Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

какво стана(хидравлични повдигачи -- проблем)


momo

Recommended Posts

В началото на август, фабията 1.4 МПИ 68к.с. не запали добре, сякаш на 2-3 цилиндара, за да не огасне трябваше да давам газ - работи 20 сек. и се оправи.

След два дена пак така.

Ходих до морето, никакви проблеми.

И снощи изгасна на един светофар, запалих, но неработи добре, давам газ форсира с много странен шум -- ужас и паника.

Тази сутрин стартера върти, двигателя вдига обороти до 200 но не пали.

Откачих масата за 1 мин и много трудно с газ запали. Не държи обороти, двигателя трака а се форсира.

И право в сервиза--- майстора като я чу се засмя....... а на мен ми се плаче :? :? .

МАСЛО - маслото било менте, гадно и много плътно-- не работели хидравличните повдигачи.

Преди 6000км. смених маслото като купих от официални вносител Кастрол ТХТ 5В40 100лв. 4 литра, маслото с което винаги е била сервизирана колата в Еуратек по сервизната книжка. Но не би.

 

Това масло никога не е било за моята кола, по всички каталози се прадлага: 0W30, 10W40, 14W40 но не и 5W40 а за кастрола ---- ???? :!: :!: .

Резултата: блокирал хидравличен повдигач, прескочил друг.ю

Цялата операция 47 лв. масло. 7 лв. филтър, 20 лв. работа и колата за сега е като нова.

Аз не съм доволен Кастрол ТХТ 5В40 100лв. 4 литра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен двигателят също ми прави разни проблеми сутрин когато я паля. Когато е на празен ход си мени оборотите, придрусва и т.н.

Засега се търпи, но незнам какво ми предстои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен това малко съмнително ми звучи..... не съм чувал досега някой да се оплаква от Кастрол, даже се водят едни от най-хубавите масла!!! Дали обаче са ти сипали Кастрол или нещо друго... ?!?

Преди време приятел работеше на една смотана бензиностанция, живеещите в Младост сигурно я знаят, говоря за тази в Младост 4, зад Моториста, сега е разрушена. Та там с едно друго момче успяха да разтопят на парното капачка на масло Кастрол, махнаха я и сипаха маслото в колата, а в тубата която струва 80 лв сипаха масло за не повече от 15лв. Не подкрепям тези неща, пък дори и да е на приятел, но го казвам винаги да имате едно наум че в БГ не винаги това което ви сипват е това което си мислите!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и киселото мляко има срок на годност ма като го докарат с камион дето не пуска хладилника вече за нищо не става.

Така, че нищо не пречи да е от най-реномираната марка, но да не е съхранявано правилно - все пак сме в България.

 

Офф: Тая бензиностанция винаги съм се чудил как могат да направят колонките до стената на магазина - по голяма малоумщина мислех, че не може да се измисли, но после я видях и на други места;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф: Тая бензиностанция винаги съм се чудил как могат да направят колонките до стената на магазина - по голяма малоумщина мислех, че не може да се измисли, но после я видях и на други места;)

 

Аз като ходя в Гърция се блещя.... там все едно от пред блока ти вадят маркуча... много са им... бензиностанциите. :mrgreen: иначе тази в младост 4 си беше супер, смятай какви пари се изкарва от това щом само там се правеше на ден 1500-2000 лв оборот !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с точно такова масло засега не мога да се оплача... преди карах с арал 0w40 субективно никаква разлика че и цената е подобна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не случайно на колата ти има лепенка "Шкода препоръчва ШЕЛ", ама вие нали гледате все по евтино да минете и ходите да си купувате масла от разни долнопробни магазинчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не случайно на колата ти има лепенка "Шкода препоръчва ШЕЛ", ама вие нали гледате все по евтино да минете и ходите да си купувате масла от разни долнопробни магазинчета.

 

маслото е сложено в ЕТ

а това за Шел си е реклама

нищо няма да и стане на колата с Кастрол

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не случайно на колата ти има лепенка "Шкода препоръчва ШЕЛ", ама вие нали гледате все по евтино да минете и ходите да си купувате масла от разни долнопробни магазинчета.

 

маслото е сложено в ЕТ

а това за Шел си е реклама

нищо няма да и стане на колата с Кастрол

 

 

Това че двете фирми си сътрудничат не значи че колата ще и стане нещо с което и да е друго масло!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не случайно на колата ти има лепенка "Шкода препоръчва ШЕЛ", ама вие нали гледате все по евтино да минете и ходите да си купувате масла от разни долнопробни магазинчета.

Пък на старите пишеше "Шкода препоръчва Кастрол". Това е въпрос на договорки, а не на качество. :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не случайно на колата ти има лепенка "Шкода препоръчва ШЕЛ", ама вие нали гледате все по евтино да минете и ходите да си купувате масла от разни долнопробни магазинчета.

ти ато вярваш на надписи ето ти един пример

гледам надпис на една врата жени влизам и гледам ...... тоалетна

извода от историята

не вярвай на това което пишат

каква е разликата като сипеш от друг производител на масла

за твоя двигател или само шел и кастрол произвеждат масла който да стават за нашите двигатели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф: Тая бензиностанция винаги съм се чудил как могат да направят колонките до стената на магазина - по голяма малоумщина мислех, че не може да се измисли, но после я видях и на други места;)

 

Аз като ходя в Гърция се блещя.... там все едно от пред блока ти вадят маркуча... много са им... бензиностанциите. :mrgreen: иначе тази в младост 4 си беше супер, смятай какви пари се изкарва от това щом само там се правеше на ден 1500-2000 лв оборот !!!

Там бензиностанцийте ми са много странни. Направени са в блоковете, както ние имаме магазини на първите етажи от блоковете.

Много е странно, но те го предпочитат, или просто така са свикнали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти ато вярваш на надписи ето ти един пример

гледам надпис на една врата жени влизам и гледам ...... тоалетна

извода от историята

 

Аз пък все съм си мислел че пише Мадам и Жентълмен ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти ато вярваш на надписи ето ти един пример

гледам надпис на една врата жени влизам и гледам ...... тоалетна

извода от историята

 

Аз пък все съм си мислел че пише Мадам и Жентълмен ;);)

не винаги :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

пак притраква на студен старт понякога, като че ли работи на по-малко цилиндри и след 10-15 сек се оправя, но трябва да натискаш газта, зашото гасне, какво да правя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - лесно е да кажеш маслото е било скапано, т.е. да си обършеш ръцете с друг.

Щом пак ти прави този проблем иди на диагностика, аз като бивш жичкаджия винаги повредата първо в електрониката и свързаните с нея системи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.