Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Използване на спирт


Jordan68

Recommended Posts

Искам да попитам някой знае ли ползва ли се спирт като добавка в бензина за разтваряне на евентуално наличие на вода в резервоара и ако се слага какво е съотношението на спирт/бензин в литри.Задавам въпроса защото скоро си купх Roomster и не ми се иска нещо да направя по машината. По мнение на мои колеги Bg бензина бил калпав и трябвало от време на време да се налива спирт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аман от приятели умници..... ако зареждаш по 1.60 бензина на някоя световнонеизвестна бензиностанция сигурно ще имаш проблеми. Затова не пести и на тази хубава количка сипвай само от известните и реномирани бензиностанции...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да има малко вода - к'во пречи? Споко - колата ти е новичка, а и предполагам, че наливаш от нормалните бензиностанции. Още повече, че водата така или иначе е навсякъде, пък и гори (но да не изпадаме в подробности). Демек колега - ако някой не ти е заредил колата с вода - не си прави експерименти със спирт ;) И честито за количката! Кажи 2-3 думи за нея де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да има малко вода - к'во пречи? Споко - колата ти е новичка, а и предполагам, че наливаш от нормалните бензиностанции. Още повече, че водата така или иначе е навсякъде, пък и гори (но да не изпадаме в подробности). Демек колега - ако някой не ти е заредил колата с вода - не си прави експерименти със спирт ;) И честито за количката! Кажи 2-3 думи за нея де...

 

Само хубави неща мога да кажа за колицата. Моята е 1,4/86 к.с. базов модел само дето е металик.За толкова ми стигнаха мъните :x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се прави на стари карбураторни коли в съотношение 10-15 към 1 в полза на бензина. Един път съм промивал резервоара щото трябваше и да не ти казвам какви филми бяха после. За нова кола хич не си и помисляи такава операция. В краина сметка бензина в милата ни родина не е хубав, но ако толкова държиш сипваи от време на време OMV super 100 тои се внася от Австрия и ще продухва системата достатъчно добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навремето и мене така ме насъскаха 4е в бензина имало вода за това не варвела тая лада 5 ца. Купувах спиртове,маи половин литър спирт за горен син (да не объркаш с газ за осветление или друг спирт 4е ще стане мнооого лошо) на пълен резервоар налях - нищо. Ама нали нетрая свалям резервара и сипвам в една кофа и чакам отдолу да се утаи 1-2 литра водица- тцъ нищо. Та на тая нова кола не се занимаваи сипваи на омв и лукоил... и тва е. А иначе в резерварите на бензиностанциите преди бензина беше на водна възлавница и наи отдолу е вода а отгоре бензин като зареждаха с цистерните се 4акаше да се утаява - сега нема такива работи имало филтри ала бала кои знае...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чувал за този трик със спирта,но лично аз не бих го пробвал.Подобно съветвам и тебе :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирт може да се използва като решение на утаяването на вода в резервоара през зимния сезон от кондензацаия, особено ако се държи малко бензин в резервоара. Аз съм слагал по едно шишенце спирт за горене 0.5 л. Още по-добре е метилов 99% алкохол. На по-новите инжекционни двигатели е допустимо да се налее малко само ако има придърпване и лоша работа на двигателя от утаяването на вода в бензина.

Иначе и само със спирт може да работи двигателя, поне на Шкодата е изпробвано. Съотношението трябва да е не повече от 1/3 спирт на 2/3 бензин. По-продължителната употреба на спирт обаче не е много полезна за двигателя, тъй като при горенето му се отделя малко повече водна пара и уврежда цилиндрите и буталата. За някои по-нови инжекционни двигатели производителят изрично казва, че не бива да се употребява спирт за гориво.

Бензина не може да се смеси с вода - тя е по-тежка и се утаява на дъното на резервоара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа нещо - добавките за бензинови мотори, дето ги продават по бензиностанциите са смес от метанол (метилов алкохол) и мажеща съставка на тефлонова основа. Метанолът (демек спиртът) почиства тръбопроводите, помпата, инжекторите и клапаните. Също така "поема" водата (ако има такава) в горивото.

Извинявайте за отнасянето, но помня, че в ХТИ навремето като правехме упражнения в лабораториите (ако упражнението изискваше абсолютно суха стъклария - колби, епруветки) след измиването с препарат и вода наливахме по малко спирт (метанол), след това го изливахме и за секунди всичко беше сухо.

Мажещата съставка служи да предпазва малко металната повърхност (тръби, инжектори) и да прави филм. И тя пак не е обикновено масло - при изгаряне не зацапва свещи и катализатор.

 

Така, че мога да кажа, че сипването на спирт не вреди. ОБАЧЕ САМО при условие, че е в точно преценено количество (на опаковките на гореспоменатите продукти пише "една опаковка за е**ем ти колко галона гориво") и е в комбинация със специални мажещи съставки.

 

С една дума - на бензиностанциите си има всичко необходимо и не е толкова скъпо.

 

 

П.С. Аз се опитах да се правя на химик (7 години) и не успях. Не "опитвайте" и вие... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се прави на стари карбураторни коли в съотношение 10-15 към 1 в полза на бензина. Един път съм промивал резервоара щото трябваше и да не ти казвам какви филми бяха после. За нова кола хич не си и помисляи такава операция. В краина сметка бензина в милата ни родина не е хубав, но ако толкова държиш сипваи от време на време OMV super 100 тои се внася от Австрия и ще продухва системата достатъчно добре.

 

smile162

 

 

 

adrian_m, ако нямаш проблеми не експериментирай с добавки за дизели. Това е личното ми мнение. Ако зареждаш добър дизел (ако изобщо има такова животно в България), надали ще имаш нужда от добавки. Междудругото, смея да твърдя, че Премиум дизела на ОМВ е по-добър от Шел Ви Пауър. С нафтата на ОМВ колата ми, като че ли става по-тиха на празен ход, пуши по-малко като подам повече газ и определено гори по-малко (около 0,5 литра според компютъра). Поздрави!

 

П.П. Извинете ме за офтопика :oops: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.