересува ни детска площадка, нито това, че половината е на обикновен предблоков паркинг. Просто мед ми капна на сърцето, когато му я прибра общината, защото тоя мангал се ослушваше след официално предупреждение. Че даже беше отрязал халките за вдигане...

 

Това не е начина - егоизма и циганщината няма да ти спасят колата - напротив, съседите ще те намразят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм в нов блок (нов, ама скоро ще чукне 10 лета), та си паркирам в гараж, обаче гаражите са толкова тесни, че може да се отварят само от едната страна вратите и резултатът е, че тапицерията отсрани на шофьорската седалката, леко е започнала да се протрива и прокъсва. Оказа се, че и други са в същото положение.

Тези бетонни клетки са на някаква стандартна ширина, но Боби гледай да може да се отварят напълно вратите, макар и само от едната страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.