Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Цени на гуми и джанти


NightSpirit

Recommended Posts

Въпрос относно гумите за fabia VRS :( колеги наближава зима някй ще ми каже ли ? на fabia VRS какви зимни гуни да сложа летните са размер 205/45/16-R,дали мога да сложа 195/55/15-R.молбата ми към колегите с fabia VRS а и към всички учасници в форума ,предварително благодаря :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 148
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • NightSpirit

    21

  • ammcfc

    20

  • Sev

    12

  • PRR

    11

Най-много писали в темата

От вътрешната страна на капака за гориво трябва да имаш всички допустими размери гуми и наляганията им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност разликата в диаметъра е 5мм, което пак продължава да е нищо :)

Ако ще слизаш на 15" (предполагам си наясно, че това изисква други джанти :)), помисли и за вариант 195/50/15 или 185/60/15, защото 195/55/15 е значително по-скъп /не е толкова популярен размер/ от изброените два.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много достоверна информация бих казал.:D А относно късите светлини и аз предпо4итам да са винаги вкл.

А между другото Румстъра има много удобна екстра която позволява автомати4но вкл. на късите светлини при запалване на двигателя.

 

Суп ер. Не знаех за тази хитринка. Как става тая работа? :roll:

Ами трябва да погледнеш при долната част на таблото (под волана)там ще видиш едно пластмасово капаче,дръпни го смело под него има бутон който трябва да натиснеш и си готов. ;)

 

Вчера дръпнах това капаче. Има само бушони, не видях никакъв бутон. Явно Стайл оборудването няма тази екстра :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно малко питане. В момента гумите ми са 185/65/14. На капачето на резервоара пише че мога да карам и със 195/55/15. Има ли смисъл да обуя колата с по-големи гуми? Предполагам че това ще се отрази негативно на разхода, но разлика нема да е голяма и това не ме притеснява. Предполагам че колата ще стане по-стабилна? Притеснява ме дали ще се промени возията(по-меко/потвърдо) и динамиката на колата?

Предварително мерси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на разхода ще се отрази минимално

няма да има и 1%, ако изобщо се промени

би трябвало да е по-стабилна колата

возията много зависи от самите гуми - производител, модел...

но на външен вид ще изглежда доста по-добре :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре слагай по-широките гуми на пролет. Зимата не е добре да са чак толкова широки - възможността за поднасяне и най-вече аквапланинг е по-голяма. Аз мисля следващите летни да ги сменя с 205 ширина, но ще видим. За зимата ще карам със стандартните за Октавия 195/65/15.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами честно аз ако живея по южното черноморие,гърция и турция не бих си купил зимни гуми,че си карам със всесезонни псвен ако няма спортен автомобил

 

Е то в такъв случай изобщо не ти трябват всесезонки ами само летни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами честно аз ако живея по южното черноморие,гърция и турция не бих си купил зимни гуми,че си карам със всесезонни псвен ако няма спортен автомобил

 

Е то в такъв случай изобщо не ти трябват всесезонки ами само летни.

 

в Турция има райони, където зимни гуми трябват много повече отколкото тук :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами честно аз ако живея по южното черноморие,гърция и турция не бих си купил зимни гуми,че си карам със всесезонни псвен ако няма спортен автомобил

 

Е то в такъв случай изобщо не ти трябват всесезонки ами само летни.

 

в Турция има райони, където зимни гуми трябват много повече отколкото тук :D

 

е, ние си говорим все пак не за силно снежните райони а за по-топлите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, може и така да направя. Зимните да ги оставя 185/65/14, а напролет да си купя лети джанти 15" и гуми 195/55/15.
Много добре ще направиш!!!Зимните гуми е най-добре да са възможно по-тесни!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали тук да го направя, но мисля да споделя с вас какво преживях по телефона докато си говорих с Еуратек по въпроса за междуболтовото разстояние на джантите за Октавия2 2.0TDI-PD. На въпросът какво е разстоянието ме прехвърлиха 3 пъти между дилърите и сервиза. Най-накрая се спряха на сервиза. След 10 минутен разговор по часовник и обяснения от една жена и после един мъж, той ми заяви, такова техническо понятие не съществува (може и да е прав, сигурно се води междуболтово разстояние на главината-от къде да знам не съм сервизен техник). След консултация с други хора от сервиза той ми каза всъщност такова разстояние има, но то зависи от размера на джантите, аз какъв размер искам 15",16" или 17" (сигурно съм много зле, ама все си мислех, че това няма как да се промени, освен ако не се ползват някакви фланци). Казаха ми, че имало 6J, 6,5J i 7J. Е да де, ама това е ширината на джантата казвам аз, и той ми отговаря именно това е разстоянието, което ви интересува. Аз не съм заядлив човек, но не се сдържах и го попитах как се казва, защото ще ида на място да го видя този "специалист". Отговорът беше "Момент сега ще ви свържа с главния сервизен инженер". Нещата станаха сериозни. Направо ме хвана страх.След изчакване от около минута да ме прехвърлят (бяха обяснили на човека за какво става въпрос) той се представи и ми обясни, че тази техническа информация не се предоставя от производителя Skoda, но във всеки сериозен сервизен център за смяна на гуми и джанти могат да ми я кажат. Не съм убеден в това нещо, че Skoda не дават тази информация. Каза, че може да провери и до час да ми звънне. След около 30 минути ми звънна и ми даде следната информация :

Джанти 16", 6,5J, offset-55mm, междуболтово разстояние (технически -диаметър на кръговата стъпка)-5x112, диаметър на централния отвор-55mm.

Каза ми също, че Skoda казват на 16" максимална ширина 6,5J иначе не носят отговорност. Също так ме предупреди, че ще ми отпадне гаранцията на лагерите и част от окачването, ако си взема джанти от друго място, а не от тях (много лошо). Задавам си въпросът, как е възможно да не знаят тази техническа информация, а се налага главния инженер да ми я проверява специално? Това не говори добре за тях като сервиз. Това е моят извод. Признавам, че бяха любезни и никой не ми повиши тон или да се държи по някакъв некоректен начин. Съжалявам, че така ви наспамих,. Дано това инфо е било полезно на някой и внимавайте какво правите, че гаранциите много лесно заминавали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също так ме предупреди, че ще ми отпадне гаранцията на лагерите и част от окачването, ако си взема джанти от друго място, а не от тях (много лошо).

smile181 smile058

 

Тия са ненормални, какво значение има от къде да джантите. Те могат ли да ми предложат всички видове джанти, които аз може евентуално да поискам. Що за наглост? Надявам се поне да мога да си купя гуми от друго място, защото те освен Континентал друго не продават (Барум-марум, Матадор-тореадор и такива разни изобщо не ги слагам в сметката)

 

А имаш ли представа какъв е размера на стандартната джанта за Октавия, която идва от завода с гуми 195/65/15, защото питах, но никой не може да ми каже. И евентуално на тази джанта какви размери гуми могат да се слагат. Защото мисля за лятото да си взема едни с 205 ширина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А имаш ли представа какъв е размера на стандартната джанта за Октавия, която идва от завода с гуми 195/65/15, защото питах, но никой не може да ми каже. И евентуално на тази джанта какви размери гуми могат да се слагат. Защото мисля за лятото да си взема едни с 205 ширина.

 

Няма проблем за 205-ци. Моята дойде от завода с 205/60/15 - Dunlop Sport 01. Иначе за диаметъра гледам че се предлагат 15'', 16'' и 17'' :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе за диаметъра гледам че се предлагат 15'', 16'' и 17'' :roll:

 

Това са размерите на гумата. Мен ме интерсува размера (номера) на ДЖАНТАТА!

 

Казаха ми, че имало 6J, 6,5J i 7J.

Този размер ме интерсува. Не е ли той определящ за размерите гуми, които джантата позволява да се сложат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Казаха ми, че имало 6J, 6,5J i 7J.

Този размер ме интерсува. Не е ли той определящ за размерите гуми, които джантата позволява да се сложат?

 

това е

от този размер зависи ширината на гумата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да мина от 195/65/15 към 205/55/16 и затова реших да питам в Еуратек какви джанти ми трябват и от там се почна. Струва ми се скъпо да дам 1200 лева за 16" в Еуратек и затова търся от друго място или втора употреба. На 6,5J ширина можеш да сложиш горния размер гуми, ако бяха еднакъв цолаж. Друго важно, което ми казаха при смяната на гуми е, че там където ми ги сменят да ми издадат сертификат затова, че в Еуратек да ми признаели гаранцията. Това беше пак по телефона, но ще ходя до там да питам на място, че според мен това са пълни глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да съм тъп, но ПАК не разбрах какъв размер аджеба са тия джанти на Октавията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ти разбрах правилно въпроса, но моята кола оригинално е с 6,0J 15" (model ORION) и размер на гумата 195/65/15. А търся 6,5J 16", за да сложа 205/55/16.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но моята кола оригинално е с 6,0J 15" (model ORION) и размер на гумата 195/65/15. А търся 6,5J 16", за да сложа 205/55/16.

 

Ето това ми беше върпоса! Най-после. Мерси.

 

P.S.: То всъщност като си свалиш каталога на Октавия от сайта си пише,че са 6.0J, но не го бях забелязал. Сега го свалих да видя дали модела беше Orion и видях, че пише размера.

 

"Orion alloy wheels 6.0J x 15" with 195/65 R15 tyres. Standard

equipment for the Elegance version."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.